روایت دبیر کمیته تکنولوژی جزئیات و ارتباطات مجلس از ملاقات با وزیر ارتباطات: قابلیت مشارکت قسمت اختصاصی در واردات فضای مجازی موجود باشد


روایت دبیر کمیته فناوری اطلاعات و ارتباطات مجلس از دیدار با وزیر ارتباطات: امکان مشارکت بخش خصوصی در واردات اینترنت وجود دارد

دبیر کمیته تکنولوژی اطلاعات و ارتباطات مجلس شورای اسلامی جزییات نشست مشترک این کمیسیون را با مدیران ارشد وزارت ارتباطات اعلام کرد.
سه شنبه هفته گذشته اعضای کمیسیون صنایع مجلس به وزارت ارتباطات رفته و با وزیر و معاونان وی ملاقات کردند.
نماینده سبزوار و دبیر کمیته تکنولوژی اطلاعات و ارتباطات مجلس درباره این ملاقات به فارس نقل کرد: در نشست اخیر کمیسیون صنایع با وزارت ارتباطات، نمایندگان اعلام کردند که امکان مشارکت بخش اختصاصی در واردات پهنای باند به کشور با حفظ مهار حاکمیتی وجود دارد.
رمضانعلی سبحانی فر اضافه کرد: در این نشست بر لزوم مسابقه ای شدن واردات پهنای باند در کشور تاکید شد.
دبیر کمیته تکنولوژی اطلاعات و ارتباطات مجلس اضافه کرد: نمایندگان مجلس به وزارت ارتباطات اعلام کردند که امکان مشارکت بخش اختصاصی در واردات پهنای باند به کشور با حفظ مهار حاکمیتی وجود دارد.
وی با اظهار این که معتقدیم در مسابقه ای شدن واردات پهنای باند امکان اعمال مهار های حاکمیت وجود دارد، نقل کرد: حاکمیت قادر هست با اعمال شرایطی همچنان مهار، نظارت و تصفیه را در گیت وی (دروازه وارد شدنی فضای مجازی) بر عهده بگیرد.
سبحانی فر نقل کرد: همچنین در این نشست علاوه بر اظهار واگذاری فعالیت ها به بخش اختصاصی، نمایندگان انتظارات خود را درباره اجرایی شدن با سرعتتر اساسنامه تازه شرکت پست، تسریع در صدور پروانه دو اپراتور پستی اختصاصی، قرار گرفتن فعالیت های پست بانک در مسیر عمده خرده بانکداری و ایجاد شعبه در شهرستان ها و نواحی محروم و روستایی، توسعه تلفن ثابت و تلفن همراه، بهره گیری از توان داخلی در توسعه ها و بهره گیری از پتانسیل هاب ناحیه برای ترانزیت فضای مجازی را با وزارت ارتباطات مطرح کردند.
براساس این گزارش وزیر ارتباطات و تکنولوژی اطلاعات در نشست نقل کرد: وزارت ارتباطات و تکنولوژی اطلاعات برای تعامل با مجلس ارزش زیادی قایل است و هم در دوره گذشته و هم در دوره فعلی روابط خوبی با نمایندگان مجلس شورای اسلامی داشته و دارد. وی توسعه بخش ارتباطات و تکنولوژی اطلاعات را زیرساخت توسعه همه بخش های کشور عنوان کرد و اضافه کرد: در دولت یازدهم وزارت ارتباطات برنامه های مهم ملی و اهمیتی می داری را همچون رومینگ ملی، هم کدسازی، ترابردپذیری، توسعه زیرساخت های رابطه ای، فاز اول شبکه ملی اطلاعات و فضای مجازی منتقل کنی به ۱۸ هزار روستا را به انجام رساند که قطعا این مهم با پشتیبانی همه بخش های نظام ازجمله مجلس صورت پذیرفته است.
وی در ادامه از عزم دولت به واگذاری امور به بخش اختصاصی گزارش کرد و نقل کرد: تکلیف ما نظارت و سیاست قرار دهی است و از وجود بخش اختصاصی پشتیبانی می کنیم.
اکبریان، رییس کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی نیز نقل کرد: همکاری بسیار خوبی بین وزارت ارتباطات و کمیسیون صنایع وجود دارد و ادامه کشف خواهد کرد.وی نقل کرد: کمیسیون صنایع مدام پشتیبان وزارت ارتباطات است و مطالبات نمایندگان در زمینه اقدامات اپراتورهای ثابت و همراه که جزو بخش اختصاصی هستند نیز بنا به ذات نمایندگی آنان است.

– نظرات شما براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود –

گردآوری توسط : خرمدل د.

اینترنت و وب در بخش کامپیوتر , اینترنت و موبایل سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

رقيبان غافل و ما را از آن چشم و جبين هر دم
««« »»»
هزاران گونه پيغام است و حاجب در ميان ابرو

روایت دبیر کمیته تکنولوژی جزئیات و ارتباطات مجلس از ملاقات با وزیر ارتباطات: قابلیت مشارکت قسمت اختصاصی در واردات فضای مجازی موجود باشد

TT / 98 — TP / 21%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال