استفاده از سواحل در مسیر توسعه ملی یک ضرورت ویژه است


با دیگران به اشتراک بگذارید

استفاده از سواحل در مسیر توسعه ملی یک ضرورت ویژه است

خبرگزاری فارس: بهره گیری از سواحل در مسیر توسعه ملی یک ضرورت مخصوص است

معاون نخست رئیس‌جمهور با بیان اینکه بهره گیری از سواحل در مسیر توسعه ملی یک ضرورت مخصوص است، نقل کرد: آینده اقتصاد کشور با وجود نیروهای توانمند و با تجربه و کارآفرین و نیروی انسانی جوان و متعهد کشور امیدوارکننده و امید بخش است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از بندرعباس، اسحاق جهانگیری پیس از ظهر امروز در مهمانی راه اندازی کارخانه فولاد کاوه جنوب کیش در منطقه مخصوص اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس، بیان کرد: سواحل جنوبی ایران به خصوص سواحل استان هرمزگان سرمایه های بزرگ خدادادی به ملت ایران است که باید برای استفاده هر چه بیشتر از آنها برنامه ریزی کرده و بر حجم اقدامات خودمان در این مناطق بیافزائیم.

وی با بیان اینکه بهره گیری از سواحل در مسیر توسعه ملی یک ضرورت مخصوص است، افزود: آینده اقتصاد کشور با وجود نیروهای توانمند و با تجربه و کارآفرین و نیروی انسانی جوان و متعهد ایران روشن و امیدوارکننده و امید بخش است.

معاون نخست رئیس جمهور ادامه داد: با اتکای به همان ظرفیت انسانی که در زمان سخت جنگ و تحریم قادر بودیم از سد تهدیدات و توطئه های دشمنان عبور کنیم باید امور کشور را ساماندهی کرده و توسعه اقتصادی کشور را با جدیت هر چه بیشتر به پیش ببریم.

جهانگیری با تأکید بر اهمیت بهره گیری از وجب به وجب سواحل گسترده شمالی و جنوبی ایران و توان جزایر در توسعه ملی، خاطرنشان کرد: ایران یکی از قطب های بزرگ تولید فولاد در دنیا است که به خاطر وجود معادن بزرگ سنگ آهن در ایران قادر بوده از این ظرفیت استفاده مطلوبی برده و به یکی از قدرت های نخست دنیا در زمینه تولید فولاد مبدل شویم که تداوم این راه در گرو توجه به بازارهای صادراتی و بهره گیری از فرصت های بزرگ اقتصادی جلو روی جامعه ما است.

وی عنوان کرد: کارخانه فولاد کاوه جنوب کیش در استان هرمزگان و در شهر بندرعباس بیش از یک هزار نفر اشتغال بوجود آورده و این نمایان میکند که زمانی ما مزیت های خودمان را به خوبی بشناسیم و در راه بهره گیری از منابع ایران به درستی عمل کنیم، می شود به اقتصاد رونق داد و اشتغال را در کشور تقویت کرد.

معاون نخست رئیس جمهور با بیان اینکه یکی از گلایه های کهنه مردمان استان هرمزگان جابجایی فولاد مبارکه از بندرعباس به اصفهان بود اما امروز در سایه نگاه تمرکززدایی در کشور، شاهد تحقق دین کشور به استان هرمزگان در زمینه توسعه واحدهای فولادی هستیم و امیدواریم که مردمان استان نیز یاری رسانده و در این زمینه در آینده نیز شاهد اقدامات بزر‎گتری باشیم.

جهانگیری تأکید کرد: هرمزگان مؤسسه، محور و یکی از مراکز عمده توسعه کشور و قلب تپنده اقتصاد ملی است و تبدیل آن به یکی از قطب های مهم صنعت فولاد در کشور نیز بر این نقش پذیری اقتصادی اضافه کرده است.

معاون نخست رئیس جمهور تصریح کرد: بر اساس آمارها در ۶ ماهه ابتدایی سال جاری تراز تجاری کشور مثبت بوده و میزان صادرات از واردات پیشی گرفته است و این علامت انجام گرفتن تأکیدات آیت الله علی خامنه ای و تلاش‎ های دولت در این زمینه بوده است.

– لطفا نظرات خود را در بخش نظر بنويسيد –

نگارش : غنچه ث.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

آسايش دو گيتی تفسير اين دو حرف است
««« »»»
با دوستان مروت با دشمنان مدارا

استفاده از سواحل در مسیر توسعه ملی یک ضرورت ویژه است

TT / 92 — TP / 18%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال