اخطار یونیسف در رابطه با ناپاکی هوا / ۳۰۰میلیون کودک در دنیا در معرض خطر درگذشت قرار دارند


هشدار یونیسف در مورد آلودگی هوا / ۳۰۰میلیون کودک در جهان در معرض خطر مرگ قرار دارند

گزارش صندوق خردسالان سازمان ملل ( یونیسف ) که بامداد دوشنبه انتشار یافت،نمایان میکند که ۳۰۰ میلیون کودک معادل یک هفتم خردسالان جهان به خاطر ناپاکیهای شدید آب و هوایی در معرض خطر مرگ قرار دارند.

تصویر و عکس هشدار یونیسف در رابطه با آلودگی هوا / 300میلیون کودک در جهان در معرض خطر مرگ قرار دارند

به اعلان سرزه و به نقل از خبرگزاری رویترز از اسلو ، در این گزارش آمده است : این خردسالان در مناطقی میزیند که میزان آلودگی هوا در این نواحی بالاترین سطح تمجید شده یونیسف یعنی ۶ برابر استانداردهای سازمان بهداشت بین المللی است.
این گزارش بیانگر این است که از هر هفت کودک در جهان عمدتا در آسیای جنوبی یک نفر در معرض هوای بسیار ناپاک قرار دارد و اندام در حال رشد آنان در زیان پذیرترین حالت هستند.
از این مجموع ۲۲۰ میلیون نفر آنها در آسیای جنوبی میزیند. این نواحی به کمک تصاویر ماهواره ای پیشرفته توسط ناسا تعیین شده است.
آنتونی لیک مدیر اجرایی یونیسف نقل کرده است که آلودگی هوا عامل اصلی یاری رساننده به مرگ حدود ۶۰۰ هزار کودک زیر پنج سال است .
وی در بیانیه ای نقل کرده است : آلاینده ها نه تنها به ششهای در حال رشد خردسالان صدمه می زنند بلکه آنها در واقع قادر هستند از موانع موجود برای راهیابی به گردش خون در مغز گذشته و به رشد مغز زیان همیشگی زده و لذا آینده خردسالان را به مخاطره اندازد. \’
نیکلاس ریس متخصص تجزیه و تفسیر جوی و اقتصادی که این گزارش را نگاشته به رویترز گفت : آلودگی هوا بیش از همه بر خردسالان تهیدست صدمه می زند. \’
سازمان بین المللی بهداشت بر آورد می کند که آلودگی هوا در محیط باز در سال ۲۰۱۲ حدود ۷/ ۳ میلیون نفر از جمله ۱۲۷ هزار کودک زیر پنج سال را کشته است. کارخانه ها ، نیروگاه های برق و ماشین های دارای سوخت های فسیلی ، گردو عبار و سوحت پسماندها درمیان منابع اصلی آلاینده هستند.
آلودگی در محیط بسته که ناشی از سوخت ذغال یا هیزم در اجاق گازهای خوراکپزی مورد استفاده در منازل کشورهای در حال توسعه است ، حتی جان اشخاص بیشتری را گرفته و ۳ / ۴ میلیون نفر براثر این الودگی فوت شده اند که ۵۳۱ هزار نفر آنان کودک زیر پنج سال بودند.
یونیسف از نشست تحت رهبری سازمان ملل در مغرب خواسته است در چرخش از سوخت های فسیلی به انرژی های تمیزتر نظیر انرژی بادی یا خورسیدی ، پیشرفت دسترسی خردسالان به مواظبتهای بهداشتی و محدود کردن در معرض آلودگی هوا قرار گرفتن خردسالان شتاب به خرج داده و کار نظارت بر هوا را تشدید کنند.
شبک ** ۱۴۰۳ **۱۹۱۷**مترجم :علی روشندل**منتشر کننده :سید محمد باقر نوربخش


[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال