۹ ابزار توصیه ای برای مخلوط فضای مجازی و آموزش الکترونیک (۲ عکس)


۹ ابزار پیشنهادی برای ترکیب شبکه های اجتماعی و آموزش الکترونیک

در جهانی که مملو از تغییرات فناوری است ما اغلب به وجود برخی امکانات توجه نکنیم یکی از این امکانات بهره گیری از آموزش الکترونیک
در جهانی که مملو از تغییرات فناوری است ما اغلب به وجود برخی امکانات توجه نکنیم یکی از این امکانات بهره گیری از آموزش الکترونیک در فرآیند ارتباطات از طریق پلت فرم های اجتماعی است. در این مقاله به وارسی فرصت های بهره گیری از رسانه های آنلاین در دوره های تعلیمی الکترونیک توجه میکنیم.

آموزش الکترونیک عبارتی است که معمولا برای توصیف آموزش از طریق راهکارهای تعلیمی فن آور محور و ابتکار آمیز توجه میکند. شمار کمی از ما نقش رسانه های آنلاین در آموزش را می شناسیم و با مخلوط آن با آموزش الکترونیک آشنا هستیم، در ادامه قادر هستیم با راهکارهای مخلوط این دو مقوله با یکدیگر برای آموزش بهتر دانشجویان آشنایی پیدا کنیم.

عکس شماره ۱ ⇩
عکس 9 ابزار توصیه ای برای مخلوط رسانه های آنلاین و آموزش الکترونیک

۱-به اشتراک گذاری صوت از طریق iTalk

بعضی اوقات احساس می کنید قادر نیستید روی ارائه و سخنرانی تان تمرکز کنید؟ از پادکست بهره گیرید. برنامه کاربردی iTalk در زمینه ایجاد، ویرایش و به اشتراک گذاری فایل صوتی با توسعه یافته ترین امکانات به کمک شما می آید. زمانی از برداشتن نوت و یادداشت خسته شدید، می توانید صدای خود را ضبط کنید و ایرادات خود را یابید.

چنانچه به Instagram سری زده باشید، با انبوهی از تصویر و عکسهای به اشتراک قرار داده شده بر می خورید. این عکس ها با یک هشتگ علامت گذاری می شوند. تصویر و عکسهای تعلیمی خود را با یک هشتگ خاص علامت گذاری کنید.

۲- به اشتراک گذاری تصویر از طریق Instagram Instagram هیجان انگیز!

اصلا به فکرتان هم نمی رسید که بتوانید از این برنامه کاربردی برای آموزش بهره گیرید! ولی اینکار شدنی است، بیشتر دانشجویان از این طریق یاد گرفته هایشان را با یکدیگر به اشتراک قرار میدهند. Instagram در ایجاد کلکسیون های تصاویر و مدیریت آنها خوب ترین گزینه است، می توانید یا یک هشتگ تصاویر را بارگذاری کنید تا برای دانشجویان به سادگی قابل دسترس باشد.

۳- میزبانی اطلاعات زیاد با Wunderlist

این برنامه مبتنی بر وب به شما در سازماندهی همه نکات نکته احتیاج برای یک فرآیند یاری میرساند. فولدرها، وقت بندی، نظرات، یادآورها، چک لیست ها و … به مسئول گروه برای انجام کارها یاری خواهد رساند.

۴- همکاری از طریق Google Docs

همه این روزها با گوگل و خدمات مختلف آن آشنا هستند، ایجاد دسترسی ویژه به یک سند یا فایل از طریق ابزار Google Docs فراهم می شود. به علاوه این ابزار هم در کسب و کار و هم در تحصیل بهره گرفته میشود بنابراین امکانات مختلف و عالی ای دارد.

۵-یادداشت برداری از طریق Evernote

در اصل به عنوان یک پایگاه داده برای به دلیل سپاری همه چیز به وجود آمده! Evernote ابزاری سودمند برای نویسندگان است، در حال حاضر به عنوان وسیله ای دیجیتالی که هم روی لپ تاپ و هم موبایل قابل استفاده است عرضه می گردد و البته به توانایی یادآوری نیز مجهز است، به علاوه یاری میرساند تا لیست انجام کار دقیقی بوجود آورید.

۶- علامت گذاری به وسیله Pocket

از علامت گذاری (Bookmark ) مرورگر خود ناراضی هستید؟ پیوسته صفحه ای نامرتب و پر از لینک های مختلف و نامرتبط جلوی شما است؟ Pocket به شما یاری میرساند! این ابزار هرچه فکرش را بکنید برای مرتب کردن و منظم کردن لینک های نکته احتیاج به شما ارائه می کند، سطوح گوناگونی دارد و می توانید لینک ها به منابع اینرنتی را با بهره گیری از آن مرتب و یک جا داشته باشید.

عکس شماره ۲ ⇩عکس 9 ابزار توصیه ای برای مخلوط رسانه های آنلاین و آموزش الکترونیک

۷- به اشتراک گذاری ویدئو از طریق Vine

ویدئوهای تعلیمی ارزش زیادی دارند، اما طولانی بودن آنها قادر هست از میزان جذابیت آنها بکاهد، با بهره گیری از Vine می توانید نکات اصلی ویدئوها را به صورت نوشته ای به اشتراک قرار بدهید، شمار کمی از اشخاص حوصله نگاه کردن ویدئوهای طولانی را دارند، اما Vine با نمایش دادن ویدئوهای تعلیمی کوتاه قادر بوده مخاطبان بسیاری به سوی خود کشد.

با بهره گیری از Trello می توانید برای فعالیت های تیم خود، برنامه ریزی کنید و یادداشت بردارید.

۸- تنظیم برنامه ها با Trello

شرکت های جهانی بسیار از Trello بهره میگیرند و تیم های دانشجویی نیز قادر هستند از خصوصیتهای آن بهره ببرند، برنامه ریزی پیشرفته و میزبانی فایل ها آن را به یک پلت فرم خاص مبدل کرده است. رابط کاربری آن مانند یک کاغذ یادداشت است که به سادگی با مخاطب رابطه برقرار می کند.

۹- رابطه از طریق Snapchat

این ابزار دوست داشتنی بین دانشجویان است که به شما اجازه همکاری آنلاین برای حل مسئل و سبک درس رامی دهد. چنانچه توسط یک استاد در کلاس بهره گرفته شود، دانشجویان قادر هستند نظرات، راه چاره ها، لینک ها و تصاویر نکته نگاه برای درس را به اشتراک قرار بدهند.

حتما شمار ابزارهای بیشتری قابل استفاده در آموزش وجود دارد. استفاده بهتر و بیشتر از این رسانه های آنلاین در آموزش الکترونیک قادر هست تجربه آموزش پر ارزش را به شما بدهد، پس سعی کنید با کارکردهای این ابزارها آشنایی پیدا کرده و هر چه بیشتر از آنها بهره گیرید!

منابع:

Growing in to Education Via Social Startups
۹-ways-social-networks-in-eLearning

***ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کاربر عزيز، کمک کنيد***

نگارش توسط: گلبهار ق.

تازه های فناوری در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

آبی که خضر حيات از او يافت
««« »»»
در ميکده جو که جام دارد

۹ ابزار توصیه ای برای مخلوط فضای مجازی و آموزش الکترونیک (۲ عکس)

TT / 212 — TP / 25%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات