ضرورت تولید تکنولوژی های نوین مورد احتیاج در کشور


لزوم تولید فناوری های نوین مورد نیاز در کشور

سرپرست پژوهشگاه تکنولوژیهای نوین علوم زندگی کردی جهاد دانشگاهی (ابن سینا) با بیان احتیاج کشور به تکنولوژیهای نوین نقل کرد: ضروری است محققان و دانشگاهیان در جوار تولید مقاله، درپی تولید تکنولوژیهای نوین نکته احتیاج جامعه نیز باشند.

تصویر و عکس ضرورت تولید تکنولوژیهای نوین نکته احتیاج در کشور

به اعلان سرزه و به نقل از خبرنگار علمی ایرنا، محمدمهدی آخوندی روز یکشنبه در نشست خبری دومین رویداد ملی اینوتک تندرست اضافه کرد: با تحقق این هدف مهم، علاوه بر رسیدن به خودکفایی، زمینه تولید و توسعه کسب و کار و اشتغال برای مردمان نیز فراهم می شود.
وی بیان کرد: یکی از ایرادهای اساسی و جدی اغلب ما دانشگاهیان این است که در فعالیت های تحقیقاتی منجر به تولید مقاله معمولا کامیاب هستیم اما در فعالیت هایی که منجر به تولید تکنولوژیهای نکته احتیاج جامعه می شود، مشکل داریم.
آخوندی با اشاره به این که خطرپذیری را به دانشگاهیان تعلیم نداده اند، نقل کرد: این درحالی است که چنانچه به ایده خوبی دست کشف کردیم، باید خطر آن را نیز بپذیریم و برگزار بکنیم.
وی بر ضرورت کار تیمی و جمعی تاکید کرد و اضافه کرد: کارگروهی هنوز به خوبی در این عرصه جایگاه خود را کشف نکرده است؛ با رسیدن به موفقیت اولیه، اختلاف بین اعضای گروه ایجاد و آنها از هم طلاق میگیرند.
سرپرست پژوهشگاه ابن سینا به محورهای دومین رویداد ملی اینوتک تندرست اشاره کرد و اضافه کرد: تجهیزات پزشکی و توانبخشی، خدمات جهانگردی تندرست و فناوری اطلاعات تندرست و پزشکی از جمله محورهای این رویداد است.
آخوندی با اشاره به این که حوزه تندرست، بسیار مهم و گسترده است، بیان کرد: کشورهای توسعه یافته بسترهای عالی ای برای رسیدن به تکنولوژیهای نوین در زمینه فرآورده های دارویی و پزشکی در حوزه بایوتکنولوژی فراهم کرده اند اما ما از توسعه کسب و کار و کارآفرینی این حوزه غافل شدیم.
وی اضافه کرد: به توسعه کسب و کار از راه تولید علم به ثروت توجه زیادی می شود و مسئولان در تلاش هستند تا بسترهای ضروری را برای توسعه کسب و کار از راه علم، دانش و فناوری فراهم کنند.
آخوندی ایجاد و توسعه مراکز رشد، پارک های علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان را افتخاری برای نظام آگاهی داشت و نقل کرد: این کلکسیون ها در این زمینه فعالیت های پر ارزشی به انجام میرسانند.

** فناوری اصلی ترین روش رفع مشکلات جامعه
سرپرست دومین رویداد ملی اینوتک تندرست بر ضرورت استفاده از تکنولوژیهای نوین تاکید کرد و اضافه کرد: یکی از مشکلات جامعه، مسائل اقتصادی است که با حرکت به سمت تکنولوژیهای نوین می شود آنها را از بین برد.
دکتر حمیدرضا تهیه کنم خورشید به وجود نیروهای متخصص در کشور اشاره کرد و نقل کرد: با استفاده از تکنولوژیهای نوین می شود حالت کشور را از نگاه اقتصادی خوب تر کرد.
وی حوزه بهداشت و تندرست را حوزه ای وسیع و گسترده آگاهی داشت و اضافه کرد: داروها، تجهیزات پزشکی، بیوتکنولوژی و طب باستانی از جمله حوزه های بهداشت و تندرست است و تقویت فناوری در این حوزه احتیاج به همکاری های بین بخشی به صورت گسترده دارد.
تهیه کنم خورشید هدف از برگزاری این رویداد را توجه به خدمات جهانگردی تندرست، فناوری اطلاعات تندرست، پزشکی و فرآورده‌های دارویی و زندگی کردی و برقراری و تعلیم اکوسیستم فناوری اعلام کرد و نقل کرد: با استفاده از شرکت های دانش بنیان می شود شاهد توسعه کسب و کار در جامعه بود.
دومین رویداد ملی اینوتک تندرست با وجود بیش از ۳۰ شرکت و اتم فناور و بیش از ۱۰۰ محقق از ۱۹ تا ۲۱ برج آبان در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی به انجام رسانده میشود.
این رویداد فرصتی مناسب برای جذب مشارکت سرمایه گذاران، بهره مندی از تسهیلات اعطایی پشتیبانان، شناسایی محصولات به شبکه فن بازار و تسهیل فرایند وارد شدن به مراکز رشد و پارک های علمی است.
علمی ** ۱۲۰۱ **۱۸۳۴
خبرنگار: عبدالکریم جبارپور ** انتشاردهنده: ناهید شفیعی


[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال