بحران آب کشاورزی را تهدید می کند/ کاهش واردات محصولات کشاورزی به کشور


با دیگران به اشتراک بگذارید

بحران آب کشاورزی را تهدید می کند/ کاهش واردات محصولات کشاورزی به کشور

خبرگزاری فارس: بحران آب کشاورزی را تهدید می‌کند/ کاهش واردات محصولات کشاورزی به کشور

معاون زراعت وزیر جهاد کشاورزی بحران را اصلی ترین تهدید برای کشاورزی عنوان کرد و نقل کرد: با تمهیدات اندیشیده‌شده هم اکنون شاهد کاهش واردات محصولات کشاورزی به کشور هستیم.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از کرج، عباس کشاورز ظهر امروز در نهمین نمایشگاه ملی تخصصی تکونولوژی زیرساخت های کشاورزی بیان در کرج بیان داشت: یکی از اصلیترین مسائل و اولویت هایی که باید در صنعت کشاورزی به آن توجه مخصوص داشت تأمین آب کشاورزی است.

وی ادامه داد: متأسفانه بحران آب سبب شده است که ما در تنظیم برنامه های کشاورزی با مشکلاتی مواجه شویم، بنابراین باید برنامه ریزی ها و تمهیدات اساسی را در این خصوص به انجام رسانیم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی تأکید کرد: بحران کم آبی در کشور بسیار جدی است و باید برنامه های کشاورزی را بر اساس این مهم تنظیم کنیم.

کشاورز متوسط کشت گندم آبی بین سال های ۹۰ تا ۹۲ را بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار هکتار در سال عنوان کرد و اضافه کرد: این مهم اکنون به ۲ میلیون و ۱۵۰ هزار هکتار کاهش کشف کرده است.

وی در ادامه سخنان خود با بیان این که هم اکنون شاهد سقوط قیمت برخی از محصولات کشاورزی هستیم، نقل کرد: برای پیش گیری از سقوط قیمت کالاهایی که در کشور مداخله ای در آن صورت نمی گرفته دولت یارانه می دهد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در بخشی دیگر از سخنان خود به کاهش قابل توجه واردات محصولات کشاورزی به کشور اشاره کرد و بیان داشت: واردات در سال های ۹۰ تا ۹۲ داشتیم که سالانه ۲۲ میلیون تن کالای کشاورزی وارد کشور می شد اما اکنون به ۱۴ میلیون تن رسیده است و حدس زده میشود در سال جاری این عدد به کمتر از ۱۰ میلیون تن برسد.

وی با اشاره به این که رفع معضلات کشاورزی سبب شده است که امروز شاهد توسعه کشاورزی و رشد محصولات کشاورزی باشیم خاطرنشان کرد: در این راستا یکی از اصلیترین اقدامات و اولویت های ما تلاش برای کاهش کشت محصولات کشاورزی نیازمند آب زیاد است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی اضافه کرد: در این راستا تلاش بر کاهش کشت برنج از دیگر برنامه ها و اولویت های وزارت جهاد کشاورزی است.

کشاورز با تأکید بر برنامه های حمایتی از کشاورزان و رفع معضلات آنها بیان داشت: برنامه های حمایتی از کشاورزان کامیاب را در دستور کار داریم که سال گذشته این مهم قادر بود توفیقات خوبی را در توسعه کشاورزی داشته باشد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به کاهش کشت بهاره چغندر قند اشاره کرد و بیان داشت: در سال زارعی جاری کشت پاییزه چغندر قند را در ۹ استان کشور همچون گلستان، خراسان رضوی، فارس و کرمانشاه را داشته ایم.

***نظرات شما مايه دلگرمى ماست***

نگارنده: آريامهر ج.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ساقی شکردهان و مطرب شيرين سخن
««« »»»
همنشينی نيک کردار و نديمی نيک نام

بحران آب کشاورزی را تهدید می کند/ کاهش واردات محصولات کشاورزی به کشور

TT / 45 — TP / 10%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات