زمان آغاز قطره آهن شیرخوار، بدانید!


زمان شروع قطره آهن نوزاد، بدانید!

تصویر و عکس وقت آغاز قطره آهن طفل، آگاهی بدارید!

در سنین شیرخوارگی که کودک قطره آهن مصرف می‌کند، بروز یبوست شایع‌ است

دکتر رامین مظفری، متخصص نوزادان و شیرخواران نقل کرد: در سنین شیرخوارگی که کودک قطره آهن مصرف می‌کند، بروز یبوست شایع‌ است ولی با توجه به این که دادن این قطره لازم است، این مساله نمی‌تواند علتی برای قطع مصرف آهن باشد.برای خردسالان ۶ تا ۲۴ ماهه، اعم از شیر مادرخوار و شیرخشک‌ خوار قطره آهن باید همزمان با آغاز تغذیه تکمیلی داده شود. چون در این سنین به طور فیزیولوژیک شیرخواران دچار کم‌خونی می‌شوند و برای رفع این مشکل، احتیاج به مصرف قطره آهن است.

مهار کم‌ خونی
دکتر رامین مظفری با اشاره به این که پیشنهاد سازمان یونیسف و سازمان بین المللی بهداشت هم برای جلو گیری از کمبود آهن و مهار کم‌خونی فقرآهن مصرف قطره آهن در شیرخواران است، نقل کرد: «مهم‌ترین عواملی که سبب می‌شود مادران از دادن قطره آهن به شیرخوار امتناع کنند سیاه‌شدن و پوسیدگی دندان‌ها، استفراغ در خردسالان و یبوست است. درحالی که قطره آهن سبب تیره شدن دندان کودک می‌شود نه پوسیدگی.

در واقع جنس دندان عاملی است که می‎تواند سبب پوسیدگی شود که با مشاهده این مشکل باید حتما به دندانپزشک خردسالان مراجعه شود.»اگه با دادن قطره آهن بچه تان دچار استفراغ می‌ شود با یک راه‌حل ساده می‌توان نوع قطره را عوض کرد مثلا از قطره‌ای که نوع خارجی یا شبیه آن و مزه‎دار است، بهره گرفت. درضمن برای این که کودک تمایل بیشتری به خوردن قطره نمایان کند، می‌توان آن را درون آبمیوه نرمال به‌خصوص آب پرتقال ریخت که جذب آهن را هم بالا می‌برد.

درصورتی هم که با مصرف قطره آهن شیرخوار دچار یبوست می‌شود، می‌توان از شربت‌های ملین ویژه شیرخواران به تجویز پزشک متخصص در این سن بهره گرفت.آهن نقش اثرگذاری در رشد جسمی و مغزی کودک دارد و کمبود آن منجر به کم‌ رشدی اندام و معضلات ذهنی می‌شود، همانطور که دادن قطره AD و مولتی ویتامین به شیرخواران الزامی است و نبود بهره گیری از آنها منجر بروز نرمی استخوان می‌شود، مصرف قطره آهن هم شدیدا پیشنهاد می‌شود به این علت که کمبود آن می‌تواند سبب بروز معضلات جسمی و ذهنی در خردسالان شود.

— با تشکر از انتخاب شما —

تهیه کننده : پاكزاد ر.

مادر و نوزاد در بخش بارداری و کودک یاری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

من که شب‌ها ره تقوا زده‌ام با دف و چنگ
««« »»»
اين زمان سر به ره آرم چه حکايت باشد

زمان آغاز قطره آهن شیرخوار، بدانید!

TT / 72 — TP / 21%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال