نخست وزیر فرانسه: اسلام بخش جدایی ناپذیر فرهنگ و ریشه های ماست


با دیگران به اشتراک بگذارید

نخست وزیر فرانسه: اسلام بخش جدایی ناپذیر فرهنگ و ریشه های ماست

خبرگزاری فارس: نخست‌وزیر فرانسه: اسلام بخش جدایی‌ناپذیر فرهنگ و ریشه‌های ماست

در شرایطی که رئیس‌جمهور فرانسه طی اظهاراتی در محافل خصوصی از وجود معضل میان فرانسه و اسلام سخن می‌گوید، نخست‌وزیر طی اظهاراتی اسلام را بخش جدایی‌ناپذیر فرهنگ فرانسه خواند و از نبود وجود معضل میان فرانسه و اسلام سخن گفت.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، رییس وزیران فرانسه دوشنبه شب طی اظهاراتی اعلام کرد: «لائیسیته علیه مسلمانان نیست بلکه در جهت محافظت از آنهاست.»

وی اضافه کرد: «اسلام بخش طلاق ناپذیر فرهنگ و ریشه های ماست و به منزله یک معضل مطرح نیست.»

بیانات رییس وزیران فرانسه در حالیست که طبق گزارش های انتشار داده شده، در بخشی از کتاب جنجال برانگیز «رئیس جمهور نباید این طوری سخن نقل بکنید» که دو تن از روزنامه نگاران روزنامه «لوموند» آن را بر اساس ۶۱ مکالمه ی خود با اولاند در زمان ریاست جمهوری اش نگاشته اند، به نقل از «فرانسوآ اولاند» رئیس جمهور فرانسه آمده است که «این حقیقت که فرانسه با اسلام معضل دارد، حقیقت دارد و هیچ شکی در آن نیست» که این نقل وعده که نقل میشود در جمعی خصوصی ایراد شده با مواضع عمومی و آشکار وی در تضاد قرار دارد و این همان چیزیست که خشم فرانسویان را برانگیخته است.

اولاند گفته بود: «این صحت دارد که با اسلام معضل داریم و تردیدی در این زمینه وجود ندارد. این که اسلام یک معضل است، از این جهت نیست که یک دین خطرناک است بلکه به این علت است که می خواهد خود را به عنوان دین جمهوری (فرانسه) نکته تأیید گذارد.»

رییس وزیران فرانسه همچنین قبل از این نیز با انتشار مقاله ای در هفته نامه فرانسوی «ژورنال دو دیمانش» اعلام کرد: اسلام با دموکراسی سازگار است و باید با بیانات ضداسلامی مقابله شود. اسلام جایگاه خود را در جمهوری فرانسه یافته اما در برابر افزایش جهادگرایی، بنای پیمانی واقعی با اسلام به عنوان دومین دین فرانسه امری ضروریست. مخالفت های غیرقابل تحمل با اسلام و مسلمانان و تمامی سخنان و اقدامات از این دست همچون تمامی سخنان و اقدامات یهودستیزانه و ضد مسیحیت باید با تمام نیرو و قوا نکته مبارزه واقع شوند و فرانسه باید به تمام دنیا نمایان کند که اسلام با دموکراسی سازگار است.

_________________________________

تهیه و تدوین : ارژنگ ک.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گر ديگری به شيوه حافظ زدی رقم
««« »»»
مقبول طبع شاه هنرپرور آمدی

نخست وزیر فرانسه: اسلام بخش جدایی ناپذیر فرهنگ و ریشه های ماست

TT / 56 — TP / 15%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال