طنز؛ آموزش زمان ماضی بعید استمراری کامل


طنز

 از آنجایی که خارجی ها خیلی بیکر هستند، در دستور زبان یا همان گرامرشان تا دلتان بخواهد، زمان دارند. ما نهایتا یک ماضی، حال و آینده داریم. منتهی آن ها برای هر کدام از این ها چند تا زمان زیرمجموعه هم دارند. اما از آنجایی که ما کلا عادت نداریم کم بیاوریم، زمان «ماضی بعید استمراری کامل» که در هیچ زبان دیگری وجود ندارد، را اختراع کردیم که مشت محکمی خواهد بود بر دهان و اعضای دیگر استکبار جهانی، ایادی و جیره خوارانش...

تعریف

ماضی بعید استمراری کامل به اتفاقی غیرممکن در زمان گذشته می گویند که تا به امروز و تا آینده ای نامعلوم ادامه خواهدداشت که اغلب به گوش همه می رسد. بعد، مسئولان تکذیب می کنند. بعد، مردم اثرات آن را در بخش هایی از بدنشان احساس می کنند. در نهایت هم مشخص می شود که تقصیر آمریکا و انگلیس بوده است و موضوع ختم به خیر می شود.

مثال

چند سال پیش، هیچ کس فکر نمی کرد قیمت دلار از هشتصد تومان به سه هزار تومان برسد. این اتفاق در زمان گذشته رخ داده است، بعید بود که رخ بدهد (اما داد) و تا امروز، همان قیمت سه هزار تومان مانده است و تا آینده ای نامعلوم هم ادامه پیدا خواهدکرد. حالا، ممکن است چند ماه دیگر هم کاندیدایی بگوید دلار را پایین می کشد، اما وعده را چه کسی داده و چه کسی گرفته؟! در نهایت هم چیزهای دیگر را به جای دلار پایین می کشند!

فرمول ساختن

فاعل + فعل بعید + وعده + مفعول مغفول مرحوم + قید زمان تکذیب + قید مکان آزاد (یعنی همه جا آزاده!)

نمونه

Dollars is have being cheap on Sunday in Tehran
 
یعنی دلار در روز شنبه، در تهران، از قبل تا همین الان و آینده ای نامعلوم ارزان است!

کاربرد

از زمان ماضی بعید استمراری کامل می توانید در دوران کاندیداتوری، قبل انتخابات، بعد انتخابات، در زمان ریاست جمهوری و بعد ریاست جمهوری استفاده کنید.

منبع :
ماهنامه خط خطی

[ منبع این خبر سایت ایران مطلب می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال