پیشنهاد های ایمنی برای آغاز فصل برودت


توصیه های ایمنی برای شروع فصل سرما

تصویر و عکس پیشنهادهای مطمئنی برای آغاز فصل سرما

هنگام نصب لوازم گازسوز و شعله دار، بهتر است از اشخاص متخصص این کار بهره گیرید

با آمدن فصل سرما همه هموطنان سعی در افتتاح لوازم گرمایشی منازلشان دارند. طبیعتا کسانی که از لوازم بدون شعله بهره میگیرند مانند رادیاتو و شوفاژ نه این که خطر نداشته باشد ولی به نسبت لوازم گرمایشی دیگر شبیه به بخاری خطر کمتری دارد.

پیشنهادهای مهم آتش نشانی برای آغاز فصل سرما

وی با اشاره به این که رادیاتورها خطر پخش گاز در خانه ندارند مگر آن که موتورخانه ها مشکل داشته باشند، تاکید کرد: پکیج و رادیاتور در واحدهای کمتر از ۷۰ متر پیشنهاد داده نمیشود، در واحدهای بزرگ پکیج وسیله گرمایشی عالی ای است.

ملکی تصریح کرد: در صورتی که واحدهای کوچولو قصد بهره گیری از پکیج را دارند بهتر است از نوع فن دار بوده و خارج ازمحل حیات نصب شود که خطر تولید گاز در درون خانه را نداشته باشد. اما درصد بسیاری از هموطنان چه در شهر تهران و چه در شهرستانها از لوازم گرمایشی شعله دار مانند بخاری گازی و نفتی بهره میگیرند که بسیار پر خطر است.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تاکید کرد: اگه تسلط کامل به نصب لوازم گازسوز و شعله دار ندارید بهتر است از اشخاص متخصص این کار بهره گیرید.

افرادی که پکیج دارند هم باید نگران گاز گرفتگی باشند

وی در ادامه با اظهار این که برخی هموطنان رحلت کرده از پکیج درون منازل بهره میگرفتند، اضافه کرد: بیشتر معضلات ما نیز از همین منازل نشات می گیرد و افرادی که پکیج دارند هم باید نگران گاز گرفتگی باشند . اگه هموطنان قصد بهره گیری از لوازم گرمایشی تازه را دارند بهتر است از متخصصان و نمایندگی های آن وسیله گرمایشی جهت نصب بهره گیرند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی نقل کرد: لازم است، هموطنان پیش از افتتاح لوازم گرمایشی دودکش یا کوره و شیشه وسیله گرمایشی را در صورت نقص تعویض کنند.

وی با تاکید بر این که فقط دودکش های گالوانیزه ورق سفید نکته تایید کارشناسان سازمان آتش نشانی است، اضافه کرد: به هیچ عنوان از دودکش آکاردئونی، فنری و آلومینیومی بهره گرفته نشود زیرا برای بهره گیری از لوازم گرمایشی این دودکش ها مناسب نیستند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تاکید کرد: به خاطر فایده ارتجاعی دودکش های آکاردئونی منافذی در آن به وجود مییاید که سبب خروج گاز منواکسید کربن شده، همچنین فایده ارتجاعی آنها و فایده بد نر و مادگی این دودکش ها سبب خروج دودکش ازجای خود و شیوع گاز منو اکسید کربن شود.

برای لوازم گرمایشی شعله دار جای تنفس قرار بدهید

وی با تاکید بر این که بهره گیری از لوازم گرمایشی شعله دار نیازمند رعایت تمهیداتی است نقل کرد: در هنگام بهره گیری از لوازم گرمایشی شعله دار ( شعله دار با هر سوختی ) فضایی برای وارد شدن هوا به درون خانه باز باشد. به طور مثال مقداری لای پنجره باز بوده یا زیر در و لابه لای پنجره ها را کامل نبندند. ملکی در ادامه اضافه کرد: دودکش ها باید به صورت قائم و ۹۰ درجه بوده هرچه از ۹۰ درجه کمتر باشد سبب بروز اختلالات در خروج گاز منو اکسید کربن از بخاری است.

از کلاهک H بهره گیرید تا ایمن بمانید

وی با اشاره به این که تعدد زانویی کشش آلاینده ها را سفتتر و احتمال نشت گاز را زیاد میکند تاکید کرد: شیب منفی به هیچ عنوان قابل پذیرش نبوده و حتما باید شیب مثبت و ۹۰ درجه باشد دودکش ها درون دیوار و تا سطح پشت بام رفته و از ۸۰ تا ۱ متر بالاتر از سطح پشت بام بوده و همچنین از کلاهک اچ در نهایت بهره گرفته شود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی با تاکید بر نبود بهره گیری از سه راهی و دودکش مشترک ،تصریح کرد: استفاده مشترک از این لوازم افزاش گاز گرفتگی را درپی دارد.

وی در پاسخ به این پرسش که به چه صورت متوجه شویم که دچار گاز گرفتگی شدیم، اضافه کرد: شباهت زیاد گاز گرفتگی به سرماخوردگی اولین علامت مسمومیت با این گاز است، سردرد و سرگیجه، وضعیت تهوع و استفراغ، نا خوشی در قفسه سینه ، منطقه معده ای و اگه باز هم جلوتر رود، احساس دوبینی و دو گانگی در رفتار و به شماره افتادن تنفس ، آشفتگی درتصمیم گیری و حرکت و بازهم اگه در محل بماند و منبع گاز Co موجود موجود باشد و به آن اهمیت ندهند وضعیت بیهوشی و غش ایجاد و فرد واردمرحله کما و سپس ازدنیا میرود.

وی با در پاسخ به این پرسش که با فرد گاز گرفته به چه صورت برخورد کنیم؟ نقل کرد: خوب ترین راهکار جابجایی وی به محیط آزاد و دوری از محیط ناپاک به گاز CO است سپس گشودن در و پنجره را و خاموش کردن لوازم گازسوز و شعله دار است .

سخنگوی سازمان آتش نشانی در ادامه یادآور شد: برخی اوقات اشخاص به هنگام وارد شدن به خانه متوجه سنگینی هوا می شود حتما این مسئله را مهم بشمارید. با خروج مجدداً از خانه اگه این وضعیت از بین برده شود باید به یک آشفتگی در خانه مشکوک شده و سریعا برای از بین بردن آن اقدام کنید.

وی در ادامه نقل کرد: نبود نصب درست دودکش وسرد بودن آن به هنگام شعله ور بودن وسیله گرمایشی هشدار نقص در آن را به ما می دهد.

وی با اشاره به این که هرچه هوا بیشتر به وسیله شعله دار برسد این وسیله مطمئنتر خواهد بود خاطر نشان کرد: نصب پکیج درون منازل زیر ۷۰ متر حتما باید توسط نمایندگی انجام بشود وهر وسیله ای که شعله آتش دارد فضایی برای وارد شدن هوا به خانه گشوده شود.

با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى رسانيد

تهیه از: آريامنش ح.

خانه داری در بخش خانه سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

صبا ز منزل جانان گذر دريغ مدار
««« »»»
وز او به عاشق بی‌دل خبر دريغ مدار

پیشنهاد های ایمنی برای آغاز فصل برودت

TT / 213 — TP / 24%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال