چگونه دست خط شما شخصیت شما را می تواند آشکار کند؟


چگونه دست خط شما شخصیت شما را می تواند آشکار می کند؟
مدت زمان خواندن۱ دقیقه

دست خط شما بیشتر از آن چه که شما فکر می کنید اطلاعاتی درباره شخصیت شما آشکار می کند. دانشی به نام خط شناسی وجود دارد که آن شامل تجزیه و تحلیل و مطالعه خط ها برای پیدا کردن صفات شخصیتی است.

خط شناسی قرن ها وجود داشته است و اولین بار با بیرون آمدن کتابی در سال ۱۶۲۲ برای عموم شناخته شده است ولی کلمه خط شناسی (Graphology) در سال ۱۸۷۹ به وسیله جین میکون فرانسوی ابداع شده است. در آخر آن قرن روانشناسی به عنوان یک حرفه شناخته شد و این امر باعث شد که پیشرفت های بسیاری در این زمینه اتفاق افتد و فقط در قرن ۱۹ بسیار برجسته شد.

شاید برای شما تحیر انگیز باشد که خط شناسی امروزه برای اهداف متفاوتی استفاده می شود از جمله این اهداف:

۱- در تسهیلات آموزشی برای این که رابطه بهتر معلم-دانش آموزی و محیط آموزشی بهتر را به وجود آورند.

۲- غربالگری کارمندان در مصاحبه های شغلی: بسیاری از شرکت های بزرگ مصاحبه های سنتی را با تجزیه و تحلیل دست خط ها مکمل کردند تا مطمئن شوند فرد مناسبی را انتخاب می کنند.

۳- در تحقیقات جنایی مظنونان را به وسیله دست نوشته های آنان شناسایی می کنند.

۴- دریافت فهم بهتری از سلامتی یک فرد. برای مثال دانشمندان دریافته اند زوال در نوشتن ( مثل لرزیدن دست ) در بیماران آلزایمر یک زوال را نشان می دهد.

با توجه به کاربرد های متفاوتی که آن دارد شاید برای شما جالب باشد که این کار در عمل چگونه است.

در اینجا به چهار حوزه توجه می شود: اندازه ، شیب ، فشار و فاصله. با تجزیه و تحلیل هر یک از آن ها ،صفات شخصیتی خاصی مشخص می شود.البته این مطلب قسمت کوچکی از آن است و طبق متخصص خط شناسی ، کتی مک نایت با تجزیه و تحلیل خط یک فرد می توان بیشتر از ۵۰۰۰ صفت شخصیتی مشخص شود.

برای شروع ابتدا یک جمله بنویسید و طبق اطلاعات زیر آن را تجزیه و تحلیل کنید.

اندازه

چگونه دست خط شما شخصیت شما را می تواند آشکار می کند؟2چگونه دست خط شما شخصیت شما را می تواند آشکار می کند؟2

بزرگ نوشتن

دلالت بر این دارد که شما فردی برون گرا هستید .شما از بودن با مردم لذت می برید.شما از گردهمایی های اجتماعی مثل جشن ها و برخورد با مردم بسیار خوشتان می آید.

کوچک نوشتن

دلالت بر این دارد که شما درون گرا هستید. شما به شدت متمرکز هستید و این سطح تمرکز بالا نقطه قوت شما است. اگر شما بر روی یک پروژه خلاقانه مثل طراحی وب کار می کنید می توانید کاملا به آن تمرکز کنید و اثرات بیرونی را نادیده بگیرید.وقتی درس می خوانید آنقدر متمرکز می شوید که اگر فردی بخواهد با شما در آن هنگام ارتباط برقرار کند صدایش را نمی شنوید.

شیب

چگونه دست خط شما شخصیت شما را می تواند آشکار می کند؟3چگونه دست خط شما شخصیت شما را می تواند آشکار می کند؟3

شیب به سمت راست

احساسات بر شما حکومت می کنند. شما بسیار احساساتی هستید و بدون فکر عمل می کنید. شما به دوستان و خانواده خود بسیار نزدیک هستید.شما ممکن است به گونه ای احساسات خود را بیان کنید که از نظر دیگران احمقانه به نظر برسد.شما ممکن است هنگام ملاقات دوستتان به طرف او بدوید و او را محکم بغل کنید.

یا شما ممکن است بدون هیچ برنامه قبلی سوار ماشین شوید و به مکان های مختلفی بروید. ممکن است وسایلی که به عنوان هدیه از نزدیکانتان می گیرید در جاهای خاصی از خانه تان بگذارید و آن ها را ارج می نهید.

بدون شیب

شما بسیار عملی و منطقی هستید شما نمی گذارید که احساسات بر روی فرآیند تصمیم گیریتان تاثیر بگذارد.

برای مثال اگر دوستتان به خانه شما آید و به شما پیشنهاد دهد که با وی بیرون روید شما ابتدا فکر می کنید و نکات مثبت و منفی بیرون رفتن و ماندن در خانه را در نظر می گیرید و بعد تصمیم می گیرید. شما شاید از دوستتان بپرسید که قرار است دقیقا کجا بروید و چه کاری بکنید.

شیب به سمت چپ

شما فردی ساکت هستید و بیشتر دوست دارید با اشیاء کار کنید تا انسان ها. شما به خود شناسی می پردازید. شما ممکن است غرق در نقاشی کردن یا هر کاری که به اشیاء مربوط است بشوید.

فشار

چگونه دست خط شما شخصیت شما را می تواند آشکار می کند؟4چگونه دست خط شما شخصیت شما را می تواند آشکار می کند؟4

فشار زیاد

احساسات شما قوی هستند. شما همدل هستید و چیزهای متفاوت را با شدت حس می کنید. این ممکن است بدین معنی باشد که شما سریع عکس العمل نشان می دهید و می گذارید که احساسات تان عمل کند.

فشار کم

شما فردی بی خیال هستید . از جایی به جای دیگر می روید و فردی سرگردان هستید .شما اجازه نمی دهید که احساسات کنترل شما را به دست گیرند. تاخیر هواپیما برای شما مهم نیست. شما موقعیت ها را همان گونه که هستند می پذیرید و چیزی دیگری را پیدا می کنید تا ذهن خود را مشغول کنید.

شما وقت و انرژی خود را با جست و جو بی فایده هدر نمی دهید و سعی می کنید بفهمید چرا این مشکل وجود دارد. شما همه چیز را همان گونه که هستند می پذیرید و می دانید که نالیدن فقط باعث استرس می شود.

فاصله خطوط

چگونه دست خط شما شخصیت شما را می تواند آشکار می کند؟1چگونه دست خط شما شخصیت شما را می تواند آشکار می کند؟1

فاصله کم

مدیریت زمان نقطه قوتی برای شما نیست. شما ممکن است با یک روال خاص زندگی کنید.ممکن است برای قرار ها دیر برسید یا برای روزتان برنامه اضافی بریزید. شما گذر زمان را احساس نمی کنید.

فاصله مناسب

شما از مرزها آگاهی دارید و وقت شناس هستید. وقتی یک ملاقات برای زمانی خاص برنامه ریزی شده شما سر ساعت آنجا هستید و می دانید دیر رسیدن قابل قبول نیست. شما به طور ناگهانی به خانه یک فرد نمی روید بلکه قبل از رفتن از آن ها می پرسید که آیا امکان دارد به آنجا بروید یا خیر.

0
0

شاید به این مطالب هم علاقمند باشید:

11 تفاوت والدین عادی و عاقل در یک کمیک جالب و پندآموز
لیستی از کارهایی در آشپزخانه برای کودکانی از سن 2 تا 12
5 مرحله از عشق وجود دارد ولی اکثر مردم در مرحله سوم درجا می زنند
(کمیک) بین علاقه و عشق واقعی چه تفاوت هایی وجود دارد
FacebookFacebookTwitterTwitterGoogle+Google+TelegramTelegramPinterestPinterestEmailEmailاگر خوشتان آمده به دوستتان نشان دهید
;!( function( w, d ) { 'use strict'; var ad = { user: "1474869221", width: 728, height: 90, id: 'anetwork-' + ~~( Math.random() * 999999 ) }, h = d.head || d.getElementsByTagName( 'head' )[ 0 ], s = location.protocol + '//static-cdn.anetwork.ir/aw/aw.js'; if ( typeof w.anetworkParams != 'object' ) w.anetworkParams = {}; d.write( '
' ); w.anetworkParams[ ad.id ] = ad; d.write( '' ); })( this, document );

[ منبع این خبر سایت فان و خنده می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات