وارسی نقشه مسیر پردازش خط و زبان فارسی در پژوهشگاه ICT


بررسی نقشه راه پردازش خط و زبان فارسی در پژوهشگاه ICT

در نشستی چهل ودوم شورای راهبری جویشگر بومی ،نقشه راه پردازش خط و زبان فارسی در این جویشگر با بررسی موضوعاتی نظیر پیکره ها و منابع زبانی، ابزارهای پایه پردازش زبان نرمال، ابزارها و سامانه های کاربردی پردازش زبان نرمال، سامانه های کاربردی پردازش متن مطالعه شد.
علیرضا کمک دبیر شورای راهبری جویشگر بومی در این نشستی شورا به سیاست های توصیه ای از سوی جویشگرها بومی توجه کرد و گزارشی از روند اجرا و نظارت بر برنامه های مصوب ارائه کرد که از سوی اعضای حاضر موردبحث و بررسی قرار گرفت.
در ادامه جلسه، محمد بحرانی از محققان پژوهشگاه ICTدر خصوص نقشه راه پردازش خط و زبان فارسی در سبک جویشگر بومی توضیحاتی داد و به موضوعاتی نظیر پیکره ها و منابع زبانی، ابزارهای پایه پردازش زبان نرمال، ابزارها و سامانه های کاربردی پردازش زبان نرمال، سامانه های کاربردی پردازش متن، سامانه های کاربردی پردازش گفتار، سامانه های کاربردی پردازش تصاویر نوشته ای و سامانه های مخلوطی توجه کرد و اولویت های این حوزه از سبک جویشگر بومی را اعلام کرد.
مریم طایفه محمودی یکی دیگر از محققان پژوهشگاه به بررسی و تفسیر حالت محتوا و خدمات محتوایی موردنیاز برای سبک جویشگر بومی اشاره کرد. ودر ادامه به حالت محتوا در درون کشور و بررسی حالت محتوا در کشورهای گوناگون و تدوین اولویت بندی میان برنامه های حائز اهمیت پروژه محتوا و خدمات محتوایی توجه کرد.

***لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در انتهاي صفحه بنويسيد***

نگارش توسط: تهمينه ث.

اینترنت و وب در بخش کامپیوتر , اینترنت و موبایل سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

قصه العشق لا انفصام لها
««« »»»
فصمت‌ها هنا لسان القال

وارسی نقشه مسیر پردازش خط و زبان فارسی در پژوهشگاه ICT

TT / 35 — TP / 15%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال