آغاز استقرار یک ماهه «موکبهای ایرانی» برای زائران اربعین از ۶ آبان


با دیگران به اشتراک بگذارید

آغاز استقرار یک ماهه «موکبهای ایرانی» برای زائران اربعین از ۶ آبان

رئیس کمیته مشارکتهای مردمی ستاد اربعین از استقرار موکبهای ایرانی در شهرهای مرزی، سامرا، نجف، کاظمین، کربلا و طول مسیر پیاده‌روی خبر داد و گفت: خدمت‌رسانی به زائران در این موکبها از ۲۵ محرم(ششم آبان) تا ۲۵ صفر انجام می‌گیرد.

عکس   آغاز استقرار یک ماهه «موکبهای ایرانی» برای زائران اربعین از ۶ آبان

حسن پلارک در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»؛ درباره آخرین برنامه های کمیته مشارکتهای مردمی، اسکان و تغذیه ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: امسال تمهیدات بیشتر و کامل تری را برای زائران ایرانی اربعین حسینی تدارک دیده ایم.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۳۵۰ هزار نفر از زائران اربعین حسینی از خدمات موکبهای ستاد مرکزی اربعین بهره گرفتند، افزود: امسال هدف گذاری برای خدمات رسانی به ۷۰۰ هزار زائر تدارک دیده شده و این خدمات شامل موکبها، پذیرایی و اسکان زائران در طول مسیر خواهد بود.

رئیس کمیته مشارکت های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین تصریح کرد: حدود ۱۵ درصد خدمات ستاد در مبادی خروجی مرزهای کشورمان انجام می گیرد و سایر خدمات نیز در کربلا، نجف، سامرا، کاظمین و طول مسیر پیاده روی ارائه خواهد شد.

پلارک افزود: بخش اعظم موکبهای مستقر برای زائران در طول مسیر پیاده روی، کربلا و نجف خواهد بود اما پوشش ۱۵۰ هزار نفری زائران را در شهرهای سامرا و کاظمین تدارک دیده ایم.

وی از ارسال امکانات برای برقراری موکبها اشاره کرد و گفت: تاکنون امکانات برای استقرار بیش از ۳۰ هزار نفر ارسال شده و متولیان امر در حال ساماندهی و استقرار موکبها هستند که تمامی تدارکات و ملزومات زائران تا قبل از ۲۵ محرم ارسال و ساماندهی خواهد شد.

رئیس کمیته مشارکت های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین اظهار کرد: ملزوماتی همچون چادر، پتو، وسایل آشپزخانه و مواد غذایی نیز برای خدمات رسانی به زائران در موکبها فرستاده می شود که امیدواریم این خدمات رسانی امسال نیز به نحوه مطلوبی به زائران انجام پذیرد.

پلارک با بیان اینکه موکبها یک ماه به زائران اربعین حسینی خدمت رسانی می کنند، گفت: فعالیتهای موکبهای در نظر گرفته شده از ۲۵ محرم الحرام(ششم آبان) تا ۲۵ ماه صفر انجام خواهد گرفت.

وی افزود: این خدمت رسانی تا چند روز پس از اربعین هم اجرا می شود و زائران عزیز می توانند در طول مسیر از این خدمات بهره بگیرند.

رئیس کمیته مشارکت های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین تصریح کرد: مردم و افراد خیری که قصد خدمت رسانی و ارائه نذورات را دارند، می توانند کمکهای نقدی خود را به حساب ۱۰۴۰ بانک ملی واریز کنند.

– لطفا نظرات خود را در بخش نظر بنويسيد –

نگارش : كتايون ب.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

نوش کن جام شراب يک منی
««« »»»
تا بدان بيخ غم از دل برکنی

آغاز استقرار یک ماهه «موکبهای ایرانی» برای زائران اربعین از ۶ آبان

TT / 0 — TP / 0%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال