مرز برای مردم خراسان تنها مصیبت به همراه داشته /تسخیر بازارهای هرات از سوی چینی ها و هندی ها


مرز برای مردم خراسان تنها مصیبت به همراه داشته /تسخیر بازارهای هرات از سوی چینی ها و هندی ها

نماینده مردمان تربت جام در مجلس شورای اسلامی گفت: مرز برای مردمان این نواحی در خراسان رضوی تنها سوگ همراه با داشته و از سود این نواحی هیچ بهره‌ای نبرده‌اند.

تصویر و عکس   مرز برای مردمان خراسان تنها سوگ همراه با داشته /تسخیر بازارهای هرات از سوی چینی ها و هندی ها

جلیل رحیمی در مکالمه با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس بیان داشت: در واقع حضور مرز در مجاورت شهرستان هایی شبیه به تایباد و تربت جام نه تنها برای آنها سودی همراه با نداشته بلکه تنها موجب بروز ناامنی و ترویج موضوعاتی شبیه به قاچاق بوده است.

وی با بیان این که برخی از معضلات در عملکرد مرز و گمرک در مجاورت این شهرستان ها حضور دارد، بیان کرد: برخی از اقدامات شبیه به تسریع راه آهن و شفاف سازی حساب های منطفه دوغارون باید در دستور کار قرار گیرد تا عواید مرز بیش از قبل معلوم شود.

عضو گردهمایی نمایندگان خراسان رضوی با بیان این که هم اکنون شاهد هستیم که چینی ها و هندی ها تا پشت مرزهای ما آمده و بازارهای ولایت هرات را تسخیر کرده اند، تصریح کرد: باید به گونه ای برنامه ریزی داشت تا از این ظرفیت نهایت استفاده را کرد اما هم اکنون این اتفاق نیفتاده و شاهد هستیم که بخشی از جمعیت استان در فقر شدید میزیند.

وی با بیان این که ما هم اکنون از بازار کشور افغانستان به صورت اصولی بهره نمیگیریم، تصریح کرد: باید از ظرفیت مرز به عنوان قوی ترین دروازه صادرات کشورمان به کشور افغانستان ۳۰ میلیونی بهره گرفته شود؛ هم اکنون میبینیم که ترک ها، هندی ها و چینی ها تا پشت مرزهای ما در بازار هرات آمده اند اما ما قادر نبوده ایم از این ظرفیت بهره گیریم.

**براى مشاهده مطالب مرتبط به بالای مطلب رجوع کنيد**

نگارش: رامتين م.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به آب روشن می عارفی طهارت کرد
««« »»»
علی الصباح که ميخانه را زيارت کرد

مرز برای مردم خراسان تنها مصیبت به همراه داشته /تسخیر بازارهای هرات از سوی چینی ها و هندی ها

TT / 60 — TP / 23%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال