وقتی"قطع نخاع" هم مانع از تحصیل دانش آموز دشتستانی نشد


وقتی"قطع نخاع" هم مانع از تحصیل دانش آموز دشتستانی نشد

خردسال دشتستانی که در تصادف رانندگی از منطقه نخاع زیان نگاه کرده بود، این مشکل مانع از تحصیل وی نشد و اکنون از امکانات تحصیل در منزل و معلم خصوصی برخوردار شده است.

تصویر و عکس    وقتی"قطع نخاع" هم مانع از تحصیل دانش آموز دشتستانی نشد

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد از بوشهر، انسان در ابعاد مختلف دارای توانمندی های خاصی است که معضلات قادر نیست مانع از حرکت رو به رشد و بهره مندی از توانمندی درونی انسان شود. در این بین انسان با اعتماد به نفس سالم می تواند به موفقیت های ضروری دست کشف کند بگونه ای که به جرات می توان گفت اعتماد به نفس سالم تقریبا در تمام جنبه های حیات نقشی کلیدی دارد.

خردسال دشتستانی که به موجب تصادف رانندگی نخاع آن دچار زیان شده این مشکل مانع از ادامه تحصیل آن نشده بگونه ای که از امکانات تحصیل در منزل برخوردار شده است.

حسین استواریان نوآموز بدو وارد شدن پایه نخست دبستان ساکن دشتستان که پنج سال پیش به موجب تصادف رانندگی از منطقه نخاع زیان نگاه کرده بود از امکانات تحصیل در منزل و معلم خصوصی برخوردار شد.

این خردسال اگه چه اندامی ناتوان دارد اما توانایی آموزش بسیار خوبی دارد و معلمش مریم حیدری رسالت آموزش وی را بر عهده دارد.

این خردسال قطع نخاع در مکالمه با خبرنگار تسنیم در بوشهر با اشاره به این که علاقه خاصی به فراگیری درس دارم بیان داشت: هر چندین توانایی نشستن و یا ایستادن ندارم ولی به صورت درازکش درس میخوانم.

حسین استواریان با بیان این که آموزش و پرورش استثنایی استان بوشهر در تحصیلم مشارکت میدارد تصریح کرد: معلمی از این اداره در ارائه تعلیمهای تحصیلی درمنزل کار میکند. پسندم در آینده پزشک یا مهندس در رشته های آبزیان و کشاورزی شوم.

اعتماد به نفس سالم نقش اهمیتی می داری در موفقیت و بهبود دارد

عوامل زیادی در موفقیت و بهبود انسان ها نقش دارد ولی با این حضور، روان شناسان از اعتماد به نفس سالم به عنوان یک خصوصیت مثبت در انسان یاد می کنند و باور می‌ دارند که فقط با اعتماد به نفس سالم است که می توان به خلّاقیت، شکوفایی و موفقیت در حیات دست کشف کرد.

آموزگار این دانش آموز قطع نخاعی در مکالمه با خبرنگار تسنیم با بیان این که در همه انسان ها توانایی و توانمندی حضور دارد بیان داشت: انسان باید در همه عرصه های رشد و تعالی از این قابلیتها بهره گیرد که حسین استواریان دانش آموز قطع نخاعی با اعتماد به نفس برای موفقیت خود درس میخواند.

مریم حیدری که ۱۵ سال سابقه تدریس دارد نقل میکنید: همه درس های پایه نخست به حسین آموزش داده می شود و حتی زنگی هم برای ورزش آن انتخاب شده است.

استفاده دانش آموز قطع نخاعی از امکانات آموزش و پرورش به صورت مجانی

سرپرست اداره آموزش و پرورش استثنایی استان بوشهر نیز با بیان این که همه دانش آموزان باید در تحصیل برخوردار باشند یادآوری کرد: در راستای تحقق سند بنیادین آموزش و پرورش در برخورداری اقشار مختلف جامعه از امکانات تحصیلی عالی، تلاش شده نوآموزی که از منطقه نخاع زیان نگاه کرده از امکانات آموزش و پرورش مجانی برخوردار شود.

غلامحسین حسسینی با بیان این که معلم خصوصی به خانواده نوآموز قطع نخاعی شناسانده شده اضافه کرد: طبق روال اداری آموزش و پرورش، آموزگار در منزل این نوآموز حاضر می شود و بصورت انفرادی آموزش می دهد.

وی با اشاره به وارسی بهبود تحصیلی و مسائل و معضلات این نوآموز اضافه کرد: در فواصل وقتی متعدد از این نوآموز نگاه کردن می شود و میزان بهبود تحصیلی و معضلات وی را نکته ارزیابی قرار می گیرد.

اعتماد به نفس سالم نقش تاثیر می داری در همه ابعاد حیات از جمله بهبود تحصیلی دارد از این رو، همه آحاد جامعه به تقویت پایه های نظریو مهارت های عملی اعتماد به نفس سالم نیازمندند چراکه این مهم زمینه بهبود به سوی هدف، تأمین می کند.

در انتها باید آگاهی داشت که کلید رسیدن به خلّاقیت، نوآوری، شکوفایی و به طور کلی، موفقیت در حیات، اعتماد به نفس سالم است.

**************************

تهیه شده توسط : فرزانه ش.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

آه و فرياد که از چشم حسود مه چرخ
««« »»»
در لحد ماه کمان ابروی من منزل کرد

وقتی"قطع نخاع" هم مانع از تحصیل دانش آموز دشتستانی نشد

TT / 134 — TP / 20%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال