جلسه شورای اداری شهرستان میانه با حضور مدیرکل بنیاد مستضعفان آذربایجان شرقی


معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه بر اطلاع رسانی مناسب برای سنددار شدن تمامی 6 هزار املاک مسکونی و تجاری در اختیار مردم که سه دانگ از آنها در اختیار بنیاد مستضعفان می باشد تاکیدکرد.
 حمید شکری در جلسه شورای اداری شهرستان میانه افزود: با توجه به مهلت تمدید سنددار شدن این املاک که از سوی نهاد رهبری به مردم هبه شده است بر برنامه ریزی از سوی مسوولین برای اطلاع رسانی در جهت بهره مندی تمام 6 هزار خانوار تاکید می شود. 
وی در ادامه با اشاره به وضعیت کشورهای منطقه و جامعه بین الملل و آشوبی که در این کشورها ایجاد شده بر امنیت ایده آل جامعه اسلامی ایران در میان کشورهای منطقه اشاره کرده این امر را مرهون رشادتها و دلیریهای مدافعان حرم خوانده افزود: با جمع آوری کمکهای نقدی و غیره از سوی مردم از جمله اعضای شورای اداری شایدبتوانیم قطره ای از دریای رشادتها و جانفشانیهای این عزیزان را ارج نهیم.
شکری در ادامه به بحث اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل که از اساسی ترین بحثهای جامعه امروز ما به شمار می رود اشاره کرده از ادارات و نهادهای شهرستان برای تلاش در این راستا تقدیر کرده افزود: با توجه به اینکه استان ما بعنوان 3 استان پایلوت برای اقتصاد مقاومتی در نظر گرفته شده باید ادارات ما بر تلاشهای خود در این راستا بیافزایند تا استاندار آذربایجان شرقی با دستی پر به محضر مقام معظم رهبری در بهمن ماه سال جاری برسند.
وی همچنین با اشاره به هفته پدافند غیرعامل و اجرای برنامه ها و رزمایشهای مختلف برای سنجش آمادگی ادارات خدمات رسان شهرستان افزود: تهدیدها و خطرات به دو دسته انسانی و طبیعی تقسیم می شوند که در تهدیدها و خطرات طبیعی نیاز به پدافند غیرعامل ضرورت می یابد.
فرماندار ویژه میانه در ادامه از راه اندازی شرکت توسعه و عمران شهرستان میانه بنام آرمان خبرداده با بیان مزایای ایجاد این شرکت در راستای توسعه و عمران شهرستان میانه و رفاه هرچه بیشتر مردم با بازگرداندن سود پروژه های اجرایی به نفع مردم، میانه را دومین شهر پیشگام استان بعد از تبریز در راه اندازی این شرکت عنوان کرد.
وی حداقل میزان خرید سهام برای یک فرد را 1 میلیون و 500 هزار ریال و حداکثر مبلغ سهام را 50 میلیون ریال عنوان کرده افزود: با هماهنگی از طریق بانکها 10 میلیارد ریال برای خرید سهام به حساب شرکت برای افراد یا کارکنان ادارات در نظر گرفته شده که می توانند به بانکهایی که لیست آنها اعلام خواهد شد مراجعه کرده و با توافقات حاصله به خرید سهام اقدام نمایند.
شکری با اشاره به حضور در 3 همایش و سمینار بزرگ پارک علم و فناوریهای نوین، بیزنس حلال بین کشورهای اسلامی و سمینار گردشگری کشورهای اسلامی در کشور مالزی با سابقه 55 ساله گفت: درآمد سرانه مالی درکشور مالزی 80 هزار دلار و درآمد سرانه مالی در کشور ما 8 هزار دلار می باشد در حال که ما کشوری با سابقه 2 هزارو 500 ساله هستیم.
وی با بیان اینکه کشور مالزی با 25 میلیون جمعیت 30 میلیون نفر گردشگر دارد به اشتغالزایی ثابت 2 میلیون نفری از محل گردشگری در این کشور اشاره کرده افزود: برنامه ریزی ، اراده و تصمیم مناسب، حمایت از ایده و طرح و سرمایه گذار تنها دلیل رمز موفقیت و پیشرفت این کشور محسوب می شود که ما نیز باید با انجام این کارها بتوانیم با توجه به سابقه کشورمان به توسعه هرچه بیشتر آن کمک کنیم.  
در این جلسه اسد اسدی رییس اداره پست با ارائه گزارشی از عملکرد 6 ماهه پست از ارسال 53 هزارو 23 فقره مرسوله و نامه پستی خبرداد.
فرج اله جعفری رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز هدف این کمیته را توانمندسازی و خوداتکایی افراد برای حفظ عزت و کرامت انسانی عنوان کرده از پرداخت 25 میلیارد ریال مستمری در 6 ماهه اول به تحت پوششین کمیته خبرداده افزود: این کمیته به ارائه تسهیلات 40 میلیون ریالی تا 300 میلیون ریالی برای خوداتکایی و اشتغالزایی مددجویان توانمند پرداخته است.
اکبر ناصری رییس شرکت گاز میانه هم با حضور در این جلسه با بیان اهداف شرکت گاز به اطلاع رسانی و آگاهی دهی در استفاده صحیح از وسایل گازسوز تاکید کرده با اشاره به مرگهای خاموش و 11 مورد مسمومیت و 2 فوتی در اثر خفگی با گاز در شهرستان میانه طی سال گذشته از برپایی چادرهای مشاوره در سطح شهرستان و یک چادر مشاوره در میدان معلم شهر با ارائه آثار تبلیغی و اطلاع رسانی توسط شرکت گاز میانه خبرداد.
وی به سامانه تلفن گویای 2194 و سامانه پیام کوتاه 100002194 و تلفن امداد 194 شرکت گاز اشاره کرده گفت: این سامانه ها برای تسهیل و تسریع در ارائه خدمات و امداد رسانی راه اندازی شده است.
در پایان مراسم از 4 مسوول شهرستان برای همراهی  و همکاری و تلاشهای شبانه روزی بیشتر آقایان مهدی نوایی رییس اداره ورزش و جوانان، اصغر مخبر رییس حوزه بانک ملی، اسفندیار صادقی رییس آموزش و پرورش و مشایخی معاون آموزشی این اداره با اهدای لوح تجلیل بعمل آمد.
**********************

مدیر کل سازمان اموال و املاک استان آذربایجان شرقی با اشاره به اهداف سازمان بنیاد مستضعفان از هزینه 700 میلیارد ریالی این سازمان در جهت اشتغالزایی و تولید خبرداد.
ضیامهر عبدالهی در جلسه شورای اداری شهرستان میانه  با اشاره به اینکه ۶۰۰ فقره سند املاک به محرومان و واجدان شرایط شهرستان میانه، با حضور سعیدی‌کیا، رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی کشور اعطا شد افزود: از ابتدای سال 94 این طرح شروع شده و در این 18 ماهه تنها یک هزارو 400 نفر خانوار مراجعه کرده اند که از این تعداد 600 فقره سنددار شده و 600 فقره در دست اقدام است که انتظار می رود با توجه به مهلت یکساله تمدید شده با اطلاع رسانی و همکاری مسوولین شهرستان تمامی 6000 خانوار به سنددار شدن املاک خود که مزایای بسیاری برای آنها خواهد داشت و قسمت اعظم آن هبه مقام معظم رهبری است اقدام کنند.
وی از مرحله خرید زمین برای احداث گاوداری 6 هزار راسی در شهرستان میانه با 750 میلیارد ریال اعتبار با اشتغالزایی مستقیم برای 200 نفر و غیر مستقیم برای 600 نفر از سوی بنیاد مستضعفان خبرداد.
عبدالهی طرح ارتقای سلامت مادران باردار، شیرده و نوزادان با تهیه و توزیع سبدهایی هرکدام به ارزش 6 الی 7 میلیون ریال که 130 سبد تا به امروز در شهرستان میانه توزیع شده، خرید و یا احداث مسکن برای خانوارهای استان که دارای 2 فرزند معلول یا بیشتر که فاقد مسکن هستند که در این خصوص 13 خانوار از شهرستان میانه معرفی شده اند و انتظار می رود تعداد خانوارهای واقعی با پیگیری بهزیستی مشخص شود و اشتغالزایی و تولید را از عملکردهای این سازمان عنوان کرد.
مدیرکل سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه متراژ املاک واگذاری در میانه که فاز اول این طرح در آذربایجان شرقی است، بیش از 45 هزار مترمربع و ارزش ریالی آن معادل 121 میلیارد ریال برآورد شده، گفت: بیش از 99 درصد املاک به‌صورت کاملاً رایگان و الباقی بر اساس دستورالعمل طرح حمایتی بنیاد به محرومان میانه اعطا می‌شود.
معاون آب و فاضلاب شهری استان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه توزیع آب شهری و جمع آوری و تصفیه فاضلاب شهری از وظایف ذاتی این سازمان محسوب می شود از اقدام این سازمان برای تامین آب شرب میانه خبرداده افزود: با توجه به اینکه این طرح در حال اجراست برای اینکه مردم در حین اجرای طرح با مشکل کمبود آب مواجه نشوند مخزن 1000 متر مکعبی ذخیره آب شرب در آقکند در دست اقدام است.
شعبانپور از اجرای طرح فاضلاب به طول 206 کیلومتر که 170 کیلومتر یعنی 86 درصد آن به اتمام رسیده و 14 درصد باقی مانده گفت: برای سال جاری 12 کیلومتر در شهرک اندیشه و سایر محلات در نظر گرفته شده و به اجرا خواهد رسید.
       

[ منبع این خبر سایت صدای میانه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال