گشتم نبود، نگرد نیست


گشتم نبود، نگرد نیست

با آن‌که اجلاس شرکت‌های هواپیمایی نرخ یک میلیون و ۱۰۰ تا یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان را برای نرخ بلیت پرواز رفت و برگشت عتبات عالیات اعلام کرده که در ضعف نظارت‌ها و وجود پررنگ دلالان نمی‌توان با قیمت کمتر از ۲.۵ میلیون تومان بلیت خریداری کرد.

تصویر و عکس   گشتم عدم، نگرد نیست

به اعلان سرزه و به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اسعدی سامانی دبیر اجلاس شرکت های هواپیمایی حدود ۱۰ روز گذشته، از تعیین قیمت بلیت پروازهای نجف و بغداد برای بازه وقتی ۲۳ برج آبان سال جاری تا ۵ آذرماه گزارش کرده و نقل کرده بود: بر این اساس نرخ بلیت پرواز رفت و برگشت تهران بزرگ-نجف و تهران بزرگ-بغداد یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان خواهد بود.

وی همچنین نرخ بلیت پرواز رفت و برگشت مشهد-نجف و مشهد-بغداد را یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان اعلام کرد.

این در حالی بود که به فاصله چندین روز بعد از این اعلام قابل انتظار، نرخ بلیت پرواز عتبات عالیات به سرعت ازدیاد یافت تا جاییکه قیمت بلیت پرواز تهران بزرگ-نجف-تهران بزرگ به یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسید. قیمت پرواز رفت و برگشت مشهد-بغداد نیز به مرز دو میلیون تومان نزدیک شد.

در ادامه سیر صعودی نرخ بلیت پرواز عتبات عالیات برای ایام اربعین امام حسین ع ادامه داشت به طوریکه قیمت پرواز تهران بزرگ-نجف به یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و نرخ بلیت برگشت این مسیر پروازی به یک میلیون و تومان ازدیاد یافت. نرخ بلیت رفت و برگشت مشهد-نجف نیز رکورد ۲.۵ میلیون تومان را به اتمام رسانده است.

حقیقت آن است که به خاطر در اختیار گرفتن بازار پروازهای عتبات عالیات توسط دلالان، تهیه بلیت این پروازها با قیمت اعلام شده دست نیافتنی است. در این بین چنانچه "پیشنهاد دیروز به زائران عتبات عالیات را فاکتور بگیریم" متولی حمل ونقل هوایی یعنی سازمان هواپیمایی کشوری اقدام ویژه ای برای ساماندهی بازار پرواز عتبات عالیات به انجام نرسانده است.

به اعلان سرزه و به نقل از تسنیم، هر سال چندین روز مانده به ایام اربعین از قصه تکراری "توافق ایرلاین ها و سازمان هواپیمایی" بر سر نرخها پرده برداری می شود. توافقی که تنها یک اکران است تا حقیقت، به این علت که از ماه ها پیش مجوزهای عرضه بلیت به صورت چارتری به ایرلاین ها داده شده، یعنی اینکه مردمان عملا سرکارند.

—————————————————–

تهیه شده توسط: كيانا ی.

اقتصادی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

از آن زمان که بر اين آستان نهادم روی
««« »»»
فراز مسند خورشيد تکيه گاه من است

گشتم نبود، نگرد نیست

TT / 81 — TP / 23%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال