مراکز رشد به عنوان متولیان حوزه فناوری در دانشگاه محسوب می شوند


مراکز رشد به عنوان متولیان حوزه فناوری در دانشگاه محسوب می شوند

خبرگزاری فارس: مراکز رشد به‌عنوان متولیان حوزه تکنولوژی در دانشگاه محسوب می‌شوند

سرپرست مراکز رشد و تکنولوژی تندرست دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: دانشگاه علوم‌پزشکی در بر می داری ۹ شرکت دانش‌بنیان تندرست و یک کارگروه به‌صورت عملیاتی مخصوص برای ترغیب اساتید و دانشجویان به کارآفرینی و ثروت‌افزایی است.

محمود امیری امروز در مکالمه با خبرنگار فارس در کرمانشاه با اشاره به تجاری سازی محصولات تندرست محور و نقش مراکز تکنولوژی در حرکت به سمت دانشگاه ها نسل سوم، بیان داشت: در این راستا در جلسه ای یک روزه با مدیران مراکز رشد و تکنولوژی غرب و جنوب غرب کشور بر لزوم همگرایی تعلیم تحقیق تکنولوژی به عنوان اصلی ترین پایه تکنولوژی دانشگاه نسل سوم تاکید شد.

سرپرست مراکز رشد و تکنولوژی تندرست دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به این که مراکز رشد به عنوان متولیان حوزه تکنولوژی در دانشگاه به حساب مییایند، گفت: سامانه صدف برای حرکت به سوی دانشگاه نسل سوم در کرمانشاه افتتاح شده است.

این مسؤول با بیان این که در سامانه صدف مشورتهای تبلیغاتی، حقوقی، تجاری سازی محصولات، به فروش رسان دانش فن و اختراعات ارائه می شود، ادامه داد: چنانچه فردی ایده ای دارد و نیازمند مدد گروهی است تا ایده خود را به نتیجه برساند قادر هست در این سامانه ایده خود را شناساند تا نگاه شود.

وی اضافه کرد: دانشگاه علوم پزشکی در بر می داری ۹ شرکت دانش بنیان تندرست و یک کارگروه به صورت عملیاتی مخصوص برای ترغیب اساتید و دانشجویان به کارآفرینی و ثروت اضافه کنی است.

امیری نخستین معضل را فرهنگ خود تجاری بودن آگاهی داشت و یادآور شد: اعضای علمی و کسانی که در دانشگاه ها عهده دار مراکز رشد هستند برای این منظور تعلیم نگاه نکرده اند، البته باید فرهنگ سازی ضروری انجام شود.

سرپرست مراکز رشد و تکنولوژی تندرست دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان این که سیاست ها باید به سمت پشتیبانی از واحد های تکنولوژی تندرست باشد، گفت: بازار حوزه تندرست در کشورمان فراهم است.

لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در انتهاي صفحه بنويسيد

گردآورنده: سالومه .ی

دانشگاه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

خنک نسيم معنبر شمامه‌ای دلخواه
««« »»»
که در هوای تو برخاست بامداد پگاه

مراکز رشد به عنوان متولیان حوزه فناوری در دانشگاه محسوب می شوند

TT / 81 — TP / 27%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال