کسالت هایی که باید در روزگار عقد و نامزدی مهم شماریده شود!


بیماری هایی که باید در دوران عقد و نامزدی جدی گرفته شود!

مریضیهای زمان عقد و نامزدی

اگه در زمان عقد متوجه شدید که همسرتان درگیر یکی از بیماری‌های جسمانی یا روان پریش است، پیش از جدا‌شدن یا ادامه حیات با همسرتان، حتما با پزشک یا یک مشاور و روا‌ن‌شناس در رابطه با نوع بیماری و علائم آن، نحوه حیات با او، اقداماتی که می‌توان برای پیشرفت شرایط به انجام رساند و پیامدی که در آینده با آن روبه‌رو خواهید شد و ..، حرف زنید.

بعضی از بیماری‌ها بسیار هشداردهنده‌اند و برای حیات با مبتلایان به این بیماری‌ها باید همه چیز را انتخاب بکنید. برخی از این بیماری‌ها عبارتند از: ایدز، هپاتیتC، تومور و سرطان‌های مرگبار پیشرونده.

کسی که قرار است با یک فرد مبتلا به بیماری‌های سخت مزدوج شود، باید آگاهی بدارد که حیات زناشویی‌اش امکان می دارد چندان طولانی نباشد و همسرش پس از مدتی از دنیا رود. وقتی طرف مقابل قرار نیست مدت زیادی زنده بماند، همسرش پیش از این که وارد فاز سوگواری شود، باید مرحله پیش سوگواری را قرار بدهند که اصلا کار ساده‌ای نیست. خلال این که بیماری‌هایی شبیه به ایدز و هپاتیت C به شدت مسری‌اند و فرد باید احتمال آلوده‌شدن خودش به این بیماری‌ها را بدهد.

اعتیاد به مواد مخدر و انواع مختلف محرک‌ها
اگه اعتیاد را یک بیماری آگاهی بداریم، باید درباره ازدواج با فردی که به این بیماری مبتلا است یا در برهه ای مبتلا بوده، دقت بیشتری به خرج دهید.

معتادان به مواد مخدر و محرک، حتی اگه سم‌زدایی کنند، اندامشان هرگز مانند پیشین و پیش از مصرف مواد مخدر نمی‌شود. اینها تا وقتی که یک مقدار معلوم مخدر به اندامشان نرسد، نمی‌توانند عملکرد نرمال داشته‌باشند. اما باید به این مورد توجه داشته باشیم؛ چون زوج‌ها در زمان عقد ارتباط مداومی با هم ندارند، اگه یکی از دو طرف اعتیاد داشت، دیگری به سادگی متوجه آن نمی‌شود؛ مگر این که با هم به مسافرت بروند یا رابطه شان نزدیک‌تر شود. اما در هر صورت و در شرایط معمولی که دو طرف با هم معاشرت معمولی دارند، نمی‌توان به سادگی شناسایی کرد که فرد مصرف‌کننده مواد مخدر است یا نه.

بزهکاری
بزهکاری نمایان کننده یک آشفتگی روان پریش است به نام آشفتگی شخصیت ضداجتماعی. این آشفتگی تقریبا درمان ناپذیر است بنابراین هر زمان متوجه حضور آن در همسرتان شدید، باید با سرعت تر به فکر مدد گرفتن از روانشناس یا طلاق بیفتید. انجام رفتارهای خلاف‌ شأن مانند این که خانم بفهمد که درآمد همسرش از راه کسب حرام است یا در کار قاچاق است هم از جمله مسائلی است که خانم می‌تواند در همان زمان عقد رابطه را به پایان رساند.

اسکیزوفرنی
برخی مریضیهای روان پریش مانند وسواس، افسردگی و پریشانی کاملا قابل درمان هستند اما بیماری اسکیزوفرنی درمان پذیر نیست و تنها تا حدودی مهار می شود. اسکیزوفرنی از جمله بیماری‌های عصبی روان پریش مزمن و جدی است که روی کل شخصیت فرد اثر می‌گذارد و شایع‌ترین سن ابتلا بین ۱۵ تا ۳۰ سالگی است. آپارتمان مغز این بیماران نرمال است ولی بعضی از مواد شیمیایی آن عملکرد نرمال ندارند.

به‌طوری‌که ازدیاد و یا کاهش ترشح این مواد اختلالاتی در رفتار، تفکر و هیجان‌های بیمار ایجاد می‌کند و در مرحله حاد فعالیت‌های هیجانی، رفتاری، فکری و به‌طور کلی عملکرد نرمال خود را از دست می‌دهد. نشانه‌های بیماری در اشخاص گوناگون فرق می دارد. ولی اغلب شامل افسردگی، رفتار باورنکردنی و غریب، تحریک‌پذیری، خواب زیاد یا نبود توانایی در استراحت کردن، گوشه‌گیری، خصومت بی‌دلیل، فراموشی، نشان‌دادن واکنش شدید در بحرا‌ن‌ها، نبود توانایی درگریه‌کردن یا گریه‌های شدید، بهره گیری از الکل و موادمخدر، تراشیدن موهای سر وبدن و خودکشی می‌شود. آنها معمولا چیزهایی را می‌بینند و می‌شوند که برای بقیه قابل رویت و شنیدن نیست. برخی از مبتلایان به اسکیزوفرنی برای مهار علائم بیماری خود باید پیوسته دارو به کار برند، برخی دیگر مدت زمان مصرف دارویشان کوتاه است و بالاخره عده‌ای که بیماری آنها درپی دلهره حاد نظیر بیماری جسمانی یا زایمان آغاز شده امکان می دارد طی مدت زمان لغزش پیشرفت یابند.

مریضیهای کم خطر اما اصلی
برخی بیماری ها هم هستند که موجب مرگ نمی شوند اما پیامدی دارند که امکان می دارد حیات مشترک شما را تحت اثر گذارند. مانند تالاسمی که اگه همسرتان به نوع ماژور آن مبتلا باشد، به جز سختی های معالجه ای، روی فرزند دار شدن شما هم اثر قرار خواهد داد. تالاسمی یک بیماری ارثی است و از نسلی به نسل دیگر رسانده میشود. آمارها نمایان میکند که از حدود هر ۲۰ نفر یک نفر به تالاسمی از نوع مینور مبتلاست اگه ۲ نفر با هم مزدوج شوند که هر ۲ تالاسمی مینور داشته باشند معضلات زیادی برای بچه دار شدن در جلو روی آنها قرار می گیرد و خردسالشان در معرض ابتلا به تالاسمی ماژور واقع خواهد بود.

افرادی که تالاسمی مینور دارند با مشکل ویژه ای مواجه نیستند و ژن این بیماری در آن ها به صورت مغلوب است. اگه پسر و دختری که هر ۲ این ژن را به صورت مغلوب یا مینور دارند با هم مزدوج شوند تا ۲۵ درصد احتمال این که بچه شان به تالاسمی ماژور یا غالب مبتلا شود حضور دارد ولی در صورتی که یک فرد مبتلا به تالاسمی مینور با فردی که این بیماری را ندارد مزدوج شود چنین معضلی حضور ندارد و تنها امکان می دارد فرزند هم مینور شود.اگه فردی به تالاسمی ماژور مبتلا شود با معضلات زیادی مواجه می شود خلال این که طول عمر فرد کاهش مییابد از آنجایی که شمار نسبتا زیادی از اشخاص به تالاسمی مینور مبتلا هستند، غربالگری پیش از ازدواج اصلی و لازم است.

بیماری ام اس یکی دیگر از این بیماری ها است که قادر هست خوش خیم یا بدخیم باشد و در صورت بدخیم بودن، قابلیتهای همسر مورد نظر شما را در طول زمان کم کند. این بیماری نوعی آشفتگی دستگاه اعصاب مرکزی است که عمدتا اشخاص جوان خصوصا زنها را با میانگین سنی ۲۰ تا ۴۰ سال درگیر می سازد. اما این به معنای دست نیافتنی بودن ازدواج با یک فرد مبتلا به بیماری ام اس نیست. بلکه اصلی این است که شما پیش از ازدواج درباره چگونگی حیات با این بیماری اطلاعاتی کسب کنید و خود را برای مواجهه با جنبه های گوناگون آن آماده سازید.

سلامتی- عروس سایت

__________________

تهیه و تدوین: شايان ی.

رابطه و ازدواج در بخش ازدواج و زناشویی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

همچو حافظ به خرابات روم جامه قبا
««« »»»
بو که در بر کشد آن دلبر نوخاسته‌ام

کسالت هایی که باید در روزگار عقد و نامزدی مهم شماریده شود!

TT / 226 — TP / 23%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال