طنز؛ چرا ایرانی‌ها به جای قلب، دماغشان را عمل می‌کنند؟


طنز

مدتی است توی تاکسی و مترو و ميهمانی و حمام عمومی، هر کسی را می‌بینم، حرفی را می‌گوید که دیروز گزارش روزنامه شهروند هم تأییدش کرده: «در ایران سالانه ۸۰ هزار نفر فک و سر و صورتشان را عمل زیبایی می‌کنند». بعد هم نچ‌نچ می‌کنند که ببین به کجا رسیدیم؟

به نظر ما خیلی طبیعی است که ایرانی‌ها سالی ۸۰ هزار عمل فک و بینی و صورت و زیبایی و... کنند. چرا؟

پاسخ‌ها

۱- اصولا مسائل اقتصادی و بحران کار طوری فک ایرانی‌ها را پیاده کرده که باید حتما عمل کنند. آن چند میلیون نفر بی‌کاری هم که عمل نکرده‌اند، منتظر هستند بروند سر کار تا پول جمع کنند و عمل کنند.

۲- عمل قلب و پولیپ روده و عمل‌هایی که توی آدم است، این اواخر تلفات داشته و آدم نمی‌فهمد وقتی بیهوشش کردند، لای شكم آدم را باز می‌کند و به نظافتچی دستور می‌دهد: «قلبش رو تمیز کن تا بیام». و خودش هم جمع می‌کند و می‌رود سفر. به‌همین‌دلیل اکثر افرادی که باید عمل قلب یا عمل دیگری کنند ترجیح می‌دهند صورتشان را عمل کنند که دست‌کم ببینند دکتر دارد چه‌کار می‌کند.

۳- بروید بررسی کنید چرا اعتمادبه‌نفس ایرانی‌ها آمده پایین که مجبور هستند پول خرج کنند و عمل زیبایی کنند که اعتمادبه‌نفس پیدا کنند.

۴- سهم ایران از بازار جهانی عمل زیبایی ۰.۳ درصد است و از مطالعه ۰.۱ درصد که این - معلوم نیست دقیقا چطوری - اما ثابت می‌کند نصف بیشتر کتاب‌خوان‌های ما عملی هستند.

۵- ما ایرانی‌ها ۲.۱ میلیارد دلار سالانه لوازم آرایش مصرف می‌کنیم؛ یعنی کشور دوم بعد از عربستان هستیم که این معلوم نیست دقیقا چی را نشان می‌دهد چون ایران و عربستان شباهت زیادی ندارند جز اینکه هر دو خیلی آرایش می‌کنند.

۶- به نظر ما غلط است ایران را در کشورهایی که آرایش زیاد می‌کنند طبقه‌بندی کنند. چون ما نگاه کردیم دیدیم روی همه این رژلب‌ها نوشته شده «خوراکی» که این یعنی ایرانی‌ها حتما رژ را به‌عنوان غذا مصرف می‌کنند نه آرایش.

وصیت

سوفیا... عشق من... اگر این‌قدر که تو پول می‌دادی که لوازم آرایش بخری و دور چشم‌هات و دور لب‌هات را خط بکشی، دور بابات را خط کشیده بودی، الان دیگر مشکلات من و کشور حل شده بود. 

منبع : روزنامه شرق

[ منبع این خبر سایت ایران مطلب می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات