http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

آیا پول اختلاس از صندوق فرهنگیان وارد سریال «شهرزاد» شده است؟/قطع همکاری؛ انتظار مردم از عوامل این سریال

آیا پول اختلاس از صندوق فرهنگیان وارد سریال «شهرزاد» شده است؟/قطع همکاری؛ انتظار مردم از عوامل این سریال

حامد یامین پور - گروه فرهنگی رجانیوز: دستگیری تهیه کننده سریال «شهرزاد» نشان داد ظاهراً قرار نیست به این زودی حاشیه دست از سر شبکه نمایش خانگی بر دارد و مردم ما هم بتوانند این مدل مصرف کالای فرهنگی را در یک فضای امن از لحاظ مادی و معنوی تجربه کنند. در حالی که همه سازندگان این فیلم و سریال ها در زمان توزیع آثارشان انتظار دارند که مردم حقوق مؤلف را رعایت کنند اما روند تولید آثار در این حوزه همچنان تشیه به ریشه اعتماد مردم می زند. 
 
اتفاقی که برای سید محمد امامی افتاد و دستگیری او به اتهام اختلاس از صندوق فرهنگیان به یکباره ذهن ها را به سمت پول هایی که به سوی تولید سریال و فیلم در شبکه نمایش خانگی وارد می شوند متوجه کرد. با این دستگیری مشخص شد چرا بسیاری از این محصولات از بیان نام سرمایه گذار خود حذر دارند. چرا که احتمالاً بخش عظیمی از این سرمایه هایی که به نام بخش خصوصی برای این کار ها هزینه می شود همین پول هایی هستند که به نوعی به صورت غیر شرعی از جیب مردم برداشته شده اند.
 
 
پیش از این ها غلامرضا موسوی عضو شورای عالی تهیه کنندگان در خصوص تولید فیلم و سریال در شبکه نمایش خانگی گفته بود: « اینجاست که بحث پولشویی در ساخت این سریال‌ها به میان کشیده می‌شود. وقتی شما یکبار یا دوبار سریال ساختید و ضرر کردید که دیگر نباید دوباره آن را تکرار کنید. پس این تصور پیش می‌‌آید که سازندگان برخی از این آثار؛ اهداف دیگری دارند. موسوی افزود: وقتی یک فیلم متوسط در سینما ساخته می‌شود بین ۸۰۰ میلیون تا یک میلیارد تومان هزینه دارد و ضررآن بعد از اکران در سینما‌ها و عرضه در تلویزیون و شبکه نمایش خانگی حداکثر ۲۰ تا ۳۰ درصد است و اما در سریال‌ سازی میزان این ضرر بیشتر است زیرا نه نمایش تلویزیونی دارد و نه سینمایی. پس باید پولش از درون شبکه نمایش خانگی دربیاید که تقریبا غیرممکن است. وی ادامه داد: معمولا بخشی از این پول‌ها از نقاطی می‌آید و ازمنابعی وارد سینما می‌شود که نیاز به توجیه دارد و تا منابع این پول‌ها مشخص نشود؛ نامش پولشویی است. درست مانند همان اتفاقی که سال‌ها قبل درباره خرید خانه در خارج کشور رخ داده بود و خیلی‌ها از سراسر دنیا برای خرید خانه به خارج از کشور می‌رفتند و با خرید خانه پولشویی می‌کردند.» 
 
 
این صحبت ها البته همان زمان با واکنش محمدهادی رضوی سرمایه گذار سریال «شهرزاد» همراه شد و وی در این باره گفت:« این رقم‌ها اصلا در حد پولشویی نیست. پولشویی متعلق به رقم‌های چند صد میلیارد و چند هزار میلیارد است. پول هایی که خیلی مخفیانه رد و بدل شده و ناگهان به برج و باشگاه ورزشی و هزار عنوان دیگر تبدیل می شوند. «شهرزاد» یک برنامه اقتصادی کاملا مشخص دارد.» اگر چه اتفاق پیش آمده نشان داد غلامرضا موسوی خیلی هم اشتباه نمی گفته و ظاهراً اوضاع مالی پشت پرده خیلی هم سالم و پاک نیست.
 
پس از دستگری امامی مشخص شد که وی در پروژه های متعدد سینمایی رد پایی از خود به جای گذاشته است و فیلم های مهمی را که از جانب سازندگانشان با افتخار گفته می شد با سرمایه خصوصی تولید شده در واقع از طریق همین پول های کثیف ساخته شده اند. اتفاقی که البته با واکنش برخی از فیلمسازان همراه بود و هر کدام به نوعی سعی داشتند هر گونه رتباطی با او را تکذیب کنند. 
 
با این وجود شاید مهم ترین پروژه ای که انتظار می رود تحت تأثیر این اتفاق باشد سریال «شهرزاد» است. سریالی که اگر چه در ساخت و قصه هنرمندی فتحی و بازیگرانش را دارد اما به هر تقدیر سرمایه ساختش پول شبه دار به حساب می آید. البته پس از این ماجرا ها بود که در همین خصوص با وجود اینکه که گفته می شد علی نصیریان با وجود مرگ نقش بزرگ آقا در انتهای سری نخست سریال برای ضبط فلش بک ها با «شهرزاد2» نیز قرارداد دارد از جدایی خود از این سریال خبر داد. اتفاقی که البته نصریان آن را با حواشی به وجود آمده بی ارتباط دانسته است. 
 
 
با این وجود و پس از مشخص شدن منشأ پول ساخت سریال «شهرزاد» و چند فیلم سینمایی مهم دیگر هنوز هیچ کدام از عوامل این سریال صحبتی در این خصوص نداشته و نسبت خود را با این اتفاق اعلام نکرده اند. به نظر می رسد زمان مناسبی است تا هنرمندان به احترام مردم قید بازی در این سریال را بزنند و در اعتراض به این اختلاسی که از جیب مردم شده است انصراف خود را از این سریال اعلام کنند. 
 

منبع: رجا
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
استخدام طراح و عکاس در فروشگاه اینترنتی استارت کالا مشهد
شربت متادون عامل بیشترین مسمومیت های دارویی
حادثه برای هواپیمای حامل معاون ترامپ در فرودگاه نیویورک
شلیک موشک بالستیک به فرودگاه جده
نظر سعید حجاریان درباره فیلم «سیانور»
فیلم جوانب هفته هفتم لیگ فوق العاده فوتسال -دانلود و پخش
پیگیر گشودن گره کور حصر، رفع محدودیت‌های خاتمی و رفع فشارها بر دانشجویان باشید
جمهوریخواهان طرح تمدید ۱۰ ساله تحریم‌های ایران را به کنگره می‌برند
اختلاس ۱۲۰۰ میلیارد تومان در دو بانک ملی و ملت
استخدام طراح در مرکز چاپ و لیزر پارسه در رشت
ویدیو فیلم دید نزدیک ویدیویی به نوار ابزار MacBook Pro 2016 اپل ( آپارات )
برخی دولتمردان در بحث اقتصاد مقاومتی فقط حرف می زنند
فروچاله های اعتبار سرنوشت دیندارلو را به کما برد
خیمه های معرفت در ایام اربعین در استان کرمانشاه برپا می شود
اهدای خون در خراسان جنوبی ۶ درصد افزایش داشت
نخستین "سینمای کودک و نوجوان" در چهارمحال و بختیاری راه اندازی می شود
هفته بسیج دانش آموزی یادآور حماسه شهید فهمیده ها است
فیلم برنامه کامل ورزش فوتبال ۱۲۰ قسمت دوم (۹۵/۰۸/۰۶) -دانلود و پخش
کلیپ فیلم نبض ورزش: وارسی صعود تیم ملی جوانان به جام بین المللی
استخدام حسابداروکارشناس فروش درشرکت بهجوش درتهران واصفهان
تبلیغات