آلمان قوانین پناهندگی خود را تشدید می کند


آلمان قوانین پناهندگی خود را تشدید می کند

به نوشته یک روزنامه آلمانی، حزب دموکرات مسیحی مرکل روی طرحی برای تشدید قوانین پناهندگی در این کشور به منظور تسهیل روند اخراج پناهندگان و اعلام کشورهای بیشتری به عنوان کشورهای مبدا امن برای پناهندگان کار می کند.

عکس   آلمان قوانین پناهندگی خود را تشدید می کند

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه "زوددویچه سایتونگ"، ظاهرا حزب مرکل ( حزب دموکرات مسیحی) روی طرحی برای تشدید قوانین پناهندگی و مهاجرت در این کشور کار می کند.

"توماس اشتروبل"، معاون حزب دموکرات مسیحی آلمان در گفتگو با روزنامه "فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ" اظهار داشت که پیشنهادات در این باره در کنگره حزب دموکرات مسیحی در ماه دسامبر ارائه می شود. از جمله تصمیات اتخاذ شده این است که کشورهای آفریقایی بیشتری به عنوان کشورهای مبدا امن برای پناهندگان اعلام شوند.

وی همچنین خواستار قوانین سختگیرانه تر برای اجرای اخراج پناهندگانی که درخواست پناهندگی آن ها رد شده است شد. همچنین باید مجازات شدیدی برای پناهندگانی در نظر گرفته شود که گذرنامه خود را به عمد از بین می برند.

وی همچنین گفت: من بر این عقیده ام که ما در کنگره حزب دموکرات مسیحی در ماه دسامبر پیشنهادات بیشتر و مشخص تری را برای تقویت قوانین پناهندگی و مهاجرت می توانیم روی میز قرار دهیم.

اشتروبل حزب سوسیال دموکرات را مسئول این دانست که هنوز این موفقیت به دست نیامده است که کشورهای مغرب را به عنوان کشورهای امن مبدا اعلام کنیم.

این در حالی است که کارشناسان پناهندگی در آلمان بر خلاف نظر حزب دموکرات مسیحی با توجه به شرایط سیاسی در کشورهای مغرب این کشورها را ناامن می دانند.

بر اساس سند محرمانه اداره فدرال مهاجرت و پناهندگی آلمان که نشریه "دی سایت" درباره آن گزارش داده است، کارشناسان پناهندگی به این نتیجه رسیده اند که در کشور مراکش انتظار سرکوب و آزار و اذیت مردم از طرف دولت می رود. همچنین در کشور الجزایر سرکوبگری و آزار و اذیت از طرف دولت بعید به نظر نمی رسد.

این گزارش در تناقض با تلاش ها و توجیه های دولت آلمان از ابتدای امسال است برای اینکه این دو دولت و تونس را به عنوان کشورهای امن مبدا برای پناهندگان اعلام کند.

در چنین شرایطی همچنین یک مسئله جدید در جزایر یونانی که هزاران پناهنده در آن اقامت دارند به وجود آمده است.

یک سند محرمانه از شرایط فاجعه بار پناهندگانی که در این مناطق اسکان دارند خبر می دهد.

به نوشته هفته نامه "اشپیگل"، کشورهای عضو اتحادیه اروپا از این مسئله اجتناب می کنند که بر اساس وعده ای که در توافق پناهندگان با ترکیه داده اند کارشناسان پناهندگانی را برای کمک به تسریع روند رسیدگی به امور پناهندگان به یونان اعزام کنند. آن ها می ترسند که در این سفر خطراتی زندگی این کارشناسان را تهدید کند.

در یک سند محرمانه شورای اروپایی که هفته نامه اشپیگل آن را ارائه داده است آمده است که شرایط امنیتی در جزایر یونان که در حال حاضر بیش از ۱۵ هزار مهاجر در آن اسکان دارند فوق العاده بی ثبات است. این شرایط می تواند منجر به مسائل و مشکلاتی برای کارکنان خدمات پناهندگی کشورهای اروپایی، سازمان های اتحادیه اروپا و سازمان های غیر دولتی ایجاد کند.

بر اساس اطلاعات دولت یونان در حال حاضر حداقل ۱۵ هزار پناهنده در جزایر یونان به سر می برند که تعداد آن ها دو برابر ظرفیت موجود هست. مرتبا درگیری هایی بین ساکنان کمپ ها و یا بین بومیان و پناهندگان رخ می دهد.

به این ترتیب آلمان در حالی برای جلوگیری از هجوم پناهندگان به این کشور و پذیرش پناهجویان کم تر قوانین پناهندگی خود را تشدید می کند که در دیگر کشورهای اروپایی از جمله یونان هجوم پناهندگان مسائل و مشکلات فروانی را برای این گروه بی دفاع ایجاد کرده است.

___________________________________

تهیه و تدوین : سام ت.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به وجه مرحمت ای ساکنان صدر جلال
««« »»»
ز روی حافظ و اين آستانه ياد آريد

آلمان قوانین پناهندگی خود را تشدید می کند

TT / 0 — TP / 0%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال