وارسی حالت سامانه های رصد دانش و تکنولوژی در کشور


بررسی وضعیت سامانه های رصد علم و فناوری در کشور

اعضای کمیسیون علمی و تکنولوژی دبیرخانه شورای مناسب انقلاب فرهنگی، حالت سامانه های رصد علم و تکنولوژی در کشور را چک کردند.

عکس بررسی حالت سامانه های رصد علم و تکنولوژی در کشور

به اعلان سرزه و به نقل از روز یکشنبه گروه علمی ایرنا از شورای مناسب انقلاب فرهنگی، نشست ۲۴۴ کمیسیون علمی و تکنولوژی دبیرخانه شورا با محوریت ارائه گزارش \’پایش و ارزیابی علم، تکنولوژی و صنعت\’ به انجام رسانده شد.
در این گزارش که با همکاری پژوهشکده دانشگاه صنعتی شریف و با هدف بررسی حالت، پایش و ارزیابی علم و تکنولوژی کشور به منظور ارائه عکس و تصویر دقیق از نقاط قوت و ضعف در این دو حوزه تدوین شده است؛ سامانه رصد علم و تکنولوژی و سامانه سمات به موضوع و بررسی قرار داده شد.
همچنین با اشاره به حالت رصد و نظارت بر اجرای اسناد راهبردی این حوزه توسط شورای مناسب انقلاب فرهنگی، حالت نوشت نهادی پایش و ارزیابی علم، تکنولوژی و صنعت در کشور به وحشت افتیم شد.
در بخش دیگری از این گزارش، عدم ارائه مستمر آمار و اطلاعات مرتبط با حوزه­های علم و تکنولوژی کشور توسط نهادهای ذیربط و نیاز به تولید شاخص های مخلوطی علم و تکنولوژی به منظور سیاستگذاری در حوزه های مرتبط به عنوان دو معضل اصلی این حوزه مورد اشاره قرار گرفت.
اجرای دقیق قوانین و قوانین موجود در مورد رصد و ارزیابی حالت علم و تکنولوژی، تولید شاخص‌های هدفمند و روزآمد با نگاه رفع احتیاج های کشور، دسته بندی حوزه‌ علم و تکنولوژی در چهار زیر نظام تولیدکننده- گردآورنده- تأییدکننده و به کار برنده و تدوین سبک مدیریتی یکپارچه در راستای از بین بردن احتیاج های کشور از اصلی ترین نکاتی بود که اعضای کمیسیون علم و تکنولوژی بر اجرایی شدن آنها تکیه کردند.
رفع معضل معضل عملکردهای جزیره‌ای در تدوین آمارها و طرح‌های کلان ملی، توجه به توانایی و ظرفیت‌های نهادهای اختصاصی و زمینه سازی برای شفاف سازی آمار و اطلاعات و نیاز به به وحشت افتیم سامانه نرم افزاری جامع در دسته بندی آمار و اطلاعات مربوطه از دیگر مباحث مورد تاکید اعضای کمیسیون بود.
علمی**۱۰۵۵**۱۸۳۴
گیرنده: زینب کارگر ** انتشاردهنده: ناهید شفیعی


[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال