اکران های نمایش تئاتر پاییز هنرمندان بازیگر سوپراستار (۸ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

نمایش های تئاتر پاییزی بازیگران معروف

عکس شماره ۱ ⇩

عکس اکرانهای تئاتر پاییزی هنرپیشگان سرشناس

اکرانهای تئاتر پاییزی هنرپیشگان سرشناس 

فصل پاییز ذوق هنری هنرمندان نیز بالا برده شده و به کارهای متفاوت اکرانی تئاتر مشغول می شوند. مانند اکرانهای زیر که با آن ها آشنایی پیدا میکنید. فصل پاییز همین‌طور که مکان پای خود را در تهران محکم می‌کند، تماشاخانه‌های این شهر نیز با نمایش جدید و متفاوت رنگ و بویی تازه می‌گیرند.

با نزدیک شدن به روزهای پایانی اولین ماه از فصل پاییز و دهه اول ماه محرم بسیاری از نمایش‌های سالن‌های گوناگون به کار خود پایان دادند و آثار تازه‌ای جایگزین آنها می‌شوند. آثاری که با نگاهی کوتاه به آنها می‌توان متوجه حضور کارگردانان و هنرپیشگان صاحب نامی شد که به واسطه اجرای کارهای‌شان به دومین فصل زیبای پاییز و اجراهای روی صحنه تئاتر رنگ و بویی متفاوت خواهند داد.
عکس شماره ۲ ⇩عکس اکرانهای تئاتر پاییزی هنرپیشگان سرشناسنکته قابل توجه در این میان آنست که بیشتر این آثار نمایش‌هایی هستند که توسط کارگردانان جوان این عرصه اجرا خواهند شد؛ کارگردان‌هایی که در طی مدت کوتاه فعالیت خود توانسته‌اند مخاطبان خاص خود را به دست آورند و گاه گاهی با کارهای‌شان آنها را سوپرایز می‌کنند.

تالار وحدت

شاید یکی از نمایش‌هایی که بسیاری منتظر تماشای آن باشند تازه‌ترین اثر همایون غنی‌زاده است که از ۲۷ مهرماه در یکی از اصلی ترین تالارهای کشور یعنی تالار وحدت به صحنه می‌رود. سالنی که طی یکسال گذشته تنها برخی اوقات قادر بوده رضایت تماشاگران خود را از نمایش‌هایی که به صحنه داشته به دست آورد.

به نظر می‌رسد اجرای اکرانی از همایون غنی‌زاده اگه بتواند به مانند کار گذشته این هنرمند در این تالار موفق عمل کند، پس از مدت‌ها مجددا شور و حال فرق می داری را در این جا اجرایی بوجود خواهد آورد.
عکس شماره ۳ ⇩عکس اکرانهای تئاتر پاییزی هنرپیشگان سرشناسهمایون غنی‌زاده در طول زمان فعالیت خود آثار کامیابی مانند “ددالوس ایکاروس”، “در انتظار گودو”، “ملکه زیبای لی نین” و … را به صحنه برده که بیشتر آنها نکته توجه تماشاگران تئاتر واقع شده است. آخرین کار این هنرمند در تالار وحدت “کالیگولا” با بازی صابر ابر بود که بسیار نکته استقبال قرار گرفت و حال باید دید آیا تازه‌ترین نمایش این کارگردان و بازیگر جوان هم می‌تواند اقبال گذشته منتقدان و مخاطبان را به دست بیاورد یا نه؟

نمایش “می سی سی پی نشسته می‌میرد” عنوان تازه‌ترین اثر غنی‌زاده است که با حضور هنرپیشگان صاحب نامی چون خانم ویشکا آسایش، سجاد افشاریان، بابک حمیدیان، سیامک صفری، داریوش موفق و… به صحنه می‌رود. این نمایش ۲۵ مهر تا ۲۰ آبان ماه ساعت ۱۹:۳۰ به مدت دو ساعت و ده دقیقه اجرا خواهد شد.

تالار حافظ

با فاصله کمی از تالار وحدت در تالار حافظ کارگردان جوان دیگری نمایش تازه خود را به صحنه خواهد برد. نمایش “پنج ثانیه برف” کاری از مرتضی میرمنتظمی، که از ۲۵ مهرماه کار خود را در این تالار آغاز خواهد کرد.
عکس شماره ۴ ⇩عکس اکرانهای تئاتر پاییزی هنرپیشگان سرشناسمیرمنتظمی در تازه‌ترین اثر خود قصه پنج زن در تهران را روایت می‌کند که حادثه مشترکی برای تمام آنها رخ می‌دهد. اکرانی که بستر شکل‌گیری ایده آن از جنایات “مرد ژله‌ای” در شیراز وام گرفته شده است.

رویا تیموریان، فرشته صدرعرفایی، آزاده صمدی، سپیده صباغ، سارا لاهوت، عباس جمالی هنرپیشگان این نمایش هستند که از ۲۵ مهر تا ۲۵ آبان ماه ساعت ۲۰:۳۰ در تالار حافظ اجرا می‌شود.

تئاتر شهر

قلب تپنده تئاتر تهران، یعنی کلکسیون تئاترشهر نیز خلال ادامه تعدادی از اجراهای گذشته خود، میزبان چندین نمایش جدید می‌شود. سالن اصلی نمایش “سردار” نگاشته و کار نادر برهانی مرند را در ژانر پاسداری مقدس را بر صحنه دارد که با حضور بازیگرانی چون هدایت هاشمی، نسیم ادبی، احمد کاوری، نداکوهی، سید علی صالحی، فریدون محرابی، حسین پاکدل، ناهید مسلمی و میرطاهر مظلومی اجرا می‌شود.
عکس شماره ۵ ⇩عکس اکرانهای تئاتر پاییزی هنرپیشگان سرشناسمرکز مطالعات اجرایی قشقایی نیز برای نخستین بار پس از نو سازی این کلکسیون میزبان سه گروه اجرایی خواهد بود؛ به نظر می‌رسد کارکرد این مرکز اجرایی در حال تغییر است. نخستین اجرا کاری از گروه نمایش “بزرگ‌راه” است که تنها ۱۵ شب بر صحنه خواهد بود؛ نمایش “بریدگی” به نویسندگی و کارگردانی رضا شاه‌بداغی

از ۲۵ مهر تا ۱۱ آبان‌ماه با هنرمندی رامونا شاه، پریسا صبورنژاد، ژیلا آل رشاد، نیوشا رحمانیان در این سالن اجرا می‌شود.نمایش “زمستان” نگاشته و کار باقر سروش نیز از ۲۵ مهر تا ۱۱ آبان ماه سالن ۱۹:۱۵ در این سالن اجرا می‌شود. شهروز دل افکار، فرزانه سهیلی، سعید زارعی، نسیم اسدپور هنرپیشگان این اثرند.

همچنین نمایش “گور به گور” به کارگردانی حمید مرادویسی دیگر اکرانی است که ساعت ۲۰:۳۰ در این سالن به صحنه می‌رود. محمد صادق ملک، الهه شه‌پرست، نازنین بابایی، رضا سلیمان تاش در این نمایش ایفای نقش می‌کنند.

سالن سایه این کلکسیون هم از ۲۵ مهرماه میزبان نمایش “آخرین انار جهان” تازه ترین اثر گروه تئاتر “تی‌تووک” بندرعباس به سرپرستی ابراهیم پشت‌کوهی می‌شود. در این اثر اکرانی محمدسایبانی، حسین کلاسیکی، الهام اسکندری، بهنام پانیزه، ساراشاهی، میراث پریدار، سعید عیسایی، وحید فراهانی، النازامینی، فاطمه احسانفر به ایفای نقش می‌پردازند.

شاید یکی از جالب‌ترین اجراهای تازه این کلکسیون “آن که نقل کرد آری آن که نقل کرد نه” باشد که با حضور تعدادی از کودکان کار در کارگاه نمایش به صحنه خواهد رفت. کارگردانی این نمایش برعهده مجید رحمتی است.

تماشاخانه سنگلج

قدیمی‌ترین تماشاخانه فعال تهران تماشاخانه سنگلج، نیز در روزهای افتتاحیه سالروز تولدش،میزبان نمایش “خسوف” به کارگردانی مشترک شقایق فتحی و ابوالفضل حاجی علی خانی می‌شود. این نمایش از ۲۵ مهرماه ساعت ۱۹ با بازی شقایق فتحی، ابوالفضل حاجی علی خانی، بهروز سروعلیشاهی، افشین غیاثی و سعید دولتی به صحنه خواهد رفت.

تماشاخانه ایرانشهر

تماشاخانه ایرانشهر بدون شک یکی از اصلی ترین مجموعه‌های اکرانی است که در طول سال و به شکل مستمر میزبان گروه‌های اجرایی گوناگون است. “افسون معبد سوخته” به کارگردانی کیومرث مرادی و “حکومت ارتشی” کاری از تینو صالحی دو اجرای تازه این مجموعه‌اند.

“افسون معبد سوخته” عنوان اکرانی از کیومرث مرادی است که سال‌ها پیش در کلکسیون تئاترشهر توسط همین هنرمند به صحنه رفته بود، اما او معتقد است که اجرای مجدد این اثر بازتولید نیست و مخاطبان با اجرایی دیگر روبه رو خواهند شد چراکه تفکر و نگاه او نسبت به گذشته عوض شده است.
عکس شماره ۶ ⇩عکس اکرانهای تئاتر پاییزی هنرپیشگان سرشناساو معتقد است این نمایش که قصه سنتی درباره مفهوم عشق و خوشگلی است، زمان و جا ندارد و کارگردانی آن تجربه‌ای متفاوت برایش به شمار می‌رود.

نمایش “افسون معبد سوخته” با بازی پانته‌آ بهرام، حمیدرضا آذرنگ و مهدی پاکدل تا ۱۳ آبان ماه هر شب ساعت ۲۰:۳۰ به مدت یک ساعت و پنج دقیقه در سالن استاد سمندریان اجرا می‌شود.

نمایش “حکومت ارتشی” کاری از تینو صالحی است که این روزها در تماشاخانه سمندریان اجرا می‌شود. این نمایش اثری سیاسی است که اگه این مقوله را از آن بگیرید دیگر اکرانی باقی نمی‌ماند. این کار در دایره روز خاورمیانه است و به حمله و رشد گروهک تروریستی داعش در منطقه اشاره می‌کند و در این میان جامعه فعلی کشورمان را هم به عکس و تصویر می‌کشد.

رومینا اشجاری، سحرناز افتاده، احسان بنی سعید، پژمان جمشیدی، توماج دانش بهزادی، ارغوان راستی، پریسا روز بهانی، مسعود سالاری، هومن پادشاه ای، علیرضا شریفی، حسین شفیعی، علی صابری، پدرام عزیزی، آرزو عصاری، زیبا فراهانی، لیدا آقا کبیری، سامان کرمی، نازنین کریمی، مینا گلپایگانی، علیرضا مهران،

علیرضا میرزا محمد علی، سینا نصرالهی، نجلا نظریان، علی وکیلی، عماد یوسفی در این نمایش نقش آفرینی می‌کنند که تا ۱۹ آبان ماه ساعت ۱۸:۳۰ به مدت یک ساعت و پنج دقیقه اجرا می‌شود.

سالن استاد ناظرزاده نیز از ۲۵ مهرماه میزبان نمایش “فاوست+++” نگاشته و کار میلاد اکبرنژاد می‌شود. این نمایش درباره نویسنده‌ای است که خود را شکست خورده و ناکام کشف کرده و می‌خواهد با گرفتن تصمیمی که ساده نیست ورق را برگرداند و همه چیز را از نو بسازد. در نگارش این اثر اکرانی میلاد اکبرنژاد از ایده مرکزی دو داستانِ “بانوی من کبوتر من” و بیکسبای و کتِ کلنل” اثر رالد دال استفاده کرده است.

کورش سلیمانی، وحید آقاپور، هانیه راد، شراره منصورآبادی، مریم افشار، مسعود میرطاهری، مریم داننده‌فرد، رویا بختیاری بازیگرانی هستند که در تازه‌ترین اثر اکبرنژاد او را همراهی می‌کنند.

کمی آن طرف‌تر از کلکسیون ایرانشهر یعنی در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان نمایش ˝نان سال‌های جوانی˝ به نویسندگی و کارگردانی احسان عرفانی از ۲۵ مهرماه به صحنه می‌رود. احسان عرفانی این اثر را از رمان “نان سال‌های جوانی” نگاشته هاینریش الهام گرفته و تا ۱۴ آبان ماه با بازی وحید منتظری و پرستو قربانی به صحنه می‌برد.

تالار مولوی

علی اکبر علیزاد از جمله هنرمندانی است که نام او را بارها به عنوان مولف و مترجم شنیده‌ایم و آثارش را خوانده‌ایم. او نیز به زودی با همراهی تعدادی از دانشجویان‌اش نمایش “زبان کوهستانی / ایمان به خود” را در تالار مولوی به صحنه خواهد برد.

عکس شماره ۷ ⇩عکس اکرانهای تئاتر پاییزی هنرپیشگان سرشناس

این نمایش مخلوطی از نوشته کوتاه “زبان کوهستانی” نگاشته هارولد پینتر و اپیزود سوم نمایشنامه “سوءقصدهایی به زندگی آن زن” نگاشته مارتین کریمپ است که توسط رضا سرور دراماتورژی شده و علیزاد آن را دیزاین و ساخته است.

تینا یونس تبار، کتایون سالکی، مرتضی حسین‌زاده، پژمان یاوری، محمد مجیدیان، آرمان پرتوی، تارا یونس تبار، یاسمن زارعی، شیوا بهرام پور، آیدا چرخ گریه کن، فرزانه بهنیا، یاسمن باروتی، بهاره علیار، شهرزاد صدری، لیلا جلالیان، غزاله بداقی، کیمیا حسینی، نیلوفر صمدی، پریسا جوادی، شیرین طیبی، شفق نصر،

نوشین موسوی، آریو افشار هنرپیشگان جوان و توانمند این اجرا هستند که از ۲۵ مهر تا ۱۴ آبان ماه به مدت یک ساعت در سالن اصلی تالار مولوی به صحنه می‌رود.

تماشاخانه‌های خصوصی

این روزها تماشاخانه‌های خصوصی سهم زیادی از اجراهای نمایش را به خود اختصاص داده‌اند. تماشاخانه تازه تاسیس پالیز یکی از این تماشاخانه‌هاست که به زودی می‌توانید در آن شاهد اجرای اکرانی از گروه تئاتر “تازه” به کارگردانی یوسف باپیری باشید. تماشاخانه‌ای که با امکانات قابل توجه خود و فضای عالی ای که دارد، می‌تواند محل عالی ای برای فعالیت‌های فرهنگی به حساب آید.

گروه تئاتر “تازه” در یکی از سالن‌های اصلی این کلکسیون اکرانی به نام “مرگ هوتن” را به صحنه خواهند برد. این نمایش در ادامه آثار پیشین این گروه یعنی “ویرانی” و “کامنت” است که با حضور هنرپیشگان جوان و صاحب‌نام یعنی ستاره پسیانی، خانم سحر دولتشاهی، هوتن شکیبا، بهار کاتوزی اجرا خواهد شد.
عکس شماره ۸ ⇩عکس اکرانهای تئاتر پاییزی هنرپیشگان سرشناسنمایش “مرگ هوتن” از ۲۵ مهر تا ۲۸ آبان ماه هر شب ساعت ۲۰ به مدت یک ساعت و ده دقیقه به صحنه خواهد رفت.سالن کنش معاصر نیز از جمله تالارهای خصوصی است که تقریبا مدتی است از آغاز به کار آن می گذرد اما در این مدت فعالیت مستمر و جدی اجرایی نداشته است.

به نظر می‌رسد این کلکسیون قصد دارد با دو اجرای تازه خود، فصل تازه ای را برای خود رقم بزند. نمایش “موسیو ابراهیم” یکی از این اجراهاست. علیرضا کوشک جلالی نویسندگی و کارگردانی این اثر را بر عهده دارد. اکرانی که آن را بر اساس قصه نوشته “موسیو ابراهیم و گل‌های قرآن کریم” اریک امانوئل اشمیت نگاشته و با بازی رضا مولایی و اشکان خطیبی از ۲۸ مهر تا ۱۲ آبان ماه ساعت ۱۸ به صحنه خواهد برد.

نمایش دیگر “نیازمندی‌ها” است که سیما تیرانداز بازیگر و کارگردان شناخته شده آن را از ۲۵ مهر تا ۲۱ آبان ماه صحنه خواهد برد. محمد ابوالحسنی، احسان اسدی، سعید اکبری، رضا امینی، محمدعلی انتظاریان، بهادر باستان‌حق، آرمین پوراسمعیل، مهرزاد جعفری، محمدرضا ذوالفقاری، مهرناز رودگرنژاد،

شراره رنجبر، علی ریاحی، حسین شجاعی فرد، مهتاب شیروانی، سعید طاهرخانی، بهداد می توانی، ریحانه گنجی، حسام‌الدین مهاجری، پیام میرمصطفی، الناز نظامی‌وند چگینی، سینا مخصوص در این نمایش نقش‌آفرینی می‌کنند.

تئاتر خصوصی باران نیز از ۲۵ مهرماه اجراهای تازه خود را با نمایش “مردبالشی” به نویسندگی مارتین مک دونا و کارگردانی مشترک محمد یعقوبی و آیدا کیخایی آغاز می‌کند. این نمایش که تنها ۱۵ شب بر صحنه خواهد بود روایت‌گر قصه قتل‌هایی در شهری اتفاق می‌افتد و پلیس این قتل‌ها را به یک نگارنده ربط می ‌هد…سیاوش شعبان‌پور، پوریا روحانی‌فرد، علی قربانیان، محمد خلج معصومی هنرپیشگان این نمایش‌اند.

“ویرانی” نیز یکی دیگر از نمایش‌هایی است که اجراهای عمومی خود را از ۲۵ مهرماه در تماشاخانه باران آغاز می‌کند. این نمایش که بر اساس معظلات اجتماعی و روابط میان آدم‌هاست با هنرمندی نگار عابدی، فریبا کامران، بهروز پور برجی اجرا خواهد شد. این اثر تا ۲۱ آبان ماه هر شب ساعت ۱۹ به مدت یک ساعت اجرا خواهد شد.

نمایش “داستان عجیب سگی در شب” به کارگردانی حمیدرضا خسروی لرگانی، تازه ترین تولید کمپانی تئاتر باران است که از ۲۶ مهرماه اجراهای عمومی خود را در این سالن آغاز می‌کند. در خلاصه این نمایش آمده است: کریستوفر متهم به کشته شدن سگ همسایه خانم “شیرز” می‌شود.

او در پی یافتن قاتل سگ متوجه می شود که مادرش آنها را ول کرده و پدرش به او دروغ می‌گوید که مادر فوت شده است. پدر برای ارتباط با خانم شیرز سگ او را می ‌شد و کریستوفر در پی مادرش به لندن می‌رود…بهراد محمدی، غزل شجاعی، نیلوفر شهفری، علی سلیمانی، نگین ذاکری پور، علیرضا صادقپور، امیرحسین بختیاری و ستاره میینی هنرپیشگان این نمایش هستند.

تئاتر سه نقطه نیز از فردا ۲۵ مهرماه میزبان دو نمایش خواهد شد. نمایش ˝زندگی من و موریس ˝نگاشته فاطمه کاظمی و کارگردانی محمد جواد سجادی اجرای عمومی خود را از روز یکشنبه ۲۵ مهرماه در سالن استاد آقای خسرو شکیبایی تماشاخانه سه نقطه آغاز می‌کند. این نمایش تا ۱۴ آبان با بازی فاطمه کاظمی روی صحنه است.

نمایش ˝پشت شیشه‌ها ˝نگاشته محمد چرمشیر و کارگردانی فرهاد طوفان دیگر نمایش است که در این تماشاخانه اجرای عمومی خود را از روز یکشنبه ۲۵ مهرماه در سالن استاد رکن الدین خسروی آغاز می‌کند.این نمایش تا ۷ آبان با بازی سایه عباسپور (آتشگاه) ،اسمافرزین و فرهادطوفان در تماشاخانه سه نقطه روی صحنه است.

نمایش ˝قرارمان فصل خرما˝ به کارگردانی رضا رمضانی و بر اساس نمایش‌نامه‌ای از فرح ازادیان از ۲۵ مهرماه تا ۸ آبان ماه در تماشاخانه سرو به روی صحنه می رود. این نمایش در اجلاس تئاتر انقلاب و پاسداری مقدس تهیه و تولید شده است و پس از دهه اول محرم در روز یکشنبه ۲۵ مهرماه اولین اجرای خود در تماشاخانه سرو به روی صحنه خواهد رفت.

هدی نوری زاده، نادیا فرجی، سعید مقبری، میثم جهانگیری، سارا عابدی و رضا رمضانی در این نمایش بازی می کنند. این نمایش به مدت ۱۵ شب ساعت ۲۰ در تماشاخانه سرو بر روی صحنه خواهد رفت.

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال