رشد ۲۰درصدی صنعت بیمه در 6 ماه


به گزارش صبحانه،  از بيمه مركزي دكتر همتي رئيس كل بيمه مركزي جمهوري اسلامي ايران در نشست سه ساعته خود با مديران عامل شركت هاي بيمه ضمن اشاره به عملكرد شش ماهه صنعت بيمه در سال جاري، از همراهي و احساس مسووليت مديران شركت ها در كنترل و اصلاح روند فروش بيمه شخص ثالث و وضعيت ذخاير فني لازم براي خسارت هاي معوق قدرداني كرد.

وي با اشاره به رشد سريع خسارتهاي بيمه هاي تكميلي درمان و فاصله گرفتن هزينه هاي پوشش هاي درماني از حق بيمه هاي آن، خواستار توجه جدي شركت هاي بيمه به اين بخش مهم از پرتفوي صنعت بيمه و كنترل آن شد.

رئيس كل بيمه مركزي نرخ شكني براي جذب پرتفوي درمان را پاشنه آشيل جدي صنعت بيمه دانست  و از مديران عامل شركت هاي  بيمه خواست در اين خصوص با تدبير بيشتري عمل كنند.

دكتر همتي ضمن تاكيد بر كنترل مداوم توانگري مالي شركت هاي بيمه و پيگيري افزايش توان مالي صنعت بيمه براي افزايش ظرفيت قبول و نگهداري ريسك اعلام كرد؛  بزودي آئين نامه حاكميت شركتي در شركت هاي بيمه در دستور كار شوراي عالي بيمه قرار مي گيرد.

وي با اشاره به اينكه فروش بيمه نامه با نرخ غيرفني و كمتر از قيمت تمام شده و فني هنر نيست؛ تاكيد كرد: شركت هاي بيمه نبايد براي ورشكستگي با يكديگر رقابت كنند لذا به خاطر حمايت از حقوق بيمه گذاران در جايي كه احساس كنيم توان مالي يك شركت بيمه براي ايفاي تعهدات در حال تحليل است حتما ورود كرده و محدوديت هايي برآنها اعمال خواهيم كرد.

دكتر همتي اضافه كرد: البته بيمه مركزي در جهت منافع بيمه گذاران از رقابت سالم و سازنده شركت هاي بيمه اي استقبال مي كند.

رئيس كل بيمه مركزي از شركت هاي بيمه خواست با پرداخت به موقع و سريع خسارت به مردم به توسعه بيمه در كشور كمك نمايند.

گفتني است در اين جلسه مديران عامل شركت هاي بيمه ديدگاههاي خود را در مورد مسائل و مشكلات صنعت بيمه مطرح و پيشنهادات لازم را ارائه كرده ودر اين مورد با رئيس كل و اعضاي هيات عامل بيمه مركزي به بحث و تبادل نظر پرداختند.

[ منبع این خبر سایت صبحانه آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال