http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

هیچ طرح مبارزه با قاچاق کالا در تهران متوقف نشده است

هیچ طرح مبارزه با قاچاق کالا در تهران متوقف نشده است

با دیگران به اشتراک بگذارید

هیچ طرح مبارزه با قاچاق کالا در تهران متوقف نشده است

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران با ارائه توضیحاتی کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران درباره ابلاغیه جهانگیری گفت: هیچ طرح مبارزه با قاچاق کالا در تهران متوقف نشده است.

عکس   هیچ طرح مبارزه با قاچاق کالا در تهران متوقف نشده است

علی اکبر پوراحمدنژاد در گفت وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر متوقف شدن اجرای طرح های عملیاتی مبارزه با قاچاق کالا در سطح عرضه از جمله طرح اجرا شده در کوچه مروی اظهار داشت: نکته حائز اهمیت آن است که طرح های عملیاتی در استان تهران براساس تحقیقات طویل المدت انجام شده و نظارت بر عملکرد آنها نیز جزو تکالیف کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران است، لذا با توجه به آنکه ناامنی لازم در جهت استقرار قانون پس از ۲ ماه از آغاز این طرح در این محدوده شکل گرفته مقرر شد به جای گشت های عیان که بیشتر اهداف ارشادی داشتند، گشت های نامحسوس در این مناطق عملیاتی مستقر شوند.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران با تاکید بر اینکه براساس قانون عرضه کالای قاچاق جرم است، افزود: با توجه به تحقیقات انجام شده مقرر شد که در مناطقی که طرح های عملیاتی برای مبارزه با عرضه قاچاق کالا به اجرا درآمده است گشت های نامحسوس مستقر شوند و نظارت بر عرضه کالاها از طریق این گشت ها انجام شود.

* توضیحات پوراحمدنژاد در خصوص ابلاغیه جنجالی جهانی/ هیچ طرحی در استان تهران متوقف نشده است

وی در پاسخ به این سوال که چرا در ابلاغیه معاون اول رئیس جمهور فعالیت دستگاه های کاشف در مبارزه با قاچاق کالا در سطح عرضه متوقف شده است، گفت: در تدابیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران مقرر شده بود، نظارت در سطح عرضه، براساس قانون نظام صنفی و توسط اتحادیه ها و اتاق اصناف انجام شود و ۲.۵ ماه قبل از نامه آقای جهانگیری، در جلسه ای در اتاق اصناف این موضوع را به اطلاع اتحادیه ها و اتاق اصناف رساندیم.

پوراحمدنژاد با تاکید بر اینکه هیچ طرحی در استان تهران متوقف نشده و حتی خط مشی آن نیز تغییر نکرده است افزود: در حال حاضر روند عملیاتی با نظارت کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران و با نظارت اتحادیه ها و سازمان صنعت و معدن در جریان است و قول می دهیم به زودی گزارشی از فعالیت اتحادیه ها به اطلاع عموم رسانده شود و موارد همراهی اتحادیه ها یا عدم همراهی برخی از صنوف به اطلاع مردم برسد.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز اضافه کرد: با توجه به اینکه در فاز اول، اتحادیه ها در بعد فرهنگسازی و اطلاع رسانی اقدامات خوبی را انجام دادند امیدواریم در ادامه نیز خودپالایشی خوبی از سوی اتاق اصناف و اتحادیه ها براساس قوانین نظام صنفی انجام شود تا نیازی به بهره برداری از قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سطح عرضه نباشد.

* تعزیرات و دستگاه های دیگر بدون اراده کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ستاد مرکزی اجازه ورود به حوزه مبارزه را ندارد

وی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص چرایی ممنوعیت ورود تغزیرات و دیگر دستگاه های کاشف به مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سطح عرضه در ابلاغیه اولیه معاون رئیس جمهور گفت: تمام دستگاه های مسئول از جمله تعزیرات و… در موضوع مبارزه با قاچاق و کالا و ارز ذیل کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران و ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز قرار دارند و هیچ دستگاهی خارج از ابلاغ و اراده ستاد مرکزی و این کمیسیون اجازه ورود در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز را ندارند.

پوراحمدنژاد افزود: تدبیر ستاد و جمیع دستگاه های عضو از جمله تعزیرات، دادستانی، گمرکات، دانشگاه های علوم پزشکی، جهاد کشاورزی و… بر این بود که مدیریت سطح عرضه از طریق بازرسی اتاق اصناف و اتحادیه ها انجام شود.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در پاسخ به این سوال که آیا تعزیرات و دستگاه های دیگر موافق کنار گذاشته شدن از مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سطح عرضه بودند یا خیر، گفت: وظیفه قانون تعزیرات نظارت بر گران فروشی، کم فروشی، عدم درج قیمت و… است و در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز تصمیم گیری و تکلیف با ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا وارز و کمیسیون های استانی است که مجموعه ای از دستگاه های اجرایی را شامل می شود، لذا این دستگاه ها باید هماهنگ با ستاد مرکزی و کمیسیون استان ها فعالیت کنند و متاسفانه در برخی موارد اشتباهاتی رخ می دهد که ناشی از سبقت گرفتن در اقدامات یا عقب افتادن در اجرای تصمیمات است.

وی ادامه داد: البته جا دارد تا از جدیت تعزیرات به ویژه در استان تهران تقدیر و تشکر کنیم ولی باید توجه داشت که تمام اقدامات انجام شده در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز می بایست براساس تصمیمات ستاد مرکزی و کمیسیون های استانی انجام شود و در مورد اخیر نیز دستور معاون اول رئیس جمهور هم راستا با تصمیم کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران بود.

پوراحمد نژاد با تاکید بر اینکه تصمیم کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران ۲.۵ ماه قبل از دستور معاون اول رئیس جمهور اتخاذ شده بود، افزود: ما در جلسه ای که در تیرماه سال جاری و ۲.۵ ماه قبل از ابلاغیه اخیر معاون اول برگزار کردیم، این تصمیم را اتخاذ کرده بودیم و در نظر داشتیم تا فعلا از ظرفیت اتحادیه ها در مبارزه با قاچاق کالا در سطح عرضه استفاده کنیم ولی با توجه به اینکه عدم آگاهی عوامل حاکمیتی از این تصمیم و ورودشان به سطح عرضه، حواشی را به دنبال داشت معاون اول محترم رئیس جمهور این ابلاغیه را در سطح کشوری صادر کردند.

* ادامه دار بودن اجرای ابلاغیه اخیر معاون اول رئیس جمهور منوط به رضایت از فعالیت اتحادیه ها

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در پاسخ به این سوال که تا چه زمانی مسئولیت مبارزه با قاچاق کالا در سطح عرضه در اختیار اتحادیه ها قرار خواهد داشت، اظهار کرد: قرار بر این است که کمیسیون های استانی مبارزه با قاچاق کالا بر روند فعلی نظارت داشته باشند و اگر روند اجرایی نتیجه بخش بود، این روند ادامه یابد و در غیر این صورت تغییر کند.

وی افزود: ما مکلفیم هر ۱۵ روز گزارشی از وضعیت فعالیت ها و این روند به ستاد ارائه دهیم و در صورتی که مشاهده کنیم روند فعلی لوث شده یا به حاشیه رفته تصمیمات جدیدی را اتخاذ خواهیم کرد.

پوراحمدنژاد گفت: امروز نیز قرار است با حضور کارشناسان امر جلسه ای به منظور تهیه گزارش ۱۵ روز نخست این روند برگزار شود و نتیجه آن قطعا در موعد مقرر به ستاد مرکزی ارائه خواهد شد.

وی در پایان بر اجرایی کردن قانون مبارزه با قاچاق کال و ارز و برخورد با این پدیده شوم به دنبال فرامین رهبر معظم انقلاب تاکید کرد و سیاست ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و کمیسیون های استانی را اجرای کامل این قانون به دور از حاشیه عنوان کرد.

****************

متن از : سامان ط.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

قره العين من آن ميوه دل يادش باد
««« »»»
که چه آسان بشد و کار مرا مشکل کرد

هیچ طرح مبارزه با قاچاق کالا در تهران متوقف نشده است

TT / 0 — TP / 0%

با دیگران به اشتراک بگذارید

منبع: سرزه
تبلیغات

http://www.webiruni.ir/uploads/sujpqbk9fhkwl90d6g26bb45u2cu50jn.jpg

http://www.webiruni.ir/uploads/qk53boo8lx96sfes7wspanpa8j40j5x8.jpg

آخرین مطالب
سمت‌وسوی بازار طلا در روزهای آینده
تاریخ عرضه نسخه لینوکس Deus Ex: Mankind Divided مشخص شد
توضیحات معصومه آباد درخصوص بیمارستان پروفسور سمیعی
استخدام دندانپزشک | دوشنبه ۳ آبان ۹۵
کتف های آهنین و عجیب نوجوان هندی + تصاویر
شایعه یا واقعیت طلاق مهدی پاکدل و بهنوش طباطبایی
ترامپ: اگر من رئیس جمهور شوم به ایران باج نمی‌دهم
رفع ابهام واعظی از حجم اینترنت رایگان سرشماری
بازداشت بازیگر ایرانی و دوستش به جرم کلاهبرداری !
لاریجانی نامه معرفی وزرای پیشنهادی را به روحانی برگرداند
استخدام کارمند تدارکات واقع در شهرک صنعتی صفادشت(شهریار ،ملارد)
کلکسیون زنانه D&G الهام گرفته شده از گیاهان و باغ
ماجرای شایعه تعرض جنسی سعید طوسی قاری قرآن/عکس
انتظار فرهنگیان از وزیر جدید آموزش و پرورش
سازنده تلگرام شبکه تلفن همراه راه می‌اندازد
پاسخ به پرسشهاي اعتقادي جوانان در منطقه ٧
روایت نجفی از روند انتخاب وزیر آموزش و پرورش و علت نپذیرفتن مسئولیت وزارت
استخدام متصدی مرکز تماس،پشتیبان دستگاه کارتخوان در اصفهان
خبرنگار «خبرگزاری فارس» در حلب به شهادت رسید +عکس
عکس های رضا رویگری و همسرش در دربند