زنجان ۲۰ مرکز علمی و کاربردی مجوز دار دارد/ تحصیل ۱۰ هزار و ۷۰۰ دانشجو در دانشگاه علمی و کاربردی


زنجان ۲۰ مرکز علمی و کاربردی مجوز دار دارد/ تحصیل ۱۰ هزار و ۷۰۰ دانشجو در دانشگاه علمی و کاربردی

خبرگزاری فارس: زنجان 20 مرکز علمی و کاربردی مجوز‌دار دارد/ تحصیل 10 هزار و 700 دانشجو در دانشگاه علمی و کاربردی

سرپرست دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان زنجان با اشاره به این که در حال حاضر ۲۰ مرکز جامع علمی و کاربردی در بر می داری مجوز در استان فعالیت می‌کنند، نقل کرد: ۱۸ مرکز فعال و دو مرکز غیرفعال و نیمه‌فعال هم در استان هستند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از زنجان، رضا پیرایش ظهر امروز در میان خبرنگاران نقل کرد: دانشگاه علمی و کاربردی یکی از دانشگاه های زیرمجموعه وزارت است و پرورش نیروهای مهارتی و حرفه ای را زیر کلکسیون صنعت، مدیریت و خدمات اجتماعی، فرهنگ و هنر و کشاورزی را در دستور کار گذاشته است.

وی رسالت دانشگاه علمی کاربردی را تربیت تکنسین و کارشناس در حوزه های چهارگانه آگاهی داشت و افزود: این دانشگاه در نکات ویژه ای وارد تربیت نیرو در تحصیلات تکمیلی هم می شود که نوع این فعالیت در تعریف کلان پروژه و انجام برنامه هایی که در یک سازمان تعریف می شود، است.

*ارائه ۱۴۷ کد رشته کاردانی در دانشگاه علمی و کاربردی استان زنجان

وی شمار رشته های ارائه شده در مقطع کاردانی دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان زنجان را ۱۴۷ کد رشته اعلام کرد و افزود: شمار این رشته ها در مقطع کارشناسی ۸۲ کد رشته است که ۳۶ درصد رشته ها را در این دانشگاه شامل می شود.

سرپرست دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان زنجان با اظهار این که از مجموع کد رشته های فعال در این دانشگاه ۴۹ درصد در بخش صنعت است، ابراز کرد: ۳۴ درصد این رشته ها در بخش مدیریت و خدمات اجتماعی، ۱۴ درصد در فرهنگ و هنر و ۲ درصد در بخش کشاورزی هستند.

پیرایش با اشاره به این که این دانشگاه در ۲۲۹ رشته محل اقدام به پذیرش دانشجو می کند، ادامه داد: آمار دانشجویان دانشگاه جامع علمی و کاربردی ۱۰ هزار و ۷۰۰ دانشجو به غیر نام نویسی ای های کارشناسی ارشد است.

وی با اظهار این که تکمیل ظرفیت کارشناسی دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان زنجان از چهار برج آبان شروع شده و تا ۱۹ برج آبان ادامه کشف میکند، ابراز کرد: با تکمیل این ظرفیت ها در مقطع کارشناسی ارشد حدس زده میشود شمار دانشجویان به ۱۱ هزار و ۵۰۰ دانشجو برسد.

سرپرست دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان زنجان افزود: ۲۹ درصد از دانشجویان این دانشگاه خانم و ۷۱ درصد مرد هستند که فرق این دانشگاه از نگاه جنسیت مشهود است و این در حالی است که ۶۰ درصد دانشجویان دانشگاه های دولتی زنها هستند.

پیرایش با اشاره به این که بخش اصلی ای از دانشجویان این دانشگاه، شاغلان در سازمان های گوناگون هستند، ابراز کرد: ارتقای سطح تعلیمی از جمله برنامه های این دانشگاه است.

وی از ارائه مقطع تحصیلات تکمیلی در مرکز علمی و کاربردی تعلیمی مینوی شهر خرمدره گزارش کرد و نقل کرد: ۱۲ دانشجوی این مرکز در رشته اطلاعات در صنایع خوراکی ای در حال تحصیل هستند.

سرپرست دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان زنجان اصلیترین اقدامات صورت گرفته در این حوزه را انتخاب مدرسان با صلاحیت آگاهی داشت و تاکید کرد: این دانشگاه با جدیت و دقت ضروری خواستهای متقاضیان را برای جذب وارسی و بر اساس امتیاز بندی و احراز صلاحیت به سوی خود میکشد.

پیرایش افزود: ارتقابخشی به بخش تعلیمی در مراکز علمی و کاربردی و شناسایی منابع معتبر تعلیمی و فعال سازی بخش پژوهش در دستور کار این دانشگاه قرار دارد.

وی با تاکید بر این که اولویت های تحقیقی سیستم ها توسط دانشگاه جامع علمی و کاربری اخذ و نسبت به فعال سازی آنها اقدام می شود، ابراز کرد: از سال ۹۴ تا کنون دفاتر کارآفرینی با هدف ازدیاد فعالیت با هدف ارائه مهارت های عملی برای فارغ التحصیلان، اقدامات عملی پیشنهاد میکند.

* ۷۰ درصد از دروس دانشگاه علمی کاربردی عملی است

سرپرست دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان زنجان با اظهار این که ۷۰ درصد از دروس این دانشگاه عملی است، ابراز کرد: برنامه ریزی دروس عملی و کاربینی و کارورزی باید مهم شماریده شود.

پیرایش با اظهار این که گسترش مراکز علمی و کاربردی در دستور کار نیست، بلکه باید از امکانات مراکز موجود در تربیت دانشجو بهره گرفته شود، ابراز کرد: فقط در صورت احساس نیاز اقدام به افتتاح مرکز تازه می شود.

وی با اذعان به جزوه نویسی توسط دانشجویان و مدرسان این دانشگاه ابراز کرد: ولی تاکید ما بهره گیری از منابع معتبر در ارائه دروس است.

سرپرست دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان زنجان با اشاره به این که در حال حاضر ۲۰ مرکز جامع علمی و کاربردی در بر می داری مجوز در استان کار میکنند، ادامه داد: ۱۸ مرکز فعال و دو مرکز غیر فعال و نیمه فعال هم در استان وجود دارد که یا باید منحل شوند و یا رشته های تازه برای آن تعریف شود.

پیرایش مرکز علمی و کاربردی تعاون روستایی و مرکز جهاد کشاورزی را دو مراکز علمی و کاربردی اعلام کرد که در حال حاضر غیرفعال و نیمه فعال هستند.

وی با اظهار این که بیشتر مراکز علمی و کاربردی استان زنجان برخاسته از دل صنعت هستند، ادامه داد: چند مرکز علمی کاربری ما در صنعت کار میکند.

سرپرست دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان زنجان با اظهار این دانشگاه به عنوان دانشگاه نسل سوم دروس کارورزی را در صنایع به انجام میرساند، افزود: بسیاری از دانشجویان مرکز منزل کارگر، کارگرانی هستند که در بخش صنعت فعال هستند.

پیرایش با تاکید بر این که دانشگاه جامع علمی و کاربردی اقدامی برای شناسایی دانشجویان به فعالیت نمیکند، ادامه داد: کار این دانشگاه تربیت دانشجویان مهارت محور است.

*وجود تفاهم نامه بین دانشگاه علمی کاربردی با صندوق کارآفرینی و امید

وی با اشاره به رابطه موجود بین دانشگاه با صندوق کارآفرینی و امید و اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی افزود: بر اساس این تفاهم نامه دانشجویان قادر هستند از خدمات این دو ارگان بهره گیرند.

سرپرست دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان زنجان با تشریح احتیاج های مقاطع تحصیلی نکته نیاز برای طی واحدهای درسی کاردانی و کارشناسی ابراز کرد: این دوره ها بر اساس مصوبات شورای عالی فرهنگی به انجام رسانده میشود.

پیرایش با اظهار این که کلاس های دانشگاه جامع علمی و کاربردی پس از ظهر به انجام رسانده میشود، افزود: احتمالا کلاسی بنا به درخواست دانشجویان طرف صبح به انجام رسانده شود، ولی اغلب کلاس ها پس از ظهرها و یا ایام تعطیل به انجام رسانده میشود.

وی میانگین سنی دانشجویان دانشگاه جامع علمی و کاربردی را ۳۰ سال به بالا عنوان کرد و ابراز کرد: شهریه این دانشگاه هم برای دانشجویان بین ۳۵۰ تا ۴۵۰ سال است که در قیاس با دیگر دانشگاه ها پایین است، ولی این بحث مانع برگزاری دروس عملی نمی شود.

سرپرست دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان زنجان با تاکید بر این که وجود دانشجویان در کلاس درس اجباری است و نظارت هم می شود، ابراز کرد: مهار این بحث بر عهده مدرسان است.

پیرایش به برگزاری نمایشگاه خبر دهی مواد مخدر در تالار دانشگاه علمی و کاربردی به عالیت هفته پدافند غیرعامل از هشت تا ۱۰ برج آبان اشاره و تاکید کرد: کارگاه تعلیمی هم با این عنوان روز دوشنبه به انجام رسانده میشود.

_________________________________

گردآوری از : فرنوش ط.

دانشگاه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

وفا از خواجگان شهر با من
««« »»»
کمال دولت و دين بوالوفا کرد

زنجان ۲۰ مرکز علمی و کاربردی مجوز دار دارد/ تحصیل ۱۰ هزار و ۷۰۰ دانشجو در دانشگاه علمی و کاربردی

TT / 200 — TP / 17%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال