هلاکت ۹۱۰ داعشی و انهدام ۱۷۰ مرکز عملیاتی داعش از آغاز عملیات موصل


هلاکت ۹۱۰ داعشی و انهدام ۱۷۰ مرکز عملیاتی داعش از آغاز عملیات موصل

وزارت دفاع کشور عراق آمار تلفات داعش از ابتدای عملیات آزادسازی استان نینوا تاکنون را اعلام کرد.

تصویر و عکس   هلاکت ۹۱۰ داعشی و انهدام ۱۷۰ مرکز عملیاتی داعش از شروع عملیات موصل

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد به نقل از العهد، وزارت دفاع کشور عراق اعلام کرد که از ابتدای عملیات آزادسازی موصل تاکنون، دست کم ۹۱۰ تروریست داعشی به هلاکت رسیدند.

وزارت دفاع کشور عراق در بیانیه ای اعلام کرد که جنگند ه های این کشور از ابتدای عملیات آزادسازی موصل تاکنون بیش از ۴۰ بمب، ۱۱۵ ماشین، ۱۷۰ مرکز عملیات، و ۱۸ توپ ضد تانک گروه تروریستی داعش را منهدم کردند.

آزادسازی ۳۶ روستا توسط پیشمرگه

فرماندهی کل نیروهای پیشمرگه نیز در بیانیه ای اعلام کرد که نیروهای پیشمرگه از شروع عملیات آزادسازی موصل پیروزی های بزرگی علیه گروه تروریستی داعش پژوهشگر کردند و قادر بودند ۲۶ روستا را از لوث تروریستهای داعشی تطهیر کنند.

فرماندهی کل نیروهای پیشمرگه اضافه کرد که تمام خطوط رابطه ای داعش در نواحی بعشیقه، بتنیا، و ناوران به مهار نیروهای پیشمرگه در آمده است و راه امدادرسانی به داعش قطع شده است.

نیروهای عراقی اعم از نیروهای ارتش، پلیس فدرال و داوطلب مردمی و پیشمرگه از شروع عملیات آزادسازی موصل تاکنون صدها کیلومترمربع و دهها روستا را از چنگ تروریستهای داعشی آزاد کردند و به مرکز این شهر نزدیک شده اند.

آزادسازی ۱۴۰۰ کیلومتر مربع توسط پلیس فدرال

در همین راستا شاکر جودت فرمانده پلیس فدرال کشور عراق در بیانیه ای نقل کرد که نیروهایش از ابتدای عملیات آزادسازی استان نینوا تاکنون، ۶۱ روستا و ۱۴۰۰ کیلومترمربع از این استان را از چنگ داعش آزاد کردند.

آزادسازی ۲۸۰ کیلومتر مربع توسط حشدالشعبی

این در حالی است که نیروهای داوطلب مردمی کامیاب شدند از ابتدای عملیات خود تاکنون ۲۸۰ کیلومتر مربع در غرب موصل را از چنگ تروریستهای داعشی آزاد کنند.

مسئولان عراقی روز یک شنبه تأکید کردند که نیروهای این کشور از دو سمت جنوب و جنوب شرقی به موصل نزدیک شده اند.

حیدر العبادی رییس وزیران و فرمانده کل نیروهای مسلح کشور عراق، بامداد دوشنبه ۲۶مهر از شروع عملیات آزادسازی شهر موصل از چنگ داعش گزارش کرد.

براى مشاهده مطالب مرتبط به بالای مطلب رجوع کنيد

گردآورنده: شهرام ل.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

سحر چون خسرو خاور علم بر کوهساران زد
««« »»»
به دست مرحمت يارم در اميدواران زد

هلاکت ۹۱۰ داعشی و انهدام ۱۷۰ مرکز عملیاتی داعش از آغاز عملیات موصل

TT / 55 — TP / 16%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال