انگلیس: موشک «انصارالله» به جده شلیک شد نه به مکه


انگلیس: موشک «انصارالله» به جده شلیک شد نه به مکه

وزارت خارجه بریتانیا با انتشار بیانیه‌ای مجلسی، ادعای مقام‌های سعودی درباره هجوم موشکی اخیر نیروهای مردمی کشور یمن به مکه مکرمه را تکذیب و تأکید کرد این موشک به فرودگاه بین‌المللی «ملک عبدالعزیز» در جده شلیک شد.

تصویر و عکس   بریتانیا: موشک «انصارالله» به جده شلیک شد نه به مکه

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد به نقل از «رای الیوم»، بریتانیا نیز هجوم بازرگانی و دروغ توجه کنی مقام ها و رسانه های متجاوزان سعودی مبنی بر شلیک موشک به سوی مکه و مقدسات اسلامی در کشور عربستان را رد کرد.

در همین راستا، دفتر وزارت خارجه بریتانیا، روز یکشنبه در بیانیه ای، که بر پایگاه آنلاین آن انتشار داده شد، اعلام کرد: موشکی، که حوثی ها (انصارالله) چندین روز گذشته از استان «صعده» شلیک کردند، فرودگاه جهانی «مللک عبدالعزیز» در جده را نشانه گرفت نه همان گونه که کشور عربستان سعودی نقل میکنید، مکه مکرمه را.

وزارت خارجه بریتانیا در این بیانیه خود به اتباع این کشور هشدار سفری نیز داد و از آنها درخواست از سفر به مرزهای مشترک کشور عربستان و کشور یمن خودداری کنند.

در این بیانیه آمده است: در ۲۷ اکتبر موشک «اسکاد» از نواحی تحت مهار شورشیان (انصارالله) در کشور یمن شلیک شد که به چشم مییاید فرودگاه جهانی ملک عبدالعزیز در جده هدف قرار گرفته باشد که توسط سامانه پدافند هوایی کشور عربستان رهگیری شد.

بیانیه مجلسی بریتانیا همچنین به شهروندان سعودی پیشنهاد میدهد حداقل تا مسافت ۸۰ کیلومتر دورتر از مرزهای مشترک کشور عربستان و کشور یمن باشند.

این بیانیه تصریح کرد که مقام های سعودی ۲۰ کیلومتر از مرزهای شمالی را مناطقی «پر خطر» اعلام کرده و به مخاطره انداخته است کسانی که به این نواحی نزدیک شوند به مجازات یک ماه زندان و توجه کرد جریمه ۲۵ هزار ریال سعودی محکوم خواهند شد. گردش های گردشگری به نواحی ارتشی تا به مراکز ارتشی نیز ممنوع شده است.

بریتانیا همچنین در این بیانیه خود به هجوم موشکی نیروهای یمنی به پایگاه هوایی سعودی در شهر «طائف» در تاریخ هشتم اکتبر، هدف قرار گرفتن ناوشکن های آمریکایی در دریای قرمز، حملات موشکی به ناحیه مرزی «جیزان» و نیز هجوم موشکی ماه گذشته به کشتی اماراتی در جنوب دریای قرمز، اشاره کرده است.

این بیانیه همچنین یاد آوری کرد که گزارش هایی به دولت ایالات متحده رسیده است که از حضور تحدید های احتمالی علیه شهروندان این کشور در «جده» به مخصوص در غذاخوریها و مراکز تهیه کرد آن، ماجرا می کند.

وزارت خارجه بریتانیا همچنین به کسانی که می خواهند سال آینده برای ادای مناسک حج به کشور عربستان بروند، پیشنهاد داده است مواظب تندرستی و امنیت خود در این سفر باشند.

کشور عربستان سعودی به تازگی مدعی شده است یک موشک را در ۶۵ کیلومتری مکه مکرمه رهگیری و سرنگون کرده است. ادعایی، که توسط انصارالله و نیز ارتش کشور یمن رد شده است.

— با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کاربران عزيز، يارى نماييد —

نگارش توسط : آريامنش ح.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

نخفته‌ام ز خيالی که می‌پزد دل من
««« »»»
خمار صدشبه دارم شرابخانه کجاست

انگلیس: موشک «انصارالله» به جده شلیک شد نه به مکه

TT / 109 — TP / 24%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات