کمدی؛ مرغابی ها و لاک پشت در دولت قبلی و دولت فعلی


طنز؛ مرغابی ها و لاک پشت در دولت قبلی و دولت فعلی

روزی مرغابی ها قبل لاک پشت آمدند و نقل کردند: «رفیق عزیز، واقعیتش ما یک اختلاس ریزی کرده ایم. هر چندین دوری تو برای ما سفت است
تصویر و عکس کمدی؛ مرغابی ها و لاک پشت در دولت قبلی و دولت فعلی

دولت قبلی (مختلس ها و لاک پشت)

روزی مرغابی ها قبل لاک پشت آمدند و نقل کردند: «رفیق عزیز، واقعیتش ما یک اختلاس ریزی کرده ایم. هر چندین دوری تو برای ما سفت است، اما ترفند دیگری نداریم و باید فلنگ را به مقصد برکه دیگری ببندیم».

لاک پشت آغاز به گریست و گفت: «دوستان خوب، راستش من هم یک وام میلیاردی گرفته ام و دیگر قادر نیستم اینجا زیم. مرا نیز با خود ببرید».

مرغابی ها نقل کردند: «اتفاقا دوری از تو برای ما بسیار سوزناک است و تک خوری به ما نمی چسبد. اما اگه می خواهی که تو را با خود ببریم، باید به حرف ما گوش کنی. وقتی تو را برداشتیم و در آسمان پرواز کردیم، اگه مردمان ما را نگاه کردند و چیزی نقل کردند، پاسخ آنها را نده که فحش مردمان برایشان پول نمی شود».

بعد چوبی آوردند و لاک پشت میانه چوب را محکمبه دهانش گرفت و مرغابی ها هر کدام یک طرف چوب را برداشتند و پرواز کردند. در راه چون راننده تاکسی ها آن ها را نگاه کردند، فحش دادند و نقل کردند: «ببین آشغالارو، پول مملکتو خوردن الانم دارن می پرن میرن.» اما دست اندرکاران وقت تاکید کردند که این ها برای مسافرت کاری رفته اند و زود بر می گردند، غافل از آن که کو پول؟
لاک پشت هم درمقابل اهانتها سکوت کرد و با دستانش پاسخ آنها را دارد و سال های سال به درستی و لذت با مرغابی ها پول بی زبان را به اندام زدند.

دولت فعلی (کاسبان تحریم و لاک پشت)

روزی مرغابی ها قبل لاک پشت امدند و نقل کردند: «ما برای وداع آمدیم. هر چندین که دوری تو برای ما سفت است، اما تحریم ها را برداشته اند و ما باید برای کاسبی به برکه دیگری برویم».

لاک پشت آغاز به گریست و گفت: «ای دوستان خوب من، مرا هم ببرید که عشق خارج دیوانه ام کرده».

مرغابی ها نقل کردند: «اتفاقا دوری از تو برای ما بسیار سوزناک است.» و مخفیانه لبخندی ابلیسی زدند.

بعد به لاک پشت نقل کردند: «اگه می خواهی که تو را با خود ببریم، باید ۵۰ میلیون بدهی و در راه هم به حرف ما گوش کنی. از وقتی که پرواز آغاز می شود، دیگر حق صحبت کردن درباره ما را نداری. یعنی اگه کسی سؤال کرد «اینا کین باهاشون داری فوت شوی» میگی نمی دونم. افتاد؟»

پس چوبی آوردند و لاک پشت میانه چوب را استوار به دهانش گرفت و مرغابی ها هر کدام یک طرف چوب را برداشتند و پرواز کردند. در راه چون مردمان آنها را نگاه کردند، تعجب کردند و نقل کردند: «نگاه بکنید لاک پشت پرواز می کند!» لاک پشت ساده ما دهانش را گشود که نقل بکنید «جدید یه گوسفندم داریم دخانیات می کشه!» اما سقوط کرد و او را گرفتند و به عنوان متهم ردیف نخست پرونده مفسدین اقتصادی محاکمه کردند و جهت خورشت شدن به غذاخوری چینی اعزام کردند. مرغابی ها هم با خوبی و لذت گریختند و سال های سال روی وجدانشان آب یخ ریختند.


با تشکر از حسن انتخاب شما

تهیه از: فرخ ز.

جک و خنده بازار در بخش سرگرمی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

غم زمانه که هيچش کران نمی‌بينم
««« »»»
دواش جز می چون ارغوان نمی‌بينم

کمدی؛ مرغابی ها و لاک پشت در دولت قبلی و دولت فعلی

TT / 93 — TP / 18%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال