رئیس جمهور وزیری معرفی کند که از فساد ۸۰۰۰ میلیاردی چشم پوشی نکند/ اعضای هیأت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان استعفا کنند


رئیس جمهور وزیری معرفی کند که از فساد ۸۰۰۰ میلیاردی چشم پوشی نکند/ اعضای هیأت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان استعفا کنند

خبرگزاری فارس: رئیس‌جمهور وزیری شناساند که از فساد ۸۰۰۰ میلیاردی چشم‌پوشی نکند/ اعضای هیأت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان استعفا کنند

مدیرکل سابق تعلیم و پرورش کرمان با بیان این که اعضای هیأت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان باید عذرخواهی کرده و استعفا کنند گفت: چنانچه رئیس‌جمهور از اتفاقات این صندوق آزرده است به چه دلیل وزیری را معرفی نمی‌کند که ریشه این اتفاقات را دربیاورد.

احمد فتحی مدیرکل اسبق تعلیم و پرورش استان کرمان در مکالمه با خبرنگار تعلیم و پرورش خبرگزاری فارس در خصوص اتفاقات صندوق ذخیره فرهنگیان، بیان داشت: موضوعات مطرح شده در خصوص صندوق ذخیره را می شود از دو منظر نکته وارسی گذاشت.

وی با اشاره به نخستین نکته، اضافه کرد: پرسش عمده مربوط به آنهایی است که دست اندرکار عمده این صندوق بودند و به عنوان هیأت امنای صندوق ذخیره، امین فرهنگیان بودند؛ مدیر عامل این صندوق به نوعی در فرع قرار دارد.

فتحی با بیان این که پرسش عمده در بحث صندوق ذخیره فرهنگیان باید متوجه اشخاص عمده باشد، خاطرنشان کرد: اصل قضیه این است افرادی که در هیأت امنا پذیرفته شده اند، امین جامعه فرهنگیان کشور هستند و باید در راستای اعتلای این جامعه کار کنند؛ ذهن ها متوجه فرع قضیه نباشد تا این غده چرکین باقی نماند.

وی اضافه کرد: آنها باید به عنوان امین جامعه فرهنگیان پاسخگوی موضوعات رقم خورده باشند تا برای اشخاص بعدی که در این صندوق کار میکنند، معضلی ایجاد نشود و مجدداً فردی در هیأت امنا نباشد که معضلات کنونی باقی بماند.

مدیرکل اسبق تعلیم و پرورش استان کرمان با اشاره به دومین بحث در خصوص معضلات ایجاد شده صندوق ذخیره فرهنگیان، تصریح کرد: دومین بحث مربوط به خود فرهنگیان هم هست؛ به چه دلیل ساکت بودند و حساس نبودند و چیزی نقل نکردند و به چه دلیل به عنوان یک عضو صندوق به رفتار خودتان انتقاد نداشتید و پیگیر موضوعات نبودید.

فتحی با بیان این که فرهنگیان با توجه به این که فرهیخته هستند به چه دلیل گول شعارها را می خورند، اضافه کرد: چنانچه ریاست جمهوری از اتفاقات صندوق ذخیره فرهنگیان آزرده است که باید باشد، به چه دلیل وزیری را نمیشناساند که ریشه این اتفاقات را دربیاورد. این مردی که شناسانده است را دفعه پیش هم معرفی کرد و مجلس هم رأی نداد و ساختار تعلیم و پرورش را آگاهی نمیدارد.

وی ادامه داد: جامعه فرهنگیان، جامعه کمی نیستند و نقش اساسی در کشور دارند، لذا با معرفی این وزیر به مجلس، به فرهنگیان جسارت می شود و حق فرهنگیان نیست که این طور با آنها رفتار شود.

مدیرکل اسبق تعلیم و پرورش استان کرمان با اشاره به این که این موضوعات صندوق متوجه افرادی است که مسئولیت عمده را داشتند و آنها الزام به پاسخ گویی هستند، بیان کرد: رسانه ها هم باید افکار را به سمتی ببرند که این اشخاص انتقاد به خودشان داشته باشند و در رفتار آینده این تجربه تلخ تکرار نشود.

وی اضافه کرد: چه توجیهی برای این لغزش دارند و به چه دلیل ابزار نظارتی نداشتند که نظارت کامل بر عملکرد صندوق ذخیره داشته باشند؟

فتحی با بیان این که آن فردی که در هیأت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان بود باید بیاید و عذرخواهی کند، خاطرنشان کرد: امیدواریم این عدد درشتی که از فساد در صندوق ذخیره گفتمان آن است به سرنوشت اتفاقات قبلی مبتلا نشود، زیرا باید به سمت اصلاح جامعه حرکت کنیم.

مدیرکل اسبق تعلیم و پرورش استان کرمان گفت: کمترین کار این است که اعضای هیأت امنا صادقانه استعفا دهند و عذرخواهی کنند یعنی این راستگویی را داشته باشند بیایند و از جامعه کشور و همچنین فرهنگیان عذرخواهی کنند.

****با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى دهيد****

نگارش از: سپند ا.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

رندی آموز و کرم کن که نه چندان هنر است
««« »»»
حيوانی که ننوشد می و انسان نشود

رئیس جمهور وزیری معرفی کند که از فساد ۸۰۰۰ میلیاردی چشم پوشی نکند/ اعضای هیأت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان استعفا کنند

TT / 105 — TP / 19%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال