ترکیه عملیات مشترک با آمریکا در «الرقه» را بررسی می کند/ شبه نظامیان کُرد را از منبج بیرون می کنیم


با دیگران به اشتراک بگذارید

ترکیه عملیات مشترک با آمریکا در «الرقه» را بررسی می کند/ شبه نظامیان کُرد را از منبج بیرون می کنیم

خبرگزاری فارس: کشور ترکیه عملیات مشترک با آمریکا در «الرقه» را بررسی می‌کند/ شبه‌نظامیان کُرد را از منبج بیرون می‌کنیم

رئیس جمهور کشور ترکیه از مذاکرات با آمریکا جهت عملیات مشترک احتمالی برای آزادسازی الرقه از دست گروهک تروریستی داعش گزارش کرد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور کشور ترکیه اعلام کرد کشورش با مقامات آمریکا مشغول مذاکره برای نقش ریزی عملیات مشترک جهت آزادسازی «الرقه» پایتخت خودخوانده گروهک تروریستی داعش در کشور سوریه، هستند.

اردوغان طی سخنرانی در مهمانی آغاز سال تحصیلی تازه در کشور ترکیه با تکرار مواضع مداخله جویانه درباره بحران های کشور سوریه و کشور عراق نقل کرد: «بارها به آمریکا تاکید کرده ام که شاخه پ.ک.ک در کشور سوریه یعنی حزب دموکرات و یگان مدافع خلق نباید در عملیات الرقه شرکت کنند.»

به نگاشته روزنامه «دیلی صاباح» وی ادامه داد: «همه ما تاریخ و تمام جزئیات مربوط به منطقه را آگاهی میداریم. مذاکرات برای شروع عملیات آزادسازی الرقه در جریان است.»

رئیس جمهور کشور ترکیه با اشاره به عملیات تجاوزکارانه «سپر فرات» در شمال کشور سوریه تصریح کرد: «پس از بیرون کردن گروهک تروریستی داعش از الباب، عناصر حزب دموکراتیک خلق کشور سوریه را از منبج بیرون می کنیم.»

اردوغان با اظهار این که حضور کردها در منبج و غرب رودخانه فرات را برنمی تابند، اضافه کرد: «هدف ما ایجاد منطقه امنی به مساحت ۵هزار کیلومتر مربع در شمال کشور سوریه است.»

وی با اشاره به لزوم حضور کشور ترکیه در عملیات آزادسازی «موصل» تاکید کرد: «ما اعراب سنّی در کشور عراق را تنها قرار نمیدهیم. وقتی که می گوییم هم آماده مدد به عملیات موصل و هم نشستن پای میز مذاکره هستیم.»

**براى مشاهده مطالب مرتبط به بالای مطلب رجوع کنيد**

نگارش: شرمين م.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ديده را دستگه در و گهر گر چه نماند
««« »»»
بخورد خونی و تدبير نثاری بکند

ترکیه عملیات مشترک با آمریکا در «الرقه» را بررسی می کند/ شبه نظامیان کُرد را از منبج بیرون می کنیم

TT / 71 — TP / 30%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال