چندین مورد ی کاربردی برای نگهداری از کفش (۲ عکس)


چند نکته ی کاربردی برای نگهداری از کفش

همانطور که آگاهی می دارید پا قلب دوم انسان نامیده میشود .تکلیف مواظبت ازقلب دوم یعنی پا را کفش ها به عهده دارند
همانطور که آگاهی می دارید پا قلب دوم انسان نامیده میشود .تکلیف مواظبت ازقلب دوم یعنی پا را کفش ها به عهده دارند . پس همانطور که کفش ها از پاهای ما مواظبت میکنند ما هم باید از کفش ها به خوبی بهره گیریم واز آنها نگهداری کنیم تا هم وقت بیشتری بتوانیم از آنها بهره گیریم و هم شکل ظاهری شان را ازدست ندهند.

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس چندین مورد کاربردی برای نگهداری از کفش

ابتدا در انتخاب کفش دقت کنید ، کفش هایی با جنس با کیفیت و دوخت عالی را برای تهیه کرد برگزید .
مرتب به کفش ها واکس بزنید ، با اینکار عمر کفش ها بیشتر میشود.پیش از واکس زدن ابتدا گردوغبار روی آنها را زدایید وبرای این که درخشندگی بیشتری داشته باشند ،با کمی روغن زیتون ویا وازلین آنها را روغنی کنید ،سپس واکس بزنید.

چنانچه کفش هایتان خیس شدند و یا چنانچه آنها را شستید، هیچگاه کفش های خیستان را روی بخاری ویا شوفاژ و یا در کنارشومینه قرار ندهید. کفش ها را در هوای آزاد قرار بدهید تا با جریان هوا خشک شوند. همچنین داخل آنها نشریه خشک قرار بدهید ،تا شکل ظاهری کفش حفظ شود.پس از خشک شدن به آنها واکس بزنید. چنانچه کفش های شما پارچه ای میباشد پیش از این که کفش کاملا خشک شود از اسپری کفش بهره گیرید .

هیچگاه کفش های خیستان را داخل جعبه ودر کمد قرار ندهید زیرا سبب ایجاد بوی نامطبوع و همچنین رشد باکتری می شود.وحتی احتمالا سبب کپک زدن داخل کفش هایتان شود.

چنانچه میخواهید کفش های چرمی شما مجدداً بدیع شوند ،ابتدا گرد و غبار روی آنها را پاک کنید ،سپس سفیده تخم مرغ را خوب بزنید تا کف کند ،آن را روی سطح کفش بمالید واجازه دهید تا خشک شود، سپس با یک پارچه پاک روی کفش بکشید

بوی بد کفش

برای پیش گیری از بوی بد کفش هر روز جوراب و پاهایتان را بشویید . و داخل کفش هایتان مقدارکمی ساج و یا جوش شیرین بریزید، این مواد از تولید بوی نامطبوع پیش گیری میکنند.

چنانچه روی کفش هایتان در تاثیر برف و باران شوره زده است ،و با شستشو و واکس زدن این شوره نابود نمی شود، کمی اسفنج یا پنبه را به ترکیب آب و سرکه آغشته کرده و کفش هایتان را با آن پاک کنید. این شوره ها به سادگی نابود می شوند.

برای پاک کردن کفش های کتونی از یک مسواک و یا فرچه و شامپوی ویژه شستشوی قالی بهره گیرید ،با این راهکار به سادگی قادر می باشید آنها را پاک کنید.

چنانچه پاشنه کفش شما دچار فرسودگی شد و یا میخ پاشنه در کفش شما نمایان ساخته شد فورا آن را تعمیر کنید تا از عمر کفش تان کاهش داده نشود.

چنانچه میخواهید کفش های چرمی شما مجدداً بدیع شوند ،ابتدا گرد و غبار روی آنها را پاک کنید ،سپس سفیده تخم مرغ را خوب بزنید تا کف کند ،آن را روی سطح کفش بمالید واجازه دهید تا خشک شود، سپس با یک پارچه پاک روی کفش بکشید .

پیش از این که چکمه های بلندتان را در کمد قرار بدهید ، نشریه را لوله کرده ودر داخل آنها قرار بدهید تا ساق چکمه صاف بایستد ویا این که چکمه ها را به صورت استراحت کرده در کمد قرار بدهید ،با اینکار از ترک خوردن واز بین رفتن چرم ساق چکمه پیش گیری کرده اید.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس چندین مورد کاربردی برای نگهداری از کفش

سعی کنید کفش هایتان را بدون جوراب بر تن نکرد ،زیرا عرق پا به قسمتهای داخلی و کف کفش زیان میرساند.

کمد و یا جاکفشی خوب ترین جا برای نگهداری از کفش میباشد. البته فاصله بین آنها را رعایت کنید، گذاشتن کفش ها روی هم سبب نابود شدن آنها میشود. موقع بر تن کردن کفش از پاشنه کش بهره گیرید تا پاشنه کفش هایتان زیان نگاه نکند.

در هنگام تهیه کرد کفش به سایز آن دقت کنید . زیرا چنانچه کفش کوچولو تر و یا بزرگتر از پای شما باشد عمر آن بسیار کوتاه خواهد شد .

چنانچه کفش های شما بندی میباشد پیوسته بندهای آن را کاملا گشایید و پس از بر تن کردن مجدداً ببندید. گاهی اوقات از روی تنبلی بندهای کفش را کمی شل بسته تا دیگر احتیاجی به باز و بسته کردن آن نباشد . با این کار در موقع از پا درآوردن و پا کردن کفش فشار بیشتری به آن می آید و عمر کفش کاهش کشف میکند.

سعی کنید بیشتر از یک جفت کفش داشته باشید . استفاده مستمر وهر روزه از یک کفش عمر آن را کوتاه می کند.

**************

مسئول متن : فرخنده م.

تازه های مد و ستاره ها در بخش دنیای مد و زیبایی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چشمم از آينه داران خط و خالش گشت
««« »»»
لبم از بوسه ربايان بر و دوشش باد

چندین مورد ی کاربردی برای نگهداری از کفش (۲ عکس)

TT / 171 — TP / 23%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال