هشدار اروپا نسبت به طرح ترکیه برای اجرای مجازات اعدام


هشدار اروپا نسبت به طرح ترکیه برای اجرای مجازات اعدام

شورای اروپا نسبت به طرح دولت ترکیه برای معرفی مجدد مجازات مرگ هشدار داد.

عکس   هشدار اروپا نسبت به طرح ترکیه برای اجرای مجازات اعدام

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، در حالی که آنکارا در ادامه سرکوب منتقدان و مخالفان، بیش از ۱۰ هزار کارمند دولتی را اخراج کرده و رجب طیب اردوغان رئیس جمهور این کشور از پیشنهاد دولت به پارلمان برای معرفی مجدد مجازات مرگ خبر داده است، شورای اروپا نسبت به این تصمیم هشدار داده است.

شورای اروپا که متشکل از ۴۷ کشور از جمله ترکیه است، یک روز پس از اظهارات اردوغان با انتشار بیانیه ای تاکید کرد: اجرای مجازات مرگ با عضویت در شورای اروپا منافات دارد.

اردوغان در جمع طرفدارانش در آنکارا تاکید کرد: نگران نباشید. به زودی، به زودی. این مساله زود اتفاق خواهد افتاد. حامیان اردوغان نیز شعار می دادند: ما خواستار مجازات مرگ هستیم.

اردوغان گفت: دولت از پارلمان می خواهد تا وضع مجدد مجازات مرگ برای کودتاگران را مورد بررسی قرار دهد.

وی در ادامه تصریح کرد: دولت ما پیشنهاد مربوط به مجازات مرگ را به پارلمان ارائه خواهد کرد. من بر این باورم که پارلمان این پیشنهاد را تصویب خواهد کرد و زمانی که این طرح به من بازگردانده شود، آن را تایید خواهم کرد.

سباستین کورتز وزیر خارجه اتریش ضمن محکوم کردن اقدام دولت ترکیه، هشدار داد که معرفی مجازات مرگ و اعدام در ترکیه می تواند درهای اتحادیه اروپا به روی ترکیه را ببندد.

وی افزود: مجازات مرگ و اعدام یک مجازات غیر انسانی و ظالمانه است، و باید در سراسر جهان برچیده شود و مغایر با ارزش های اتحادیه اروپا است.

آنکارا رسما روند عضویت در اتحادیه اروپا را از سال ۲۰۰۵ آغاز کرده است. از آن زمان تاکنون ترکیه تنها ۱۵ فصل از ۳۵ فصل مذاکرات با اتحادیه اروپا باز شده و در این مدت تنها یک فصل به پایان رسیده است.

__________________

تهیه و تدوین: آذين ق.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بر دلم گرد ستم‌هاست خدايا مپسند
««« »»»
که مکدر شود آيينه مهرآيينم

هشدار اروپا نسبت به طرح ترکیه برای اجرای مجازات اعدام

TT / 0 — TP / 0%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات