از بین بردن ابهام از قبض های تلفن/ مبالغ به مشترکان بازگردانده می شود؟


با دیگران به اشتراک بگذارید

رفع ابهام از قبض های تلفن/ مبالغ به مشترکان برگردانده می شود؟

رییس سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی درباره مبلغی که تحت عنوان «معوقه مبلغ نام نویسی تلفن» در برخی قبض های این دوره تلفن ثابت اعمال شده گفت: در حال بررسی این موضوع هستیم و امکان می دارد از مخابرات خواسته شود این ارقام را در قبض های بعدی به مشترکان بازگرداند.
علی اصغر عمیدیان در مکالمه با ایسنا، درخصوص قبض های این دوره تلفن ثابت بیان کرد: طی چندین روزی که از ارائه ی قبض ها می گذرد چندین نکته شکایت با سامانه ۱۹۵ در میان قرار داده شده که در حال بررسی این موارد هستیم.
وی با اشاره به تحول صورت گرفته در شیوه محاسبه قبض های این دوره تلفن، گفت: براساس مصوبات اخیر برای تلفن های ثابت در سه رده مبلغی به عنوان حداقل کارکرد انتخاب شده که این موضوع در تمام جهان نیز مرسوم است.
رییس سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی ادامه داد: نگهداری خط های تلفن هزینه ای دارد که جدا از هزینه های صرف سرمایه گذاری به حساب مییاید، قبل از این تا وقتی که مخابرات در دست دولت بود این هزینه ها از محل منابع دولتی تامین می شد. طی این سال ها نیز دستگاه های شرکت مخابرات سرپا بود، اما اکنون این سیستم ها نیاز به هزینه دارد و با توجه به آن که مخابرات شرکتی خصوصی است، ضروری است هزینه های نگهداری را تامین کند.
عمیدیان همچنین عنوان کرد: بدین ترتیب بر اساس هزینه نگهداری در مناطق گوناگون، میزان این هزینه ها تفکیک شده و رقم هایی به عنوان حداقل کارکرد در قبض ها اعمال خواهد شد. البته چنانچه تلفنی بهره گرفته شده باشد و کارکرد داشته باشد این رقم برای مکالمات او به حساب مییاید، اما تلفن هایی که بدون استفاده مانده اند ملزم به توجه کرد رقمی به عنوان حداقل کارکرد می شوند که این موضوع براساس مصوبات قانونی صورت می گیرد و ایرادی به آن وارد نیست.
معاون وزیر ارتباطات در خصوص مبلغ ۱۰ هزار تومانی که در برخی قبض های این دوره به عنوان «معوقه مبلغ نام نویسی تلفن» اعمال شده نیز، بیان کرد: طبق گزارشات در برخی قبض ها چنین رقمی اعمال شده که با توجه به مصوبات قبلی به هنگام ارائه ی برخی خدمات از جمله به فروش رسان تلفن ثابت یک هزینه ۱۰ هزار تومانی برای دفاتر پیشخوان دولت انتخاب شده بود که البته باید توجه داشت خود مخابرات قادر نیست این هزینه را بگیرد، حال نیز ما در حال بررسی این موضوع هستیم و چنانچه شرکت مخابرات این هزینه ها را برای خود در نظر گرفته باشد ملزم به بازگشت این هزینه ها خواهد شد.
وی همچنین یادآور شد: البته این مصوبه مربوط به سال ۱۳۹۳ بوده و حال مکان بررسی دارد که چنانچه به هر علتی در این مدت به هنگام نام نویسی هزینه ای گرفته نشده آیا اکنون این امکان وجود دارد که بعد از گذشت این زمان این هزینه ها محاسبه و توجه کرد شود.

______________________

تهیه و تدوین : سارا ب.

مخابرات در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

رسيد باد صبا غنچه در هواداری
««« »»»
ز خود برون شد و بر خود دريد پيراهن

از بین بردن ابهام از قبض های تلفن/ مبالغ به مشترکان بازگردانده می شود؟

TT / 59 — TP / 12%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال