باید به سمت انتقال پیام دوران دفاع مقدس حرکت کنیم/ نگارش ۱۲ کتاب خاطرات فرماندهان نیروی دریایی


باید به سمت انتقال پیام دوران دفاع مقدس حرکت کنیم/ نگارش ۱۲ کتاب خاطرات فرماندهان نیروی دریایی

خبرگزاری فارس: باید به سمت جابجایی پیام زمان پاسداری مقدس حرکت کنیم/ نگارش 12 کتاب خاطرات فرماندهان نیروی دریایی

مدیر دفتر ادبیات و هنر مستحکمت حوزه هنری نقل کرد: ما در سال‌های اخیر متأسفانه در عرصه تبلیغ نبرد توقف کرده‌ایم در حالی که باید با تفکر و دوراندیشی ویژه به سمت جابجایی پیام زمان پاسداری مقدس حرکت کنیم.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از اردبیل، مرتضی سرهنگی عصر امروز در نشست هم فکر کنی فعالان عرصه هنر کودک و نوجوان در اردبیل بیان کرد: فعالیت در حوزه کمیک مخارج بالایی را همراه با دارد و مقرون به صرفه نیست به طوری که سرمایه گذاری روی کارهای عکس و تصویری دیگر به مخصوص پویانمایی را به این فعالیت ها ترجیح می دهیم.

وی با بیان این که کمیک متعلق به خردسالان نیست بلکه می توان حوادث تاریخی را برای بزرگسالان و گروه های سنی گوناگون از این طریق بازآفرینی کرد، نقل کرد: ما کار کمیکی را در کنگره سرداران شهید در کرمان به انجام رساندیم و اعلام آمادگی کردیم تا در صورت برگزاری کنگره سرداران و شهدای استان اردبیل نیز چنین کار خلاقیتی را که پرهزینه هم است، به انجام رسانیم.

مدیر دفتر ادبیات و هنر مستحکمت حوزه هنری به ۳۶ هزار شهید دانش یاد گیر اشاره کرد و افزود: ما باید بیو گرافی و خاطرات این شهدا را که روزی مادرانشان با چمدان های پر از نوستالژی آنها را راهی جبهه های حق علیه باطل کردند، شناسانیم و در معرفی کردن آن پیام قرار می داری این شهدا جابجایی یابد.

سرهنگی تصریح کرد: ما همچنان در بعد تبلیغ نبرد دچار تعلل و تأخیر شدیم در حالی که باید با گذر از آن به سمت تفکر و تأمل در این رویداد حرکت کنیم.

وی به تفاهمنامه حوزه هنری با نیروی دریایی برای نگارش ۱۲ کتاب خاطرات فرماندهان نیروی دریایی اشاره کرد و ادامه داد: ادبیات نبرد در ایران در مرحله رشد است ولی همچنان باید در این عرصه نویسندگان ما خاطرات دقیقی را ثبت و ضبط کنند.

سرهنگی در ادامه سخنان خود بیان کرد: طلایی بودن ادبیات نبرد به این جهت است که سربازان زمان نبرد هنوز زنده هستند و قادر هستند حرف زده و بیان نوستالژی کنند و این ادبیات تمام دارایی آنهایی است که نبرد را نگاه کرده اند و یا به آن بها می دهند.

مدیر دفتر ادبیات و هنر مستحکمت حوزه هنری با بیان این که ایران امروز صاحب ادبیات بالنده مستحکمت و پایداری است که تولید گران خون شهداست، افزود: باید این میراث قیمتی را قدر آگاهی بداریم.

—————————————————-

متن از : گل آذين ی.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

مبين به سيب زنخدان که چاه در راه است
««« »»»
کجا همی‌روی ای دل بدين شتاب کجا

باید به سمت انتقال پیام دوران دفاع مقدس حرکت کنیم/ نگارش ۱۲ کتاب خاطرات فرماندهان نیروی دریایی

TT / 90 — TP / 23%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات