وضعیت سامانه های رصد علم و فناوری در کشور


وضعیت سامانه های رصد علم و فناوری در کشور

عکس   حالت سامانه های رصد علم و تکنولوژی در کشور

نشست ۲۴۴ کمیسیون علمی و تکنولوژی دبیرخانه شورای مناسب انقلاب فرهنگی به انجام رسانده شد.

به اعلان سرزه و به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، به نقل از مرکز خبر شورای مناسب انقلاب فرهنگی، در این نشست گزارش “پایش و ارزیابی علم، تکنولوژی و صنعت” ارائه شد.

در این گزارش که با همکاری پژوهشکده دانشگاه صنعتی شریف و با هدف با وارسی حالت، پایش و ارزیابی علم و تکنولوژی کشور به منظور ارائه عکس و تصویر دقیق از نقاط قوت و ضعف کشور در این دو حوزه تدوین شد؛ ابتدا سامانه رصد علم و تکنولوژی کشور و سامانه سمات مورد تفسیر و وارسی قرار گرفت.

در ادامه همچنین با اشاره به حالت رصد و نظارت بر اجرای اسناد راهبردی این حوزه از سوی شورای مناسب انقلاب فرهنگی حالت نوشت نهادی پایش و ارزیابی علم، تکنولوژی و صنعت در کشور به وحشت افتیم شد.

در بخش دیگری از این گزارش، نبود ارائه مداوم آمار و اطلاعات مرتبط با حوزه­ های علم و تکنولوژی کشور توسط نهادهای ذی ربط و نیاز به تولید شاخص های مخلوطی علم و تکنولوژی به منظور سیاست قرار دهی در حوزه های مرتبط به عنوان دو معضل اصلی این حوزه یاد شد.

اجرای دقیق قوانین و قوانین موجود در مورد رصد و ارزیابی حالت علم و تکنولوژی، تولید شاخص های هدفمند و روزآمد با نگاه رفع احتیاج های کشور، دسته بندی حوزه علم و تکنولوژی در چهار زیر نظام تولیدکننده- گردآورنده- تأییدکننده و به کار برنده، تدوین طرح مدیریتی یکپارچه در راستای از بین بردن احتیاج های کشور، رفع معضل معضل عملکردهای جزیره ای در تدوین آمارها و نقشهای کلان ملی، توجه به توانایی و ظرفیت های نهادهای اختصاصی و زمینه سازی برای شفاف سازی آمار و اطلاعات و نیاز به به وحشت افتیم سامانه نرم افزاری جامع در دسته بندی آمار و اطلاعات مربوطه هم از نکاتی بود که از سوی اعضای کمیسیون بر آن ها تأکید شد.

*با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى نماييد*

تهیه از: شاهين م.

دانشگاه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

خوشا دلی که مدام از پی نظر نرود
««« »»»
به هر درش که بخوانند بی‌خبر نرود

وضعیت سامانه های رصد علم و فناوری در کشور

TT / 71 — TP / 23%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات