ماده غذایی سودمند برای جلوگیری از بیماری سرطان تخمدان


خوراکی مفید برای پیشگیری از سرطان تخمدان

تصویر و عکس غذا سودمند برای جلو گیری از بیماری سرطان تخمدان

ترکیبات پیاز, مانع از تکثیر و بهبود سلول‌های بیماری سرطان تخمدان می‌شود

مطالعات تازه ترکیباتی را در پیاز نمایان کرده که می‌تواند مانع از تکثیر سلول‌های سرطانی شود و محققان پیشنهاد کرده‌اند این ترکیبات بویژه برای خانم ها سودمند است زیرا از بروز بیماری سرطان تخمدان در آنها پیش گیری می‌کند.

پیاز علاوه بر این‌که کالری پایینی دارد، مملو از ویتامین‌ها، موادمعدنی و آنتی اکسیدان‌هاست. پیش از این محققان دریافته بودند که این گیاه تند فواید تندرستی بسیاری دارد و حالا مشخص شده می‌تواند جلوی گسترش سلول‌های سرطانی در تخمدان را نیز بگیرد.

دانشمندان دانشگاه «کوماموتو» کشور ژاپن به تازگی کامیاب به کشف ترکیباتی در پیاز شده‌اند که مانع از تکثیر و بهبود سلول‌های بیماری سرطان تخمدان می‌شود.بیماری سرطان تخمدان اپیتلیال از شایع‌ترین انواع مختلف بیماری سرطان تخمدان به تعداد می‌رود و ۴۰ درصد از مبتلایان به آن فقط تا ۵ سال امید به حیات دارند. از این رو درمان‌های اثرگذار برای این مریضی باید در دستور کار قرار گیرد تا قادر باش امید به حیات را در این بیماران زیاد کرد. همچنین در ۸۰ درصد مبتلایان، پس از اولین دوره شیمی معالجه ای، مریضی عود می‌کند.

محققان به تازگی مخلوطی را موسوم به «پیاز A» یا ONA در پیاز کشف کرده‌اند که مانع از تکثیر و بهبود سلول‌های سرطانی تخمدان می‌شود. بررسی‌ها نشان داد که پس از تزریق ترکیب ONA به مبتلایان بیماری سرطان تخمدان اپیتلیال، رشد سلول‌های سرطانی کاهش یافت. در واقع، این ترکیبات موجود در پیاز فعالیت تومورهای سلول‌های سرطانی را متوقف می‌کنند.

محققان دریافتند که از این ترکیبات می‌توان در تولید داروهایی با فایده ضد قدرتمندی تکثیر تومورهای سرطانی بهره گرفت. آنها این ترکیب اثرگذار را در قالب داروی غذا به موش‌ها دادند. نتایج حاصل شده حاکی از آن بود که پس از دوره معالجه ای، علاوه بر این که طول عمر موش‌های مبتلا افزایش یافت، بهبود تومورهای سرطانی نیز تا حد قابل ملاحظه‌ای کاهش یافت.

این درمان امتحانی روی جانداران پیامد جانبی نیز درپی نداشته و محققان امیدوارند که با آزمایش‌ها و بررسی‌های بیشتر بتوانند در آینده‌ای نزدیک این راهکار اثرگذار معالجه ای را روی بیماران انسانی مبتلا به بیماری سرطان تخمدان به کار گیرند.

__________________________________

گردآوری از : ستاره ط.

سلامت بانوان در بخش سلامت خانواده سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بردم از ره دل حافظ به دف و چنگ و غزل
««« »»»
تا جزای من بدنام چه خواهد بودن

ماده غذایی سودمند برای جلوگیری از بیماری سرطان تخمدان

TT / 95 — TP / 28%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال