اختلاف احساسات در بانوان و آقایان


تفاوت احساسات در زنان و مردان


عکس تفاوت احساسات در زنان و مردان

بروز احساسات در زنان و مردان بسیار فرق می دارد. در این مطلب به فرقهای زنان و مردان در احساساتشان توجه میکنیم.

به چه دلیل مردان کمتر از زنان میگریند؟

گریه مردان هم مانند زنان دلایلی دارد ولی به چه دلیل می گویند مرد نباید گرید؟ آیا واقعا نگریستن و ممنوعیت گریه برای مردان علتی علمی دارد و یا این که …؟ در ادامه پاسخ خود را نگاه خواهید کرد.

گریه مردان پیوسته باید در خفا باشد، مرد که نمیگرید. این ها جملات آشنایی هستند که تمام مردان و پسران بارها آنها را شنیده اند. حال می خواهیم آگاهی بداریم که آیا واقعا به واقع مرد نباید گرید و یا این که گریستن مرد ممنوعیتی ندارد.

طبق تحقیقات انجام شده مرد هم به اندازه زن دارای احساسات پیچیده ای است، اما آنها را به طور پوشیده نگاه می دارد. با این که احساسات پیوسته از خصوصیات برای خانم ها به حساب مییاید، اما مردان هم به اندازه زنان احساساتی می شوند و تجربیات عاطفی مشابهی را توصیف می کنند.

در یک وارسی در مورد هوش عاطفی ۵۰۰ هزار فرد بالغ، ثابت شد که هوش عاطفی مردان به اندازه زنان است. مطالعاتی که بر روی همسران انجام شده نمایان میکند که مردان هم به اندازه زنان با میزان دلهره همسرشان هماهنگ اند و به همان اندازه قادر به پشتیبانی از آنها هستند.

دکتر کلمن، روان شناس و نگارنده نقل میکنید:احساسات در حیات مردان در پشت سر و در حیات زنان در جلو رو قرار دارند. هورمون تستوسترون بر احساسات مردان اثر قرار میدهد و سبب می شود آنها بیشتر به طبقه بندی و تفکر سنجیده توجه بکنند. به چشم مییاید زنان طبیعتاً با عواطف خود بیشتر در تماس هستند، در حالی که مردان باید روی این قضیه فعالیت کنند و اگه این کار را بکنند شرایط، کاملا برابر می شود. آنها دارای روابط خوشحال تر و حیات سعادتمندانه تری خواهند بود.

به چه دلیل بسیاری از مردان از نظر عاطفی ضعیف تر هستند؟

خوب این تقصیر مغز مردانه است. دکتر دیوید پاول، رییس مرکز جهانی مطالعات تندرست نقل میکنید:سیم کشی مغز مردان فرق می دارد. او توضیح می دهد که رابطه بین نیم کره چپ مغز، جایگاه منطق، و نیم کره راست مغز، محل عواطف و احساسات، در زنان قوی تر است، رابطه بین دو نیم کره در زنان شبیه یک آزاد راه است، بنابراین قادر هستند به سادگی بین دو نیم کره حرکت کنند. اما در مردان این رابطه شبیه به یک کوره راه باریک است که سبب می شود دسترسی به احساسات برای ما آقا ها چندان راحت نباشد.

نتایج ۱۲۵ مورد مطالعه در فرهنگ های گوناگون نمایان میکند که آقا ها و فرزند ها مدام در تحلیل پیام های غیرکلامی نهفته در ژست اندام، وضعیت صورت و لحن صدا دقت کمتری دارند. هم چنین واکنش مردان نسبت به احساسات ضعیف تر است و زودتر هم آنها را از یاد میبرند.

در امتحانی که در دانشگاه استانفورد به ثمر رسید، تصویر و عکسهایی از صحنه های باور نکردنی یا آزرده کننده سبب تحریک بخش گسترده تری در مغز زنان شد. بعد از سه هفته، زنان در مقایسه با مردان جزییات بیشتری از این تصاویر را به دلیل داشتند. به همین صورت پژوهشگران گمان می کنند که یک زن امکان می دارد به دلیل نقل کن مگو یا بی اعتتنایی کوچولوای که همسرش مدت هاست از یاد برده هم چنان آزرده و عصبانی باشد.

فرزند ها در یک سالگی در مقایسه با دختران رابطه چشمی کمتری برقرار می کنند و به اشیای متحرک مانند

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال