ازدیاد ماندگاری گوجه فرنگی با مهندسی ژنتیک


افزایش ماندگاری گوجه فرنگی با مهندسی ژنتیک

در مطالعه ای که با پشتیبانی شرکت تولید بذر Syngenta و کانون تحقیقاتی BBSRC در برنامه ژنوم گیاه گوجه فرنگی صورت گرفته است، ژن های دخیل در فرآیند نرم شدن گوجه فرنگی تشخیص داده شدند.

بخش دانش و حیات تبیان
تصویر و عکس افزایش ماندگاری گوجه فرنگی با مهندسی ژنتیک

در مطالعه ای که با پشتیبانی شرکت تولید بذر Syngenta و کانون تحقیقاتی BBSRC در برنامه ژنوم گیاه گوجه فرنگی صورت گرفته است، ژن های دخیل در فرآیند نرم شدن گوجه فرنگی تشخیص داده شدند.

افزایش ماندگاری گوجه فرنگی های استخراج شده و پیش گیری از نرم شدن آنها بدون تحت اثر گذاشتن مزه، رنگ و مواد مغذی این میوه مسئله ای است که تلاش ها برای حل آن ۲ دهه سابقه دارد.

از این رو در مطالعه اخیر ژن آنزیم «پکتات لیاز» تشخیص داده شده که با خاموش کردن آن می شود گوجه فرنگی هایی ساخت که دیرتر نرم شوند، بدون اینکه در فواید دیگر آنها تحولی ایجاد شود.

در این روش گونه وحشی گوجه فرنگی با نام علمی «Solanum pennellii» با راهکارهای اصیل اصلاح و به این منظور بهره گرفته شده است. این گیاه مقادیر کمتری از پکتات لیاز را اظهار می کند.

در پژوهشی دیگر، با توجه به اینکه گوجه فرنگی معمولا وقت زیادی در یخچال می ماند و طبق برآوردها، ۲۰ درصد گوجه فرنگی در این شرایط می گندد و نابود میشود، پژوهشگران وزارت کشاورزی ایالات متحده با همکاری دانشگاه پوردو با انجام یک تحقیق، حین اضافه کردن بر مدت ماندگاری آن، سبب پیشرفت مزه و فواید خوراکی ای آن شدند.

اوتار ماتو زندگی کرد شناس گیاهی این مرکز همراه با اوتار هاندا استاد علوم باغبانی دانشگاه پوردو توجه خود را معطوف به طبقه ای از ترکیبات آلی نیتروژنه موسوم به پلی آمینها کردند که در رشد، گل دهی، تکامل میوه، رسیدن و دیگر مراحل رشد گیاه نقش اهمیتی می داری ایفا می کنند.

پلی آمین ها همچنین در تولید لیکوپن و دیگر مواد مغذی که خطر بیماری سرطان را کم میکنند، دخالت دارند. پژوهشگران ژن مخمر تولیدکننده پلی آمین را وارد گیاه گوجه فرنگی کردند و سبب افزایش اسپرمیدین پلی آمین شدند که به باور آنها رسیدن میوه را سامان می دهد.

نتایج این تحقیقات نمایان کرد، وارد کردن این ژن نه تنها میزان اسپرمیدین و رشد رویشی را زیاد کرد، بلکه ماندگاری گوجه فرنگی را بعد از برداشت نیز طولانی کرد. چروکیده شدن گوجه فرنگی سه هفته به تاخیر افتاد و روند لک شدن نیز کند شد. این نوع گوجه فرنگی ها، لیکوپن بیشتری هم دارند.

براساس تازه ترین گزارش انتشار داده شده توسط فرهنگستان علوم، مهندسی و پزشکی ایالات متحده در سال ۲۰۱۶ میلادی (که حاصل ۹۰۰ مطالعه در بیش از سه دهه است)، تولید و مصرف محصولات مهندسی ژنتیک، هیچ گونه اثرات منفی بیماری سرطان زا و زیان منتقل کن برای انسان یا محیط زندگی کرد دارا نبوده است.

__________________

تهیه و تدوین : فروغ ی.

تازه های فناوری در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حافظ آن ساعت که اين نظم پريشان می‌نوشت
««« »»»
طاير فکرش به دام اشتياق افتاده بود

ازدیاد ماندگاری گوجه فرنگی با مهندسی ژنتیک

TT / 98 — TP / 21%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال