ترامپ به یک قدمی کلینتون رسید


ترامپ به یک قدمی کلینتون رسید

خبرگزاری فارس: ترامپ به یک قدمی کلینتون رسید

تازه ترین نظرسنجی ملی انجام‌شده در ایالات متحده نشان می‌دهد که نامزد جمهوری‌خواهان اختلاف خود با «خانم هیلاری کلینتون» را به تنها یک درصد کم کرده است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، همزمان با اعلام از سرگیری تحقیقات در رابطه با ایمیل های «خانم هیلاری کلینتون» نامزد دموکرات ها در انتخابات رئیس جمهور ایالات متحده، نتایج یک نظرسنجی ملی نمایان میکند که پیشتازی وی از حریف جمهوری خواهش به شدت متزلزل شده است.

در این نظرسنجی که مشترکا توسط روزنامه «واشنگتن پست» و شبکه «ای بی سی» صورت گرفته، فاصله «جناب دونالد ترامپ» نامزد جمهوری خواهان با کلینتون بعد از تحولات هفته گذشته به تنها یک درصد کاهش یافته است.

هفته پیش تعدادی از مقامات ارشد حزب جمهوری خواه که پیشتر پشتیبانی خود از ترامپ را پس گرفته بودند، بار دیگر نگاه شان را عوض کرده و بار دیگر به حامی ای از وی توجه کردند.

پایان هفته هم اداره تحقیقات فدرال (اف. بی. آی) اعلام کرد که مدارک تازه ای به دست آورده که ایجاب کرده پرونده ایمیل های کلینتون بار دیگر به جریان بیافتد.

هنوز محتوای این مدارک به خوبی معلوم نیست، اما نقل میشود که این اسناد در ایمیلی یافته شده که «هما عابدین» دستیار کلینتون مشترکا با «آنتونی وینر» همسر پیشینش، استفاده می کرده است.

وینر از مدتی قبل درگیر پرونده فساد اخلاقی است و اف . بی. آی هم این اسناد را در جریان تحقیقات در رابطه با پرونده وینر یافته است.

هرچند که بیش از ۶۰% از شرکت کنندگان در نظرسنجی واشنگتن پست-ای بی سی اعلام کرده اند که این خبر تحولی در رأی آن ها بوجود نمییاورد، بیش از ۳۰% نقل کرده اند که بیانیه اف. بی. آی احتمال رأی دادن آن ها به کلینتون را کم کرده است.

۴۶% از شرکت کنندگان در این نظرسنجی نقل کرده اند که به کلینتون رأی می دهند، در حالی که ۴۵% از سوال شوندگان از ترامپ پشتیبانی کرده اند.

این در حالی است که پیشتر در نظرسنجی های شبیه کلینتون با اختلاف بیش از پنج درصدی پیشتاز بود.

پیشتازی ترامپ در ایالت کلیدی فلوریدا

همزمان نظرسنجی نیویورک تایمز در ایالت «فلوریدا» از پیشتازی ترامپ ماجرا دارد.

در این نظرسنجی که روزهای سه شنبه تا پنج شنبه، یعنی پیش از بیانیه اف. بی. آی، صورت گرفته، ۴۶% از پاسخ دهندگان از ترامپ پشتیبانی کرده اند، در حالی که ۴۲% نقل کرده اند به کلینتون رأی خواهند داد.

این ایالت که در انتخابات ۲۹ رأی ایالتی دارد، از ایالت های بسیار تأثیرگذار در انتخابات است و حتی قادر هست فرد پیروز را معلوم کند.

بر اساس مقررات رای گیری ای در ایالات متحده، جمعا ۵۳۸ رأی ایالتی وجود دارد که به تناسب جمعیت و با توجه به شمار نمایندگان کنگره، بین ایالات تقسیم شده است. هر نامزدی که بتواند جمعا ۲۷۰ رأی ایالتی کسب کند، رئیس جمهور آینده ایالات متحده خواهد بود.

————————————-

تهیه شده توسط : بيژن د.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

نشان عهد و وفا نيست در تبسم گل
««« »»»
بنال بلبل بی دل که جای فريادست

ترامپ به یک قدمی کلینتون رسید

TT / 101 — TP / 22%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال