اجرای طرح های ویژه در طالقان برای کاهش جمعیت سگ های ولگرد/ سگ های بلاصاحب در طالقان عقیم سازی می شوند


اجرای طرح های ویژه در طالقان برای کاهش جمعیت سگ های ولگرد/ سگ های بلاصاحب در طالقان عقیم سازی می شوند

خبرگزاری فارس: اجرای طرح‌های ویژه در طالقان برای کاهش جمعیت سگ‌های ولگرد/ سگ‌های بلاصاحب در طالقان عقیم‌سازی می‌شوند

سرپرست اداره محافظت محیط زندگی کرد شهرستان طالقان از اجرای طرح‌های ویژه با هدف کاهش جمعیت سگ‌های ولگرد در این شهرستان گزارش کرد.

حشمت الله کشیری امروز در مکالمه با خبرنگار فارس در کرج بیان داشت: یکی از نگرانی هایی که مردمان در ملاقات با مدیران سازمان محافظت محیط زندگی کرد و دیگر مسؤولان مطرح می کنند، در مورد تردد سگ های بلاصاحب در این شهرستان است.

وی اضافه کرد: طالقان به خاطر موقعیت جغرافیایی خاصی که داشته و همجواری با باغات و فضاهای سبز متعدد و گسترده، شاهد وارد شدن سگ های ولگرد از باغات و محیط نرمال به محل سکونت شهروندان به ویژه نواحی حاشیه ای شهر است.

سرپرست اداره محافظت محیط زندگی کرد شهرستان طالقان تصریح کرد: به طور قطع وجود این جانداران شوخیم، از نگاه بهداشتی مشکلاتی را برای شهروندان بوجود مییاورد و به همین دلیل نقشهای خاصی برای مهار جمعیت سگ های بلاصاحب در طالقان در دستور کار قرار گرفته است.

کشیری گفت: در این راستا جلسات متعددی با سیستم های مربوطه از جمله شهرداری ها به انجام رسانده شده و در نهایت مقرر شد که سازمان هایی شبیه به محیط زندگی کرد و دامپزشکی و شهرداری ها با همکاری خود مردمان و تشکل های مردمان نهاد اقدام به معرفی مؤسسه تجمع سگ های ولگرد کرده و سپس برای کاهش جمعیت آنها اقدام شود.

وی بیان داشت: با توجه به این که کشتن سگ های بلاصاحب از نگاه اخلاقی درست نیست و از سوی دیگر باعث ازدیاد ناپاکیها می شود، طرح جمع آوری و عقیم سازی این سگ ها در دستور کار قرار گرفته است.

سرپرست اداره محافظت محیط زندگی کرد شهرستان طالقان اضافه کرد: به همین دلیل طرح احداث سوله هایی برای نگهداری از سگ های ولگرد و عقیم سازی آنها در دستور کار قرار گرفته و مقرر شده است که شهرداری طالقان با تهیه سلاح ها و داروهای بیهوشی اقدام به جمع آوری این سگ ها کرده و سپس در مکان های از قبل تعیین شده، این جانداران عقیم سازی و نگهداری شوند.

کشیری در پاسخ به این سوال که آیا واقعا طرح اتلاف سگ های ولگرد در این شهرستان اجرا می شود، گفت: در چندین سال اخیر هیچگونه نقشی با هدف کشتن و اتلاف سگ های بلاصاحب در طالقان اجرا نشده است.

وی بیان داشت: هم اکنون سگ های بلاصاحب از سطح شهرستان طالقان جمع آوری و برای نگهداری به جاهایی که با این هدف افتتاح شده اند در دیگر شهرستان های استان منتقل می گردند.

****نظر يادتان نرود****

نگارش توسط: شهسوار ن.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ز ديده‌ام شده يک چشمه در کنار روان
««« »»»
که آشنا نکند در ميان آن ملاح

اجرای طرح های ویژه در طالقان برای کاهش جمعیت سگ های ولگرد/ سگ های بلاصاحب در طالقان عقیم سازی می شوند

TT / 76 — TP / 19%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال