مریضی های ویژه مردان که خطرات زیادی برای آنها در پی خواهد داشت


بیماری های مختص مردان که خطرات زیادی برای آنها به دنبال خواهد داشت

مریضیهای مردانه
بیماری‌ هایی ویژه مردان است یا بیشتر درمیان این گروه رایج است. هر فوت شدی باید آگاهی بدارد چه خطراتی در انتظارش است. بیماری‌ های زیر بسیار جدی بوده اما خبر خوب این‌که بیشتر آنها قابل پیشگیری‌ است.

۱) بیماری‌های قلبی: در بعضی از کشورها سکته قلبی عامل یک‌پنجم مرگ‌و‌میر سالانه مردان است. چنانچه ۴۰ ساله یا بالاتر هستید، چاقی و چاقی دارید، بیماری فشارخون و کلسترول‌تان بالاست، سیگار می‌کشید یا سابقه خانوادگی دارید سعی کنید سبک زندگی‌تان را عوض کنید.

۲) بیماری فشارخون بالا: بسیاری از مردان سال‌ها به بیماری فشارخون مبتلا هستند بدون آن‌که خودشان هم متوجه شوند. در تمام این مدت بیماری بیماری فشارخون بالا به رگ‌ها زیان می‌رساند. چکاپ کامل سالانه را از یاد نبرید.

۳) کلسترول بالا: با توجه به رژیم خوراکی ای مردان، خطر داشتن کلسترول بالا از اوایل ۲۰ سالگی آغاز می‌شود. بنابراین رژیم خوراکی ای سالم داشته باشید تا پیوسته یک قدم از کلسترول پیش بیفتید.

۴) سکته مغزی: چهارمین عامل مرگ‌و‌میر در مردان است ولی بیشتر مردان حتی یکی از علائم آن را نمی‌شناسند. اقدام به موقع کلید نجات است.

۵) دیابت: دیابت کم‌کم به مد روز حیات سالم مبدل شده است، سعی کنید این بار از مد روز کاملا عقب بمانید، پشیمان نمی‌شوید. عوامل به حضور آورنده یا تسریع‌کننده دیابت را بشناسید و از آنها دوری کنید.

۶) بیماری سرطان شش: بیماری‌ ای که حتی به اسطوره‌ها نیز رحم نمی‌کند. بیشترین آمار طلفات ناشی از بیماری سرطان در مردان بر تاثیر بیماری سرطان شش صورت می‌گیرد، اما بیشتر آنها قابل جلو گیری است… عجب! هنوز دخانیاتتان را خاموش نکرده‌اید؟

۷) بیماری سرطان کولون بزرگ: خبر بد این‌که این بیماری سرطان دومین عامل مرگ‌و‌میر ناشی از بیماری سرطان در مردان است؛ خبر خوب این‌که قابل جلو گیری است و چنانچه در مراحل اولیه شناسایی شود احتمال معالجه مردان نسبت به بانوان بالاتر است.

۸) بیماری سرطان پروستات: پروستات شایع‌ترین عامل بیماری سرطان در مردان است. سالانه ۳۵هزار نفر به این بیماری مبتلا می‌شوند که ۷۰درصد آن در سنین بالای ۶۵ سال رخ می‌دهد ولی پژوهش‌ها نمایان کرده است ۶۰درصد مردان علائم آن را نمی‌شناسند.

۹) افسردگی: مردان معمولا این مشکل را انکار می‌کنند، اما بیماری افسردگی در مردان بسیار جدی است. خودکشی هشتمین عامل طلفات در مردان است. از آنجا که نشانه‌های آن در مردان با بانوان فرق می دارد معمولا نادیده گرفته شده و معالجه نمی‌شود.

۱۰) بیماری آلزایمر: از از یاد بردن مسائل ساده و روزمره شبیه به شماره تلفن یا اسامی اشخاص آغاز می‌شود و به معضلات زبانی، خلقی و رفتاری ختم می‌شود. یک نفر از هر ۱۴ مرد بالای ۶۵ سال و یک نفر از هر شش مرد بالای ۸۰ سال به آن مبتلا می‌شوند.

جام جم

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال