به چه دلیل نباید در روزگار نامزدی با نامزد خود زیست!؟


چرا نباید در دوران نامزدی با نامزد خود زندگی کرد!؟

زندگی با نامزد

دوران نامزدی هرچند به عنوان خوب ترین دوره زندگی مشترک شناخته می شود، یکی از زمانهای حساس یک رابطه است. برخی لغزشات در دوران نامزدی موجب می شوند مسیری که باید اصولا به ازدواج ختم بشود به طلاق بینجامد. یکی از این لغزشات شروع زندگی مشترک قبل از ازدواج است. ما نمی خواهیم به این مسئله از دید مذهبی و اخلاقی بینیم. اما اگه می خواهید ارتباطتان به ازدواج ختم شود باید آگاهی بدارید که تحقیقات و تجربه نمایان میکنند که زندگی زیر یک سقف قبل از ازدواج موجب می شود رابطه شما با شکست مواجه شود. در اینجا برخی از دلایلی که موجب می شوند زندگی مشترک در دوران نامزدی به شکست رابطه احساسی ختم شود برای شما توضیح داده شده اند:

۱.    بانوان و مردان نگاه های فرق می داری درباره معنای زندگی مشترک دارند: با حضور این که خانمها مییاندیشند این مرحله حتما به ازدواجشان ختم می شود، آقا ها این دوره را تنها یک دوره امتحانی آگاهی میدارند که هیچ اجباری در منجر شدن آن به ازدواج حضور ندارد. شروع زندگی مشترک با چنین دیدگاه های فرق می داری خود یکی از عواملی است که ایجاد مشکل می کند.

۲.    آقا ها به آنچه که می خواهند رسیده اند پس دیگر احتیاجی به ازدواج نمی نگاه کنند: احتمالا این حرف موجب عصبانیت مردان بشود و رگ غیرتشان بیرون بزند و بگویند که این واقعیت ندارد، ولی بیایید با خودمان رو راست باشیم. وقتی شما با نامزدتان میزیید او از تمامی مزایای زندگی مشترک بهره مند می شود و دیگر چیزی باقی نمی ماند که برای به دست آوردنش بخواهد تن به ازدواج بدهد. او تمام آنچه را که می خواسته صاحب شده است.

۳.    چیزی که راحت حاصل بشود بی ارزش می شود: وقتی که شما با نامزدتان زیر یک سقف میزیید او دیگر احتیاجی ندارد که درپی شما باشد و برای به دست آوردن شما تلاش کند. شما دیگر آرزوی او نیستید و ارزش خود را برای او از دست می دهید. هرچند او با شما میزید ولی به چشم همسر به شما نگاه نمی کند. نگاه شده است که بسیاری از مردانی که با نامزدشان میزیند درباره او می گویند: «اهمیتی ندارد، او که همسرم نیست». این کمبود اشتیاق و توجه اثر بسیار بدی بر روح و روان شما خواهد داشت.

۴.    قبل بردن رابطه جذابیت خود را از دست می دهد: زندگی مشترک قبل از ازدواج انگیزه مردان برای مجلسیت بخشیدن به رابطه را از بین می برد. نگاه خواهید کرد که سال نو می رسد و خبری از ازدواج نیست، میلادتان می گذرد و خبری نمی شود، خواهرتان مزدوج میشود و باز هم خبری از ازدواج شما نیست! شما در حالتی گیر می کنید که راه گریزی از آن نیست و بدتر از آن به تحدید روی می آورید. شما می گویید: « اگه مزدوج نشویم از تو طلاق خواهم گرفت» ولی این کار را نمی کنید و این کار تنها رابطه شما را خنک تر خواهد کرد.

۵.    زوج هایی که با هم میزیند نسبت به ازدواج بی تفاوت می شوند: به چه دلیل؟ خوب به همه دلایلی که توضیح دادیم که انگیزه را از شما می گیرند. نامزدهایی که قبل از ازدواج با هم میزیند عقاید خیلی استواری در رابطه با ازدواج ندارند.  آنها زیر بار مسئولیت نرفته و تلاشی برای ماندن در جوار هم نمی کنند، در نتیجه طلاق برای آنها بسیار راحت می شود و به محض برخورد با معضلات که بخش لاینفک هر رابطه احساسی است به راحتی مسیرشان را از هم جدا می کنند زیرا هیچ تعهدی حضور ندارد که آنها را کنار یکدیگر نگه دارد. مسئولیت قانونی و عرفی که ازدواج برای شما همراه با دارد موجب می شود در مواقع بروز معضلات دست به دست یکدیگر داده و با توانایی بیشتری با موانع و معضلات روبرو شوید.

۶.    زندگی در یک منزل قبل از ازدواج هیچ چیزی را درباره زندگی بعد از ازدواج تضمین نمی کند: در واقع تحقیقات نمایان کرده است زوج هایی که در دوران نامزدی با هم میزیند احتمال متارکه شان بیشتر است. راه های بهتری هم برای تهیه کردن خودتان برای یک زندگی مشترک سالم و درست حضور دارند. ملاقات های فراوان و طی کردن وقت با یکدیگر امکان به دست آوردن شناخت کافی را برای شما فراهم خواهند کرد و نگاه خواهید کرد که آیا واقعا در بر می داری ارزش های مشترک با طرف مقابلتان هستید یا خیر. شرکت در کلاس های آمادگی برای ازدواج به شما و نامزدتان یاری خواهند رساند که مهارت های رابطه ای و راهکارهای زندگی مسالمت آمیز را فرا بگیرید.

۷.    زندگی در یک منزل قبل از ازدواج هیجان جدید عروس و داماد بودن را از بین می برد: تازه عروس بودن و به دست داشتن انگشتر ازدواج برای نمایان کردن تعهدتان به همه دنیا تجربه لذت بخشی است که بسیاری آرزوی آن را به دل دارند. عینک بدبینی را کنار قرار بدهید و به آنهایی که می خواهند شما را دلسرد کنند گوش ندهید، قرار بدهید آنها با آن عقاید تلخ و نفرت انگیز خود باقی بمانند، اما قرار ندهید مزه شیرین شروع یک زندگی نو را از شما بگیرند. هنوز هم با حضور تمام معضلات جهان امروز، زوج های بسیار بسیار زیادی حضور دارند که قادر هستند به شما نمایان کنند جمله « آنها تا پایان عمر به درستی و لذت زیستند» به قصه ها نپیوسته است. فقط کافی است خودتان را بشناسید و آگاهی بدارید از زندگی چه می خواهید.

این ها تنها بخشی از مشکلاتی بودند که زندگی زیر یک سقف قبل از ازدواج برای شما همراه با خواهد داشت. مشکلاتی که موجب می شوند یک دور باطل را برای مدت های زیاد و یا حتی سال ها برای حفظ رابطه و کشاندن آن به سوی ازدواج تکرار کنید. تجربه ای که موجب تحقیر و شکستن قلبتان خواهد شد و جراحتهایی جبران نشدنی بر روح شما قرار خواهد داد.

خوب ترینها

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال