۷ خوردنی که بهتر از قهوه بیدارتان می کند (۲ عکس)


۷ ماده غذایی که بهتر از قهوه بیدارتان می کند

شما در بعضی روزها قادر نیستید دست از خمیازه کشیدن بردارید، حتی پس از یک استراحت کن شبانه کامل. اما قهوه امکان نمی دارد
شما در بعضی روزها قادر نیستید دست از خمیازه کشیدن بردارید، حتی پس از یک استراحت کن شبانه کامل. اما قهوه امکان نمی دارد این معضل را حل کند و در واقع قادر هست همه چیز را بدتر کند، بخصوص اگه شما مقداری شیرین کننده مصنوعی به آن مییافزایید تا در محدوده قند مصرفی پیشنهاد داده شده بمانید.
مطمئنا شما برای مدتی احساس انرژی خواهید کرد اما زمانی سر لذتتان پرید، بهای آن را توجه میکنید. بعلاوه عادات غذا خوردن ناسالم در بروز خستگی نقش می دارند بنابراین اگه همراه قهوه تان شیرینی می خورید یا ناشتایی را بطور کامل کنار میزنید، موجب خواهید شد که تمام روز احساس کسالت و بی حالی کنید. در زیر، خوب ترین مواد خوراکی ای زیاد کننده انرژی برای آغاز روزتان را اظهار می کنیم:

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس 7 ماده خوراکی ای که بهتر از قهوه بیدارتان می کند

جو دوسر

بنظر می رسد یک کاسه بلغور جو دوسر اصیل، هنوز هم یکی از خوب ترین چیزهایی است که می توانید در اول صبح بخورید. بلغور جو دوسر، یک نیروگاه انرژی است که شاخص گلیسمی پایینی دارد، شاخص گلیسمی مقیاسی است که نمایان میکند اندام، چه مقدار سریع کربوهیدراتها را به سوی خود کشیده و آنها را به سوخت مبدل میکند. بلغور جو دوسر، آرام سوز است بنابراین شما را در تمام صبح، فعال نگه می دارد، بدون آن که موجب شود درعرض چندین ساعت، دچار افت قند خون شوید شبیه به وقت هایی که قهوه های شیرین می خورید.

آب

آب ساده، اولین چیزی است که قادر هست به شما یاری رساند با سرعتتر بیدار شوید. حتی کم آبی خفیف نیز قادر هست موجب شود که احساس گیجی کنید (مغز مه آلود) زیرا اندام شما برای انجام عملکردهای نرمالش، آب کافی در اختیار ندارد. در واقع اکثر ما در اوایل صبح، کمی دچار کم آبی هستیم بنابراین مصرف مقدار زیادی مایعات، سودمند خواهد بود.

اگه متوجه شدید که در اواسط پس از ظهر، در پشت میزتان چرت می زنید، رفتن به سراغ آب خنک کن، به مراتب بهتر از تهیه کرد قهوه از خودروهای به فروش رسان خودکار است.

سرکه سیب

هیچ اطلاعات علمی وجود ندارد که به چه دلیل سرکه سیب قادر هست شادمانی بخش باشد اما نوشیدن یک لیوان از این ماده ترش، ترکیب شده با آب و عسل در هر صبح، یک معالجه باستانی است که اشخاص بسیاری در رابطه با موثر بودنش قسم می خورند.

نقل میشود که سرکه سیب به شما انرژی می دهد، ذهن را جلا میدهد و بطور کلی به تندرست عمومی خوب یاری میرساند. احتمالا این فقط یک خرافه باشد اما اگه موجب می شود احساس خوبی یابید، هیچ علتی برای نیاشامیدن آن وجود ندارد. فقط در نوشیدن آن، افراط نکنید زیرا اسید آن قادر هست گلو و گوارش شما را تحریک کند.

دانه های چیا

دانه های چیا غنی از اسیدهای چرب امگا ۳ تقویت کننده مغز هستند که قادر هستند به رفع خستگی یاری رسانده و شما را هوشیارتر سازند. اما مزایای چیا به اینجا ختم نمی شود: آن دانه های ریز قادر هستند تا ۱۰ برابر وزنشان، آب به سوی خود کشند که این مسئله قادر هست به هضم (و در نتیجه تبدیل غذا به انرژی) سرعت ببخشد و در عین حال شما را هیدراته و هوشیار نگه دارد.

سبزیجات برگ دار

کتی استریکر، درمانگر طبیعی و مشاور تغذیه نقل میکنید: خوردن مقدار زیادی سبزیجات ارگانیک جدید چیده شده، یکی از خوب ترین راهها برای زیاد کردن سطوح انرژی تان است. آنها حاوی مقدار زیادی ویتامین B هستند که به اندام یاری میرساند غذا را به انرژی مبدل کند. شما می توانید با خوردن یک سالاد سبزیجات برای ناشتایی یا تهیه یک نرمنوش یا اسموتی سبز مغذی، گوناگونی بوجود آورید.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس 7 ماده خوراکی ای که بهتر از قهوه بیدارتان می کند

نعناع

دانشمندان دریافته اند که عطر نعناع، هوشیاری را زیاد کرده و خستگی را کم میکند. با یک لیوان چای نعناع داغ بجای قهوه متداول تان، خود را کاملا هوشیار کنید یا هنگامیکه در عصر دچار سستی و رخوت شدید، یک آدامس نعنایی گاز بزنید.

تخم مرغ

استریکر نقل میکنید: امکان می دارد شایعاتی شنیده باشید مبنی بر این که تخم مرغ برای شما بد است اما در واقعیت اینطور نیست. تخم مرغ ها در واقع یکی از خوب ترین انتخاب ها برای ناشتایی هستند زیرا سفیده تخم مرغ حاوی مقدار زیادی پروتئین است که به شما در تمام طول روز، انرژی پایدار می دهد. طبخ کرده، کاملا آبپز، تفت داده شده یا املت، آن را هر طوری که پسندید، به کار برید.

————————————-

گردآوری از: آرتين ص.

تغذیه سالم و مناسب در بخش تغذیه و سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ساقی و مطرب و می جمله مهياست ولی
««« »»»
عيش بی يار مهيا نشود يار کجاست

۷ خوردنی که بهتر از قهوه بیدارتان می کند (۲ عکس)

TT / 202 — TP / 27%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات