وارسی کارمندان ۱۱ کشور نمایان کرد: بانوان هم به اندازه آقایان به کار ارزش می دهند


بررسی کارمندان ۱۱ کشور نشان داد: زنان هم به اندازه مردان به کار اهمیت می دهند

تصویر و عکس بررسی کارمندان 11 کشور نمایان کرد:		بانوان هم به اندازه آقایان به کار اهمیت می دهند
سیناپرس: این تصور حضور دارد که بانوان در مقایسه با آقایان به کارشان اهمیت کمتری می‌دهند اما پژوهش تازه در کالج ایتاکا این بحث را که بانوان و آقایان به چه میزان کارشان را به عنوان بخش اهمیتی می داری از هویتشان می‌پندارند، به درگیری می‌کشد.

استفان سوئیت، پژوهشگر کالج ایتاکا در امریکا، داده‌های جمع‌آوری‌‌شده متعلق به کارمندان ۱۱ کشور را تفسیر کرد تا تعیین کند آیا واقعا فرق جنسیتی (اهمیت کار فرد در هویت وی) در محوریت کار حضور دارد یا خیر. وی همچنین درپی بررسی این بحث بود که چطور این تفاوت‌ها به تقاضاهای شغلی، اعتقادات در مورد نقش جنسیت و انتظارات فرهنگی مربوط می‌شوند.

برای تعیین این بحث که گسست جنسیتی در محوریت کار تحت اثر شرایط ویژه ای است یا خیر، سوئیت، نیروهای ساختاری شبیه به تقاضای شغل، شرایط کار، ساعات کار، میزان امنیت شغلی، ماهیت و گوناگونی مسئولیت‌های در حال انجام و دستیابی به انتخاب‌های انعطاف‌پذیر کاری را چک کرد. وی همچنین مسئولیت‌های مواظبتی خانوادگی کارمندان را چک کرد.

اگر بانوان دارای فرصت‌هایی شبیه به آقایان برای واردشدن به مشاغل دارای کیفیت بالا باشند، شاید آن‌ها شبیه به آقایان هویتشان را در شغلشان می‌یابند.

این پژوهشگر انتظارات فرهنگی را چک کرد تا تعیین کند چطور تصورات باستانی از جنسیت درباره مهارت‌های منحصر‌به‌فرد بانوان و آقایان می‌تواند منجر به تفاوت‌های هویتی از جمله تفاوت‌های مرتبط با اهمیت کار در هویت فرد شود.

نتایج نشان از شباهت‌های بیشتر بین آقایان و بانوان در مورد محوریت کاری در هویت آن‌ها داشت تا تفاوت‌های آنها.

تفسیر سوئیت نمایان کرد برای هر دوی بانوان و آقایان، نقش عضویت در یک خانواده یا مراقبت‌کننده به نرخ ماهیت کاری آن‌ها تمام نمی‌شود. 

وی دریافت اعتقادات باستانی جنسیتی باعث می‌شود هر دوی بانوان و آقایان محوریت کاری کمتری داشته باشند اما این اثر برای بانوان بیشتر است.

سوئیت دریافت اگر بانوان دارای فرصت‌هایی شبیه به آقایان برای واردشدن به مشاغل دارای کیفیت بالا باشند، شاید آن‌ها شبیه به آقایان هویتشان را در شغلشان می‌یابند.

______________________

تهیه و تدوین : شهباز ق.

تازه های علمی در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

جان به شکرانه کنم صرف گر آن دانه در
««« »»»
صدف سينه حافظ بود آرامگهش

وارسی کارمندان ۱۱ کشور نمایان کرد: بانوان هم به اندازه آقایان به کار ارزش می دهند

TT / 84 — TP / 26%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال