انتقاد اوباما از سیاست ریاضت اقتصادی اروپا


به گزارش  خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه از ، باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا با انتقاد از سیاستهای ریاضت اقتصادی در اروپا حمایت خود را از برنامه های اقتصادی متئو رنتسی نخست وزیر ایتالیا اعلام کرد.
 
رئیس جمهور آمریکا در گفتگو با روزنامه ایتالیایی لارپوبلیکا اعلام کرد:" من فکر می کنم که تدابیر ریاضتی در اروپا به کندشدن رشد اقتصادی این منطقه کمک کرده است. در برخی کشورها ما شاهد سالها رکود اقتصادی بوده ایم ، این شرایط فشارهای اقتصادی و نگرانی های اجتماعی را در سرتاسر اروپا به ویژه در میان قشرهای جوان که با خطر بیکاری روبرو هستند، تشدید کرده است."
 
 باراک اوباما افزود:" در این شرایط به نظر می رسد دولت ایتالیا که از یک طرف به دنبال ایجاد اصلاحات و از طرف دیگر فراهم کردن شرایط سرمایه گذاریهای بیشتر و حمایت از رشد اقتصادی و اشتغال است، در مسیر درستی حرکت می کند. به همین علت تصور می کنم دیدگاه متئو رنتسی نخست وزیر ایتالیا و اصلاحات بلند پروازانه ای که وی برای تحقق آنها تلاش می کند، از اهمیت زیادی برخوردار هستند."
قرار است باراک اوباما روز سه شنبه با متئو رنتسی که به آمریکا سفر کرده است دیدار کند.

[ منبع این خبر سایت رجا می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال