در هوای آلوده دوچرخه سواری کنید!


در هوای آلوده دوچرخه سواری کنید!


تصویر و عکس در هوای ناپاک دوچرخه سواری کنید!

آلودگی هوا چیزی است که تقریبا همه ما با خنک شدن هوا چشم انتظارش هستیم. در این مطلب به شما می گوییم در هوای ناپاک به چه صورت قدم بزنید تا کم تر این هوا را استنشاق کنید.

اثر سرعت حرکت در پیاده روی یا دوچرخه سواری بر استنشاق هوای ناپاک

به نقل کرده دانشمندان، هر چه مقدار با سرعتتر حرکت کنید کمتر ناپاکیهای هوا را تنفس می کنید. دوچرخه سواران باید بین ۱۲ تا ۲۰ کیلومتر در ساعت رکاب بزنند در حالیکه عابران پیاده باید سریع ۲ تا ۶ کیلومتر در ساعت قدم بزنند تا استنشاق آلودگی هوا به حداقل برسد.

الکس بیگازی، کارشناس حمل و نقل مهندسی شهر، در این باره نقل میکنید: هرچقدر فرد با سرعتتر حرکت کند، سفتتر نفس می کشد و برای مدت وقت کوتاه تری نیز در معرض ترافیک است.

دانشمندان با بهره گیری از مدل کامپیوتری ۱۰ نفر در ایالات متحده، سرعت حرکت ایده آل را محاسبه کردند و حداقل میزان سرعت را برای گروه های سنی و جنسی گوناگون تعیین کردند. طبق این پژوهش، برای دوچرخه سواران زن زیر ۲۰ سال، سرعت ایده آل مرتبط با حداقل ریسک تنفس آلودگی میانگین ۱۲.۵ کیلومتر در ساعت در یک جاده هموار است. برای دوچرخه سواران مرد با گروه سنی شبیه، سرعت ایده آل ۱۳.۳ کیلومتر در ساعت است. سرعت حرکت ایده آل برای دوچرخه سواران زن و مرد در گروه سنی ۲۰ تا ۶۰ سال به ترتیب ۱۳ و ۱۵ کیلومتر در ساعت است.

برای عابران پیاده زن و مرد زیر ۲۰ سال، سرعت پیاده روی باید در حدود ۳ کیلومتر در ساعت باشد، در حالیکه برای گروه سنی بالاتر باید حداقل ۴ کیلومتر در ساعت باشد تا حداقل میزان آلودگی در طول حرکت استنشاق شود.

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال