۹ نشانه افزایش سموم در اندام


۹ علامت ازدیاد سموم در بدن

شاید به نگاه تان باورنکردنی بیاید، اما وقتی که اندام ما از توکسین یا سموم زیاد در عذاب باشد سعی می کند خود را تطهیر کند و پیام های متعددی می اعزام کنند تا شما نیز به آن یاری رسانید. خوشبختانه تغذیه سالم و در پیش گرفتن سبک حیات سالم به کاهش میزان توکسین های اندام یاری میرساند. در این مطلب قصد داریم علائمی را که اندام به خاطر بالا برده شدن توکسین ها بروز می دهد چک کنیم.

فاطمه حلوایی-
تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس 9 نشانه افزایش سموم در اندام

چه اتفاقی می افتد؟

اطراف ما پر از ذرات گوناگون است که از طریق هوا، آب، مواد خوراکی ای و منابع دیگر وارد اندام مان می شوند. با وجود این که اندام ما مجهز به ارگان هایی است که تکلیف دفع میزان زیادی از این سموم را بر عهده دارند، اما گاه رقم میخورد که حتی این ارگان ها نیز اشباع می شوند و قادر نیستند به درستی از عهده این مسئولیت بربیایند. در نتیجه اندام از این سموم دفع نشده انباشته می شود و واکنش های جسمانی و روحی بروز می دهد. با وجود این که گهگاهی نمی توان به همین راحتی به افزایش سموم در اندام واقف شد، اما می توان با دقت کردن به برخی علائم، زبان اندام را خوب تر فهمید.

انباشتگی سموم : خستگی همیشگی

وقتی که اندام به طور مستمر و بیش از توان خود فعالیت میکند تا توکسین ها یا همان سموم انباشته شده در بافت ها را دفع کند، نرمال است که بیش از حد نیز احساس خستگی کند. این احساس خستگی حتی با استراحت کردن خوب نیز نابود نمیشود. توجه داشته باشید که خستگی، مشکل در تمرکز و احتیاج مستمر به استراحت کردن در ساعات غیرعادی می توانند نمایان کننده این باشند که اندام تان احتیاج به کمک شما در جهت دفع سموم دارد.

انباشتگی سموم : چاقی مستمر

لاغر شدن پیوسته کار چندان ساده ای نیست و احتیاج به تلاش مستمر و رژیم خوراکی ای و ورزش دارد. چنانچه به طور مستمر ورزش می کنید و تغذیه عالی ای دارید، اما باز هم وزن مییافزایید شاید دچار یک مشکل هورمونی شده اید. این شرایط قادر هست ناشی از افزایش توکسین و سمومی باشد که از طریق مواد خوراکی ای وارد اندام شده اند.

انباشتگی سموم : یبوست

سمومی که در خون تجمع مییابند، اثر مستقیمی روی سیستم عصبی دارند و واکنش های منفی شبیه به سردرد مستمر بوجود مییاورند

کولون ها نقش اثرگذاری در فرآیند دفع توکسین ها از اندام دارند. بروز مشکل در دفع مدفوع و ایجاد یبوست قادر هست ناشی از حبس شدن سموم زیادی در اندام باشد.

این مسئله قادر هست سبب ایجاد درد شکم، التهاب و مشکل در جذب مواد مغذی موجود در مواد خوراکی ای شود.

انباشتگی سموم : معضلات پوستی

پوست یک ارگان گسترده و همچنین آینه تندرست اندام است. در واقع وقتی که سموم زیادی در خون و بافت های اندام انباشته شده باشد، پوست به درستی آن را انژاس می دهد. در این صورت آکنه، ضایعات پوستی و واکنش های آلرژیک اظهار می کنند که اندام میزبان سموم زیادی شده است. علاوه بر این وجود گودی و تیرگی زیر چشم ها، اگزما و همچنین پسوریازیس نیز از جمله علائم انباشتگی سموم در اندام به حساب مییایند.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس 9 نشانه افزایش سموم در اندام

انباشتگی سموم : حرارت زیاد اندام

حرارت و گرمای زیادی اندام قادر هست یکی از علائم انباشتگی ترکیبات سمی در اندام باشد که کبد را وادار به کار بیش از حد می کند. این مسئله سبب افزایش تعریق می شود، چون اندام درپی راهی برای افزایش دفع توکسین ها از طریق پوست می گردد. بنابراین اندام زیادی عرق می کند.

انباشتگی سموم :سردردهای مستمر

چنانچه با وجود رعایت بهداشت دهان و دندان همچنان نفس تان بد بو است، شاید از معضلات کولونی و تجمع سموم در کبد عذاب میکشید

سمومی که در خون تجمع مییابند، اثر مستقیمی روی سیستم عصبی دارند و واکنش های منفی شبیه به سردرد مستمر بوجود مییاورند.

بافت های عصبی نسبت به مواد زاید بسیار حساس هستند. بنابراین مکان تعجبی نیست که چنین نا خوشی هایی بروز کنند.

انباشتگی سموم: تجمع روغنی ای های معده ای

سم پاک کنی به لاغر شدن یاری میرساند، چون این کار ترکیبات اضافی ای که سبب انباشتگی روغنی ای ها به دور شکم می شوند را از اندام دفع می کند. توکسین ها روی سطح قند و کلسترول خون اثر قرار میدهند این مسئله نیز سبب افزایش روغنی ای دور معده ای می شود.

انباشتگی سموم:بوی اندام دهان

هالیتوز یا بوی اندام دهان یکی از معضلات آزاردهنده برای خود فرد و دیگران است. چنانچه با وجود رعایت بهداشت دهان و دندان همچنان نفس تان بد بو است، شاید از معضلات کولونی و تجمع سموم در کبد عذاب میکشید. سموم انباشته شده در اندام، محیط سیستم کولونی را با مشکل مواجه کرده و روند تکثیر باکتری در دهان، دندان ها و لثه ها را سرعت می دهد. از طرف دیگر با افزایش سموم در خون، روی زبان از لایه ای زردمانند بر تن میشود که بوی بدی بوجود مییاورد.

انباشتگی سموم: سنگ کیسه صفرا

سنگ کیسه صفرا قادر هست در نتیجه تجمع ترکیبات زاید در صفرا باشد. کبد برای سم پاک کنی از اندام آغاز به تولید صفرای غلیظ تری در کیسه صفرا می کند. این مسئله نیز سبب افزایش روند سنگ سازی می شود.

چه باید کرد؟

چنانچه تصور می کنید این علائم در شما وجود دارد، در گام نخست به فکر تغذیه سالم باشید. پیش از هر کاری مواد خوراکی ای صنعتی را از برنامه خوراکی ای تان کنار زنید و مصرف آب، میوه ها و سبزیجات جدید را زیاد کنید. برای رسیدن به نتیجه خوب تر، یک رژیم سم پاک کنی مناسب را دنبال کنید، یا این که به سراغ آشامیدنیهای سم زدا بروید.

-براى بالا بردن سطح کيفى سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد-

تهیه کننده: مهتاب ذ.

انواع بیماری و درمان در بخش پیشگیری و انواع بیماری ها سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چندان گريستم که هر کس که برگذشت
««« »»»
در اشک ما چو ديد روان گفت کاين چه جوست

۹ نشانه افزایش سموم در اندام

TT / 250 — TP / 26%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال