متحد عربستان ادعای حمله به مکه را رد کرد/لندن: هدف حمله موشکی، فرودگاه جده بود


متحد عربستان ادعای حمله به مکه را رد کرد/لندن: هدف حمله موشکی، فرودگاه جده بود

خبرگزاری فارس: متحد کشور عربستان ادعای هجوم به مکه را رد کرد/شهر لندن: هدف هجوم موشکی، فرودگاه جده بود

بیانیه‌ای که وزارت خارجه انگلستان صادر کرده، بر خلاف ادعای سعودی‌ها مبنی بر تلاش انقلابیون برای هجوم به مکه، تأکید کرده است که هدف هجوم موشکی فرودگاه جده بوده است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، وزارت خارجه انگلستان روز یکشنبه با صدور بیانیه ای تلویحا ادعای کشور عربستان مبنی بر هجوم موشکی نیروهای یمنی به سمت مکه مکرمه را رد کرد.

در بخشی از این بیانیه که به دستاویز به روزرسانی حالت مطمئنی مسافرت به کشور عربستان انتشار داده شده، آمده است: «روز ۲۷ اکتبر یک موشک اسکاد از نواحی تحت مهار شورشیان در یمن شلیک شد که آشکارا فرودگاه جهانی ملک عبدالعزیز را نشانه گرفته بود.»

روز پنج شنبه ارتش یمن از شلیک یک موشک به سمت فرودگاه جده، که محل پرواز جنگنده های سعودی برای انجام عملیات در یمن است، گزارش کرد.

شهر جده در ۶۵ کیلومتری مکه مکرمه واقع شده است.

سعودی ها که پیشتر هم انقلابیون یمنی را به تلاش برای رویارویی با «خادم الحرمین» متهم کرده بودند، از این مسئله سوءاستفاده کرده و در بازرگانی وسیع مدعی شدند که هدف این موشک مکه بوده، اما سامانه پاسداری ای کشور عربستان قادر بوده آن را در فاصله ۶۵ کیلومتری این شهر نشانه گیرد.

انقلابیون یمن با رد این ادعا، تأکید کرده اند که هدف از این هجوم فرودگاه ملک عبدالعزیز بوده است.

هرچند ایالات متحده و انگلستان واکنشی به ادعای کشور عربستان نداشته اند، اما بیانیه امروز شهر لندن، که به چشم مییاید عمدا در عنوان آن هم بر هجوم به فرودگاه جده تأکید شده، عملا بیانیه مقامات سعودی را رد کرده است.

-همچنين مي توانيد براي مشاهده مطالب مرتبط به بالای مطلب رجوع کنيد-

تهیه کننده: بامشاد ا.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ذکرش به خير ساقی فرخنده فال من
««« »»»
کز در مدام با قدح و ساغر آمدی

متحد عربستان ادعای حمله به مکه را رد کرد/لندن: هدف حمله موشکی، فرودگاه جده بود

TT / 64 — TP / 25%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال